reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Higiena intymna

mam 9 letnia córcię i na wyjazdy, wycieczki i takie tam okazje uzywamy chusteczek do higieny, ale nie takich "doroslych" tylko dla niemowlaków. Młoda ma skłonności do odparzeń, także jeśli nie chce miec pupy ja pawian, to musi dbać o te miejsca. Myślę, że takie powazne damskie chusteczki typu soft też byłyby dobre.
 
reklama
Hej dziewczyny!
Mam pytanie też jakby nie było z dziedziny higieny intymnej dziewczynek.Moja córeczka ma pięć lat i osiem miesięcy.Kąpie się sama, oczywiście ja trochę "pomagam".Widzę często,że okolice intymne są niezbyt dokładnie umyte i przecieram je jeszcze wilgotnymi chusteczkami.Chciałam spytać jak długo jeszcze będę musiała to robić? Córeczka mojej przyjaciółki ma osiem lat i trzeba jej jeszcze pomagać w umyciu miejsc intymnych.
 
Hej dziewczyny!
Mam pytanie też jakby nie było z dziedziny higieny intymnej dziewczynek.Moja córeczka ma pięć lat i osiem miesięcy.Kąpie się sama, oczywiście ja trochę "pomagam".Widzę często,że okolice intymne są niezbyt dokładnie umyte i przecieram je jeszcze wilgotnymi chusteczkami.Chciałam spytać jak długo jeszcze będę musiała to robić? Córeczka mojej przyjaciółki ma osiem lat i trzeba jej jeszcze pomagać w umyciu miejsc intymnych.
Ja chusteczkami "pomagałam" doczyszczać córkę do 7 lat.Jak skończyła 8 lat,to podmywa się sama, raz dziennie, rano.
 
Czy myslicie ze takie dziewczynki mogą tez juz używac chusteczek do higieny intymnej?
W sumie ta chusteczki sa bardzo delikatne,z naturalnym ph...
ja bym z takimi chusteczkami uważała u dzieci, sama mam po nich problemy, a mam lat 25, więc niby wiek właściwy, żeby ich używać, a jednak jak kiedyś wyjechałam pod namiot na 3 dni i nie było jak się podmyć użyłam takich chusteczek, efekt był taki, że zaczęło mnie tam wszystko szczypać i swędzieć - nigdy więcej chusteczek do higieny intymnej

moja córcia ma 8 lat, kąpie się na wieczór, a w ciągu dnia po skorzystaniu z toalety używa chusteczek dla niemowląt lub nawilżanego papieru toaletowego z Rossmanna
 
Moja córka ma 7 lat. Znam doskonale temat i przyczyny powstania problemu. Główna przyczyną jest niedokładne wycieranie pupy po wizycie w toalecie, szczególnie po "dłuższym posiedzeniu". Niedokładnie wykonana ta czynność prowadzi do przykrego zapachu, który łatwo wyczują inne osoby. Uważam też, że używanie nawilżanych chusteczek i papierów w tym wieku jest bzdurne, bardzo łatwo podrażniają. Najlepiej jest podmyć sie po wizycie w toalecie czystą letnią wodą. 7 lat to wiek w którym bardzo dobrze zapoczątkowac pewne nawyki, jak np. nie siadanie na desce sedesowej w miejscach publicznych czy podmywanie się po wypróżnieniu. Uważam też, że siedmiolatka nie ma potrzeby podmywać się po przebudzeniu chyba, że ma nadmierna wydzielinę z pochwy (cecha osobnicza) i samej jej to przeszkadza. Na pewno watro uczyć higieny osobistej nie tylko dziewczyki! Nie zapominajmy o chłopakach, którzy wstydza się bardziej niż małe kobietki!
 
Jak masz wątpliwości, to aby uspokoić teściów i siebie wybierz się do dziecinnego ginekologia. Niech on wyrazi swoja opinię. To też będzie dobra lekcja edukacyjna dla dziewczynki i dla mamy. Myślę sobie, że im wcześniej rozwijamy świadomość ciała to zaspokajamy specjalne potrzeby edukacyjne dzieci, których w naszym społeczeństwie nie docenia się. osobiście bardzo żałuje, że mnie nikt w porę nie edukował. Niedawno dowiedziałam się co to są lubrykanty jak np. gosense
 
Do góry