reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hormony tarczycy w ciąży

Marvelka89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Maj 2020
Postów
1 524
Witam jestem na poczatku 5tc. Dzis odebralam wyniki ktore zlecil mi lekarz prowadzacy.
Najbardziej niepokoi mnie wynik ft4 21.420 przy normie do 20.2
Oraz glukoza na czczo 96 przy normie 99
Tsh ponizej 2.0
Ft3 w normie
Oczym to moze swiadczyc? Polozna powiedziala ze jest to wynik niepokojący. Dodam ze od pol roku biorę letrox w dawce 25. Bardzo dziekuje za odpowiedzi 😬
 
reklama
Również muszę „pilnować„ tarczycy w ciąży. Jednak takiego ft4 nie miałam, musisz skonsultować ze swoim endokrynologiem. Będzie dobrze. W ciąży różne wyniki się zdarzają.
Jeżeli chodzi o glukozę, rzeczywiście trochę wysoka. Lekarz prowadzący ciąże zleci Ci zapewne wykonanie krzywej cukrowej. I na tej podstawie podejmie decyzje odnośnie ewentualnego działania. Być może zjadłaś coś nie zachowując odpowiedniego odstępu czasowego przed wykonaniem morfologii. Może jakiś owoc i tak Cię trzymało. Krzywa może wyjść całkiem dobrze.




Witam jestem na poczatku 5tc. Dzis odebralam wyniki ktore zlecil mi lekarz prowadzacy.
Najbardziej niepokoi mnie wynik ft4 21.420 przy normie do 20.2
Oraz glukoza na czczo 96 przy normie 99
Tsh ponizej 2.0
Ft3 w normie
Oczym to moze swiadczyc? Polozna powiedziala ze jest to wynik niepokojący. Dodam ze od pol roku biorę letrox w dawce 25. Bardzo dziekuje za odpowiedzi 😬
 
Witam jestem na poczatku 5tc. Dzis odebralam wyniki ktore zlecil mi lekarz prowadzacy.
Najbardziej niepokoi mnie wynik ft4 21.420 przy normie do 20.2
Oraz glukoza na czczo 96 przy normie 99
Tsh ponizej 2.0
Ft3 w normie
Oczym to moze swiadczyc? Polozna powiedziala ze jest to wynik niepokojący. Dodam ze od pol roku biorę letrox w dawce 25. Bardzo dziekuje za odpowiedzi 😬
Witam,
Spokojnie, dla Ciebie najważniejsze jest teraz TSH. Musi być poniżej 2 najlepiej 1,5mlU/L. Wyższe wartości są niebezpieczne dla dziecka. W ciąży normy ft4 są inne niż podane w laboratorium 21,4 to jeszcze nie jest wynik wskazujący na stan chorobowy. Dobrze jest badać chociaż TSH raz na cztery tygodnie, zrób przy okazji jeszcze ft4. Podwyższone (naprawdę podwyższone) może wskazywać na początku Hashimoto i kilka innych chorób myślę, że nie musisz przejmować się tym wynikiem. fT4 może być podwyższone w ciąży tarczyca pracuje intensywniej ważne, że przy letroxie 25 i jej pracy wynik TSH jest dobry! 😉
 
Witam,
Spokojnie, dla Ciebie najważniejsze jest teraz TSH. Musi być poniżej 2 najlepiej 1,5mlU/L. Wyższe wartości są niebezpieczne dla dziecka. W ciąży normy ft4 są inne niż podane w laboratorium 21,4 to jeszcze nie jest wynik wskazujący na stan chorobowy. Dobrze jest badać chociaż TSH raz na cztery tygodnie, zrób przy okazji jeszcze ft4. Podwyższone (naprawdę podwyższone) może wskazywać na początku Hashimoto i kilka innych chorób myślę, że nie musisz przejmować się tym wynikiem. fT4 może być podwyższone w ciąży tarczyca pracuje intensywniej ważne, że przy letroxie 25 i jej pracy wynik TSH jest dobry! 😉
Tarczyce badam tak naprawde od paru lat, mam guzki na niej. Biopsja robiona jakis czas temu. Ft3 ft4 i tsh robie tez raz na rok nigdy takiego wyniku nie mialam. Super dziekuje Ci bardzo kochana. A ja nawet gdzies wyczytylama ze jak jest ft4 w gornej granicy lub troche ponad to nawet lepiej. Ale wiadomo ze w necie tez duzo pisza nie koniecznie prawde 😁 Dziekuje uspokoilas mnie 😊
 
