reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hioptrofia

Witam!
Obecnie wg OM mam 26tc. Podczas badania USG wg OM w 23tc dziękować wychodziło na max 21tc. Wg lekarza wykonującego to badanie należy dogadać termin porodu, bo wszystko z dzieckiem jest w porządku. Natomiast ginekolog juz nie jest zadowolony. Nie bardzo przyjmuje do wiadomości informacje, ze do zapłodnienia doszło dużo później min. tydzien i kazał zrobić kolejne USG. To badanie wykazało, że dziecko ładnie sobie uroslo, dokładnie tyle ile trzeba. Lekarz od USG znów nie widzi nieprawidłowości. Inny ginekolog (mój na urlopie) ocenia USG na zadowalający wynik, ale daje kolejne skierowanie z wpisem o podejrzeniu IUGR, czyli hipotrofii. o_O Trochę głupieje. Rozbieżność w obu terminach wynosi najdalej 2 tyg. Troszkę uspokajam się świadomością daty poczęcia. Oczywiście nie co do dnia, ale jednak wiem, że nie mogło być to tak, jak wyszłoby z OM.
Teraz wybieramy się na urlop, wiec podjęłam decyzję, że tuż przed pojadę na kolejne USG i później na wizytę u mojego gina. Mam nadzieje, ze dziecko nadal rośnie sobie, jak należy.

Aha... W moim wypadku wszystko byłoby ok, gdybym miała wydruki pierwszych USG, z 6 i 9tc od lekarza, do którego chodziłam tylko na początku prywatnie. Obecnemu ginowi nie podobało się USG z 23tc, bo na wcześniejszym wszystko zgadzało się z OM. A tymczasem dziecko uroslo o tydzień za mało i dym!

Oczywiście lepsze to, niż olewanie tematu. Mam nadzieje, ze wszystko juz się uspokoi i będę mogła odetchnąć na wyjeździe.
 
reklama
Odświeżam temat moze ktos poczyta i doda otuchy, dużo osób pisze o wykryciu hipotrofii w 30 tyg. A co jeśli u mnie właśnie wykryli ja a jestem dopiero w połowie ciąży? Parametry dziecka pokazują zamiast na 20 tydzień to na 17-18… boje sie ze jeśli tak szybko juz jest taka różnica to mały za chwile przestanie rosnąć. Dostałam skierowanie do genetyka i na badania czy nie mam infekcji. Lekarka prowadząca wspomniała tez o amniopunkcji ale to chyba juz za późno amnio sie robi do 20 tygodnia ? (Miałam nifty robione ryzyko małe, ale na teście pappa białko wyszło niskie).
Na opisie z ostatniego usg mam tylko ze wczesna hipotrofia płodu, nieprawidłowy obraz łożyska, brzezny przyczep pępowiny i do dalszej konsultacji… nie mam dobrych przeczuć ale staram sie nie denerwować zeby nie oddzialowywac na dziecko…ale co bedzie nie wiadomo …
 
hej
a co sie dzieje z dzieckiem??
moje nie roslo prawidlowo, tzn obwód brzucha był 3 tyg mniejszy niz pozostale parametry...monitorowanie u mnie polegalo na miesiecznym-az do 37tc-pobycie w szpitalu, badania cukru, czeste usg no i wczesniejsze wywolanie porodu..hania sie ur z mala waga 2490g, 48cm i dostala 10pkt

jesli nie ma innych nieprawidlowosci to ja bym sie nie martwila
Witam temat dawno ale jak wygląda sytuacja dzuecko jest zdrowe? Też mi swierdzone za mały brzuch do reszty ciała
 
