reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hipotrofia - za mały obwod brzucha

Domka96

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Sierpień 2019
Postów
17
Cześć dziewczyny!

Po usg wykonanym 16 lipca obwód brzuszka różnił Się wymiarem o 2 tygodnie, 6 sierpnia obwód brzuszka był za mały w stosunku do reszty o 4 tygodnie, 14 sierpnia obwód brzuszka również odbiegał od reszty o 4 tygodnie. Lekarz wykonujący badanie 6 sierpnia wspomniał o hospitalizacji, jednak godzinę później lekarka na kontroli nie zauważyła takiej potrzeby, jednak powiedziała, ze jeżeli obwód brzuszka się nie zwiększy, za dwa tygodnie mam aie przygotować na hospitalizacje - jednak za te lekarkę była inna na zastępstwo, a ta nawet nie zauwazylaby rozbieżności gdyby nie fakt, ze ja zwróciłam jej na to uwagę, po czym nie powiedziała nic nowego. Moje dziecko ma stwierdzone sga, ponieważ do tego wszystkiego ma niska masę urodzeniowa. W czwartek, czyli jutro idę do innego lekarza, jestem obecne w 34+3 tc, także w 35 tc. Czy któraś z was borykała się z takim czymś w ciąży? Jak to się skończyło dla was i waszych dzieci? Już sama nie wiem co mam robić, bardzo się tym martwie i jestem bezsilna. Wyniki z usg AC z 11.07 - 218,8mm 06.08 - 233,8mm i z 14.08 - 259,4mm
 
reklama
Ile waży dzidziuś? Ja miałam podejrzenie hipotrofii leżałam w szpitalu 3 dni dostałam magnez w kroplówkach , heparynę w wiekszej dawce, zastrzyk na rozwój płuc i wypisano mnie do domu po 3 dniach wymiary się wyrównały w miarę. W 38 tygodniy miałam cc córka zdrowa z wagą 3120
 
1810 gram, wczeniej poniżej jakiejkolwiek normy j tak było od 25 tc - teraz się chyba łapie na najniższe widełki
 
1810 gram, wczeniej poniżej jakiejkolwiek normy j tak było od 25 tc - teraz się chyba łapie na najniższe widełki
Moim zdaniem troszkę mało dzidzia waży ale najwięcej przybiera dziecko właśnie teraz ok 200 gram na tydzień. Co twoj lekarz na to ?bo przyznam, że trochę jestem zdziwiona , że nie jesteś już w szpitalu. Jak wygladacie Ty i mąż jesteście drobni normalni? Bo jesli rodzice mali to i dzieci olbrzymami nie będą . Jak u Ciebie przepływy maciczne w pępowinie?
 
Moja córeczka miała hipotrofię. Wymiary zaczęły sie różnić od 22 tygodnia. W 35 tygodniu przestała rosnąć już. Urodziła się w 39 tygodniu przez cc z wagą 2645g i 51 cm. Teraz za to ma 6 miesięcy i wagę na 90 cetylu takze ślicznie nadrabia.
 
Moim zdaniem troszkę mało dzidzia waży ale najwięcej przybiera dziecko właśnie teraz ok 200 gram na tydzień. Co twoj lekarz na to ?bo przyznam, że trochę jestem zdziwiona , że nie jesteś już w szpitalu. Jak wygladacie Ty i mąż jesteście drobni normalni? Bo jesli rodzice mali to i dzieci olbrzymami nie będą . Jak u Ciebie przepływy maciczne w pępowinie?
Mieliśmy wagę koło 3,5 kg przy urodzeniu, przepływy są dobre, tylko w jednym jest za wysokie ciśnienie
 
Mnie właśnie tez dziwi to, ze nikt mnie nie położył do szpitala. Mam nadzieje jutro na wizycie u lekarki, do której chodziłam wcześniej :(
 
Przerabiałam to samo. W 34 TC trafiłam do szpitala właśnie ze względu na hipotrofia. Mała ważyła 2 kg. Ostatecznie urodziła się z wagą 2340 w 37 TC. Zdrowa. Dziś ma 3 lata i waży 17 kg.
 
reklama
Mój syn miał takie rozbieżności. Chyba o 2 lub 3 ,tygodnie. Mój lekarz mowil, że wymiary mogą się różnić do właśnie 4 tygodni. Powyżej już bada się przyczynę. Urodził się z wagą 3300 i 56 cm w 37 tc.
Teraz też wymiary się różnią, ale lekarze nie widzą nic niepokojącego
 
Do góry