U mnie wynik USG tarczycy prawidłowy robiony tydzień temu.A gdy byłam w ciąży którą poronilam w czerwcu tsh było na poziomie 2,96 i 3,15 . Dziś byłam na badaniu krwi tarczycy rozszerzonej. Mam nadzieję że wszystko będzie w normie a jak nie to chyba będę musiała zacząć to leczyć chociaż lekarz stwierdzil że mieszcze się w normie ale kobiety w ciąży powinny mieć max do 2,5 a chce mieć mały przyrost im mniejszy tym lepszy na starania. Mam jeszcze euthyrox który mi przepisali na zbicie więc może zacznę go brać gdy okaże się że mam wysoki poziom. Martwię się ☹️
 
U mnie wynik USG tarczycy prawidłowy robiony tydzień temu.A gdy byłam w ciąży którą poronilam w czerwcu tsh było na poziomie 2,96 i 3,15 . Dziś byłam na badaniu krwi tarczycy rozszerzonej. Mam nadzieję że wszystko będzie w normie a jak nie to chyba będę musiała zacząć to leczyć chociaż lekarz stwierdzil że mieszcze się w normie ale kobiety w ciąży powinny mieć max do 2,5 a chce mieć mały przyrost im mniejszy tym lepszy na starania. Mam jeszcze euthyrox który mi przepisali na zbicie więc może zacznę go brać gdy okaże się że mam wysoki poziom. Martwię się ☹
Tsh przy poronieniach mialam 2.5 i nieco powyzej. Wszyscy lekarza mowili ze to dobry wynik... Dopiero przy konsultacji genetycznej doktor powiedzial ze slabo. I ze tdzeba zbic najlepiej ponizej 2.0 tak teraz trzymam. 1.47 mam wynik. A ft 4 to cos czytalam ze tym hormonem dzielimy sie z dzieckiem i dobrze jak jest wlasnie w gornej granicy. Ale ile w tym prawdy.
Kochana tsh jest bardzo wazne w ciazy. Ja bym brala leki przepisane przez lekarza. U mnie tez lekarz przepisal letrox w malej dawce bo tylko 25 przy wyniku 2.6. Ze wzgledu na to że chcialam sie starac o 3 dziecko. Normalnie moze by nie zwrocil nikt uwagi bo wynik w sumie w normie.
 
Też mialam przepisany 25. Chyba zacznę go znowu brać, a na wyniki krwi czekam do poniedziałku. Pójdę może z tym wtedy do endo bo gin do którego chodze kazał mi się znowu starać i nie robić żadnych badań. A wolę miec jednak pewność co do tego i nie przechodzić drugi raz tego samego 🥺
 
Też mialam przepisany 25. Chyba zacznę go znowu brać, a na wyniki krwi czekam do poniedziałku. Pójdę może z tym wtedy do endo bo gin do którego chodze kazał mi się znowu starać i nie robić żadnych badań. A wolę miec jednak pewność co do tego i nie przechodzić drugi raz tego samego 🥺
Wiem cos o tym. Moj tez tak mowil. Po 3 stracie dopiero zaczal mowic o acardzie. I sama sie wzielam za siebie. Gdyby nie to napewno bym mogla donosic ciazy. Mam pare problemow moze nie powaznych ale jesli cjodzi o ciaze to istotnych. Trzymam kciuki za ciebie 😊 Nie poddawaj sie i sama walcz bo lekarze to tak wiesz podchodza nie zawsze tak jak powinni.
 
Wiem cos o tym. Moj tez tak mowil. Po 3 stracie dopiero zaczal mowic o acardzie. I sama sie wzielam za siebie. Gdyby nie to napewno bym mogla donosic ciazy. Mam pare problemow moze nie powaznych ale jesli cjodzi o ciaze to istotnych. Trzymam kciuki za ciebie 😊 Nie poddawaj sie i sama walcz bo lekarze to tak wiesz podchodza nie zawsze tak jak powinni.
Dziękuję 🥰 A Ty starasz się o drugie dziecko?
 
reklama

Podobne tematy

Do góry