reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

HSG-czy któraś. z Was robiła. w Łodzi?

Piaska

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2011
Postów
949
Miasto
Łódź
hej. Mam sie umówić na HSG i zupełnie nic nie wiem. Od tygodnia usiluje sie dodzwonić do Matki Polki, ale jest to nie wykonalne. Napiszcie proszę , jeśli cos wiecie, czy tam trzeba osobiście jechać , albo gdzie to prywatnie zrobic.
 
reklama
Co do Matki Polki nie pomogę, bo nic nie wiem. Ja robiłam w Gravita w Łodzi prywatnie, kosztowało chyba 350zł ceny są na stronie.Robią bez kontrastu z solą fizjo, pod kontrolą usg. Robiłam tam bo chodziło mi o czas, nie chciałam czekać pół roku na nfz. Tam terminy są szybkie, miła obsługa, ogólnie ok-tylko zbyt szybko wysyłają na in vitro lub inseminację (babka w rejestracji orzekła że dla nas to tylko in vitro, trzy miechy później zaszłam naturalnie):-D Powodzenia
 
benfica - ale co? Że mają jakiś stary sprzęt?

Właśnie umówiłam się do Gamety w Rzgowie. Wyczytałam, że lepiej zrobić jednak z kontrastem niż z solą fizjologiczną. A skoro w Matce Polce sprzęt nie najlepszy, to zrobię tam.

Co godzina zmiana planów :) Jak mi powiedzieli w Gamecie, ile badań muszę zrobić przed - ok 10-ciu różnych badań + koszt samego zabiegu, to ok 1000 zł wyjdzie. Lekka przesada.
 
Ostatnia edycja:
Hej.
Jestem już po badaniu HSG i jestem zachwycona.:-)
Zrobiłam sobie je na NFZ w Matce Polce w Łodzi. Opiszę Wam je szczegółowo, bo zawsze lepiej wiedzieć, co człowieka czeka, a nie ma się czego bać.
Najpierw się dzwoni do położnej i umawia dzień zabiegu, musi być po miesiączce, ale nie później, niż parę dni po zakończonym krwawieniu. Następnie tuż przed zabiegiem trzeba sobie zrobić CRP i zgłosić się w wyznaczonym dniu z tym badaniem, dowodem i skierowaniem.
Potem przebieramy się w piżamkę i idziemy zmierzyć ciśnienie i na wywiad o chorobach. Następnie prowadzą nas na pobranie krwi i do sali. Potem czekamy. Do mnie przyszła pielęgniarka i powiedziała co o której godzinie będę miała. Następnie przyszła doktorowa, miałam badanie ginekologiczne i zastrzyk z Ketonalu w pośladek. Potem poszliśmy na HSG, czyli siada się na takim stole ginekologicznym, kobieta podaje kontrast i są robione zdjęcia rentgenowskie. Jeśli nie ma zrostów, to to prawie nie boli. Jest nieprzyjemne uczucie wypełnienia, ale to trochę jak słaby ból miesiączkowy. Zabieg trwa z 3 min i po sprawie. Jeśli są jakieś zrosty lub niedrożność, to kontrast musi się przeciskać pod ciśnieniem, to jest to bolesne. Ale usuwa zrosty, więc warto poddać się temu zabiegowi. Potem lekko plamiłam. Wróciłam do sali i czekałam na wyniki. No dość długo czekałam, ale dostałam obiad i w sali miałam TV, więc zleciało :-)
Obsługa była fachowa i czułam się super zaopiekowana. Na każdym kroku informowali mnie dokładnie co będzie robione, czy będę czuła jakieś ciągniecie czy ukłucie, także super. Nie wyobrażam sobie, żeby można było to zrobić lepiej. Wyniki sa opisane czytelnie i zrozumiale, zdjęcia też są wyraźne i dobrej jakości. Także jeśli są u Was podejrzenia niedrożności, to bez wahania poddajcie się temu zabiegowi, bo warto.:-)
 
Do góry