reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

HSG - drożność jajowodów

AniaAneczka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Luty 2020
Postów
24
Witam Kobietki 🌷
Co do drożności jajowodów, moje pytanie czy po zabiegu miałyście jakieś powikłania, boleści? Jestem kucharzem w restauracji dość ruchliwej, sporo dźwigam i nie wiem czy po prostu nie wziąć 2-3 dni wolnego wliczając dzień zabiegu.
Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam 🌺🌷
 
reklama
Czesc, ja mialam hcg 2 tygodnie temu, inne kolezanki mowily ze po badaniu nic im nie bylo. Ja dzien po nie poszlam do pracy bo mnie tak bolalo, kolejny tydzien bylam na antybiotykach i z rwącymi bolami. Ale tez u mnie badanie mialo komplikacje musieli uzyc bardzo duzo kontrastu i zaczynac kilka razy wiec ostrzegli mnie ze moze to wywolac stan zapalny - co sie stalo :) aczkolwiek mysle ze to nie jest norma wiec powinno byc ok! Ale chociaz 1 dzien wolnego bym wziela chyba skoro masz taka prace, ze duzo ruchu i dzwigania. Powodzenia! 😘
 
Witam Kobietki 🌷
Co do drożności jajowodów, moje pytanie czy po zabiegu miałyście jakieś powikłania, boleści? Jestem kucharzem w restauracji dość ruchliwej, sporo dźwigam i nie wiem czy po prostu nie wziąć 2-3 dni wolnego wliczając dzień zabiegu.
Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam 🌺🌷
To zależy jak to sonoHSG ma wyglądać. Ja miałam robione dwa razy. Pierwszy raz z użyciem kontrastu. Zabieg był bardzo bolesny - prawie zemdlałam. W Ren sam dzień nie nadawałam się do niczego. Na drugi dzień byłam w pracy, ale obolała. Natomiast w tym tygodniu miałam robiony drugi raz i zamiast kontrastu była użyta pianka. Zabieg był bezbolesny. Dwa dni plamilam, ale raczej z powodu wykonanej dodatkowo biopsji endometrium.
 
Kochane Kobiety, w ten poniedziałek miałam Hsg sono, prywatnie koszt (700zl). Miałam jedynie boleści jak na okres. ( każda ma okres i wie że jest to do przeżycia). Wzięłam przed badaniem nospe i ketonal. Nie jest to straszne badanie, moim zdaniem do przeżycia. Przygotowałam się do niego z takim nastawieniem - może wyjaśnić wiele odnośnie Twojej płodności, poród będzie bardziej bolesny, tyle kobiet robiło to ja też przeżyję. Dodatkowo polecam seks, bardzo rozluźnia, oprócz tego ważne jest oddychanie przeponowo powoli. W momentach mocnego bólu, śpiewałam sobie w myślach piosenkę. Czytam wiele komentarzy na temat przygotowań hsg, zastosowałam się praktycznie do wszystkich. Hsg sono, nie takie straszne 😀 Mam nadzieję że pierwszy cykl będzie tym szczęśliwym. Obydwoje zdrowi. Mam jedynie niedoczynność i hasimoto, ale w normie. Staramy się od 1,5 roku. Pani Doktor kazała do siebie nie przychodzić tylko działać 😀😍
 
reklama
Kochane Kobiety, w ten poniedziałek miałam Hsg sono, prywatnie koszt (700zl). Miałam jedynie boleści jak na okres. ( każda ma okres i wie że jest to do przeżycia). Wzięłam przed badaniem nospe i ketonal. Nie jest to straszne badanie, moim zdaniem do przeżycia. Przygotowałam się do niego z takim nastawieniem - może wyjaśnić wiele odnośnie Twojej płodności, poród będzie bardziej bolesny, tyle kobiet robiło to ja też przeżyję. Dodatkowo polecam seks, bardzo rozluźnia, oprócz tego ważne jest oddychanie przeponowo powoli. W momentach mocnego bólu, śpiewałam sobie w myślach piosenkę. Czytam wiele komentarzy na temat przygotowań hsg, zastosowałam się praktycznie do wszystkich. Hsg sono, nie takie straszne 😀 Mam nadzieję że pierwszy cykl będzie tym szczęśliwym. Obydwoje zdrowi. Mam jedynie niedoczynność i hasimoto, ale w normie. Staramy się od 1,5 roku. Pani Doktor kazała do siebie nie przychodzić tylko działać 😀😍
U mnie taki przypadek, że ciąża może się pojawić wyłącznie po zastrzykach. ( ovitrelle) wcześniej miałam podawane ale bez skutku, dlatego teraz HSG. Co do nastawienia, chyba nastawię się tak samo 😊
 
Do góry