reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hipotrofia

xoxo0101

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Maj 2019
Postów
27
Witam, chciałabym aby ktos rozwinął mi temat hipotrofii, jak przebiegala ciąża, jaki byl poród, jak sie dziecko zachowywało po porodzie... poprostu chcialabym aby ktos kto zmagal się z tym problemem opisal mi co i jak

O mnie: jestem w 27 tc, tydzien temu bylam u ginekologa z powodu infekcji, przy okazji zrobil mi usg na ktorym okazalo sie ze dzidzius jest dobrze rozwiniety ale jak na 23 tc.. Do tego na pierwszej wizycie mialam termin porodu na 4. 12, pozniej wyszlo 11.12, a na tej wizycie 23.12..Obawiam sie ze to hipotrofia, dlatego chciałabym sie dowiedziec więcej w tym temacie. Dodam ze we wtorek mam wizyte u swojej ginekolog i wszystkiego sie dopytam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja już część historii pisałam w innym poprzednim wątku, który założyłaś. Ciąża przebiegła z komplikacjami ale nie z powodu hipotrofii. Poród był przez cesarskie cięcie w 39 tygodniu ciąży. Dziecko po porodzie dostało 10 punktów, żadnych problemów nie było i do tej pory rozwija się prawidłowo.
 
Moje 2corki urodziły się z hipotrofia płodu po prostu miały mniejszą wagę niewiem czy to takie straszne....2300mialy obie wiec trzeba liczyć ze dziecko będzie miało o te pół kilo mniej :) zdrowe sa dobrze się rozwijają miały 10/10 wiec nie było nic niepokojącego:)
 
Chyba dużo zależy na jakim etapie wystąpi hipotrofia, istotne też jest czy jest symetryczna czy nie. Nie jest to takie po prostu niższa waga, bo może być różnie. Czasami za hipotrofię odpowiada praca łożyska, a bywa że dziecko może mieć jakieś problemy i dlatego gorzej się rozwija. Najlepiej poczytaj na fb, są dwie grupy o hipotrofii, jest tam dużo istotnych informacji, dziewczyny chętnie też rozwiewają różne problemy, polecają lekarzy
 
Witam, chciałabym aby ktos rozwinął mi temat hipotrofii, jak przebiegala ciąża, jaki byl poród, jak sie dziecko zachowywało po porodzie... poprostu chcialabym aby ktos kto zmagal się z tym problemem opisal mi co i jak

O mnie: jestem w 27 tc, tydzien temu bylam u ginekologa z powodu infekcji, przy okazji zrobil mi usg na ktorym okazalo sie ze dzidzius jest dobrze rozwiniety ale jak na 23 tc.. Do tego na pierwszej wizycie mialam termin porodu na 4. 12, pozniej wyszlo 11.12, a na tej wizycie 23.12..Obawiam sie ze to hipotrofia, dlatego chciałabym sie dowiedziec więcej w tym temacie. Dodam ze we wtorek mam wizyte u swojej ginekolog i wszystkiego sie dopytam
Moj starszy syn urodził sie z hipotrofia 4tygodni. Byla asymetryczna. Urodzony przez cc w 39tc, główka w normie, reszta tez, tylko brzuszek malutki. Mial 56cm i 2980g. Byl bardzo chudy, a z wagi zlecial do 2700g. Z przeplywami bylo ok, ktg ksiazkowe i cala ciaza przebiegala dobrze, dopiero 3trymestr gorzej przybieral na wadze.
Jako niemowlak cierpial na bardzo silny refluks (potrafil jesc i zwracac nawet 3 razy pod rzad). Przez pierwsze miesiace byl tylko kp i przybieral pieknie. Pozniej ujawnily sie silne alergie pokarmowe. Wprowadzilismy mm i leki, ale bylo ciezko i juz nie rosl ani nie przybieral tak dobrze.

Możliwe ze jego organizm jeszcze przed urodzeniem zle cos przyswajal i stad slabe przybieranie. Moze to nie ma zwiazku, ciezko powiedziec.

Drugi syn też z lekka hipotrofia, ale z ciazy bliźniaczej, wiec ciezko tu porównywać do prawidlowych ciaz pojedynczych. Rosnie idealnie jak zdrowe dziecko, wiec prawdopodobnie hipo wynikała z ograniczonego miejsca.

Zycze Wam powodzenia. Przygotuj sobie ubranka w mniejszym rozmiarze, ale nie szalej z ich iloscia, bo moze sie okazac ze nawet nie zalozysz a juz wyrosnie.
 
Moja córka urodziła się równo w 37 tc z wagą 2340 i wzrostem 51 cm. Była w 12 centylu więc hipotrofii nie było. Podejrzenia były od 30 tc. 4 tygodnie przeleżałam w szpitalu żeby monitorować przyrost wagi i ogólnie stan dzieciątka. Wszystko było ok. Po porodzie mała spadła do 2050 g. Potem zaczęła ładnie przybierać- 1 kg miesięcznie. Szybciutko nadrobiła. Dziś ma 3 lata waży 17 kg i rozwija się super.
 
Moja córka urodziła się równo w 37 tc z wagą 2340 i wzrostem 51 cm. Była w 12 centylu więc hipotrofii nie było. Podejrzenia były od 30 tc. 4 tygodnie przeleżałam w szpitalu żeby monitorować przyrost wagi i ogólnie stan dzieciątka. Wszystko było ok. Po porodzie mała spadła do 2050 g. Potem zaczęła ładnie przybierać- 1 kg miesięcznie. Szybciutko nadrobiła. Dziś ma 3 lata waży 17 kg i rozwija się super.
TO ładnie jak ma 17kg moja ma 4.5 i 15kg wazy z hipotrofi tez miała 2300 i 48cm
 
reklama
reklama
Do góry