Odświeżam temat moze ktos poczyta i doda otuchy, dużo osób pisze o wykryciu hipotrofii w 30 tyg. A co jeśli u mnie właśnie wykryli ja a jestem dopiero w połowie ciąży? Parametry dziecka pokazują zamiast na 20 tydzień to na 17-18… boje sie ze jeśli tak szybko juz jest taka różnica to mały za chwile przestanie rosnąć. Dostałam skierowanie do genetyka i na badania czy nie mam infekcji. Lekarka prowadząca wspomniała tez o amniopunkcji ale to chyba juz za późno amnio sie robi do 20 tygodnia ? (Miałam nifty robione ryzyko małe, ale na teście pappa białko wyszło niskie).
Na opisie z ostatniego usg mam tylko ze wczesna hipotrofia płodu, nieprawidłowy obraz łożyska, brzezny przyczep pępowiny i do dalszej konsultacji… nie mam dobrych przeczuć ale staram sie nie denerwować zeby nie oddzialowywac na dziecko…ale co bedzie nie wiadomo …
Hej. Mam identyczną sytuację. Czy mogłabyś napisać co zdecydowałaś i jak potoczyła się Twoja sytuacja? Bardzo dziękuję.
 
Odświeżam temat moze ktos poczyta i doda otuchy, dużo osób pisze o wykryciu hipotrofii w 30 tyg. A co jeśli u mnie właśnie wykryli ja a jestem dopiero w połowie ciąży? Parametry dziecka pokazują zamiast na 20 tydzień to na 17-18… boje sie ze jeśli tak szybko juz jest taka różnica to mały za chwile przestanie rosnąć. Dostałam skierowanie do genetyka i na badania czy nie mam infekcji. Lekarka prowadząca wspomniała tez o amniopunkcji ale to chyba juz za późno amnio sie robi do 20 tygodnia ? (Miałam nifty robione ryzyko małe, ale na teście pappa białko wyszło niskie).
Na opisie z ostatniego usg mam tylko ze wczesna hipotrofia płodu, nieprawidłowy obraz łożyska, brzezny przyczep pępowiny i do dalszej konsultacji… nie mam dobrych przeczuć ale staram sie nie denerwować zeby nie oddzialowywac na dziecko…ale co bedzie nie wiadomo …
Hej. Mam identyczną sytuację, czy mogłabyś napisać jak u Ciebie wszystko się potoczyło? Dziękuję
 
Hej. Mam identyczną sytuację, czy mogłabyś napisać jak u Ciebie wszystko się potoczyło? Dziękuję
Hej - smutne ze Ciebie tez to spotkalo bo podobno to bardzo rzadki przypadek… u nas niestety nie skończyło sie dobrze, trafiłam do szpitala z wysokim ciśnieniem w 21 tc i myśle ze to sie rownież przyczyniło do tego ze moje łożysko finalnie było niewydolne i sie odkleilo.
W 24tc zrobili mi cięcie ratujące moje życie i tylko moje, dziecko ważyło 290g niestety nie przeżyło …
Ale każda sytuacja jest inna wiem ze jak jest sie pod dobra opieka można zdziałać cuda wiec trzymam za was kciuki … oby jak najdłużej w dwupaku ❤️ Daj znać co i jak
 
Są jeszcze jakieś mamy w ciąży z małym hipotrfikiem?
U mnie jutro 29 tydz,.na połówkowych dowiedziałam się że mała będzie drobna w 25 tyg że brzuszek mniejszy o 2tyg a ona średnio o 1tydz w 28 tyg że brzuszek mniejszy o 3tyg a ona cała średnio o 2tyg i szpital natychmiast, badania wirusowe i na niewydolność łożyska myśleli o amniopunkcja ale jak okazało się że mam nadciśnienie którego nie czułam to odstąpiono od amniopunkcja i jestem na lekach na ciśnienie
 
reklama
Są jeszcze jakieś mamy w ciąży z małym hipotrfikiem?
U mnie jutro 29 tydz,.na połówkowych dowiedziałam się że mała będzie drobna w 25 tyg że brzuszek mniejszy o 2tyg a ona średnio o 1tydz w 28 tyg że brzuszek mniejszy o 3tyg a ona cała średnio o 2tyg i szpital natychmiast, badania wirusowe i na niewydolność łożyska myśleli o amniopunkcja ale jak okazało się że mam nadciśnienie którego nie czułam to odstąpiono od amniopunkcja i jestem na lekach na ciśnienie
Pamiętaj ze każdy tydzień w brzuszku Twoim to coraz większe szanse wiec głowa do góry najważniejsze ze dzidzia rośnie ❤️ a jak przepływy maciczne?
 
Do góry