reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

I, II i III trymestr - samopoczucie, uczucia, emocje, pytania, wątpliwości

dziewczyny ja po wizycie u poloznej dowiedziałam się że mam ketony i leukocyty w moczu. jutro mam przynieść kolejna próbkę i wyślą do laboratorium. W necie piszą że to skutek złego odżywiania, za mała ilość i mało węglowodanów... To prawda jem mniej teraz ale za to częściej bo młody naciska na żołądek i nie dam rady więcej. miałam 12.5 kg na plusie ale ostatnio zgubiłam 1.5. mały wg usg nawet pół kilo cięższy niż rówieśnicy. Miala ktoras z Was podobny problem?
 
reklama
Tak! ja miałam zawsze ketony jak wieczorem przed badaniem nic nie zjadłam ( przed ciażą z M. nie jadaliśmy nic po 18:00- i tak byłam przyzwyczajona). Jak tylko zaczęłam dzień przed badaniem w nocy coś sobie szykować małego -wyniki mam piękne :)
 
Też miałam ketony jak mało zjadłam poprzedniego wieczoru. Leukocyty też mam, ale zawsze w granicach normy. Kwestia tego ile masz tych leukocytów:)

Dziwna sprawa...dopiero co w czwartek lekarz kazał mi zrobić badania, bo nastąpił za duży przyrost wagi jak na 8 miesiąc (5 kg)....aż tutaj nagle od wczoraj waga mi spada...nic nie rozumiem i nie wiem czy to dobrze czy źle...kilogram mi spadł...
 
aleksiel ja mam cukrzycę ciążową i codziennie badam też ciała ketonowe w moczu, zawsze mi wychodziły jak nie zjadłam nic na noc, teraz jem druga kolację na siłę o 22:30 (zalecenie diabetologa),nie wiele bo np. pół bułki z czymś + pół szklanki mleka no ale pomogło i ciała zniknęły, także w pełni popieram martooche
 
Takhihis mogła ci się woda zatrzymać i przez to wyższa waga i nagle spadła. Miałam tak tylko nie pamiętam w którym mc byłam. Nagły wzrost, a potem spadek.
 
dzieki dziewczyny jestescie nieocenione! Bede jesc jeszcze czesciej :)
na poprzedniej wizycie polozna zapomniala mi dac pojemnik wiec probke pobralam bedac na wizycie kolo 14 (tu bada sie na miejscu takim specjalnym wskaznikiem)- bylam po sniadaniu i sytym obiedzie. Od razu mnie pytala czy jadlam dzis. No nic zobaczymy co wykaza szczegolowe badania- zanioslam kolejna probke dzis z rannego moczu i bedzie wyslane do laboratorium. Glukozy w moczu nie mam, krew mialam badana miesiac temu na cukier ale nie na czczo i bylo ok.

Takhihis ja mialam spadek taki jak zelzaly upaly i zrobilo sie chlodniej wiec sie nie martwilam. Teraz mam drugi spadek co moze byc zwiazane ze zlym wchlanianiem i stad te ketony w moczu. Najwazniejsze ze dzidzie dobrze rosna...
 
Hej ;)

To mój pierwszy post na forum dla przyszłych mam, więc mam nadzieję, że mnie ciepło przyjmiecie.

Mam pierwsze pytanko odnośnie wyników beta hcg. Czy któraś zorientowana, doświadczona mogłaby zerknąć na moje wyniki i odpowiedzieć, czy prawidłowo przyrasta? Czytałam trochę o tym, ale mimo to chciałabym aby któraś potwierdziła.

15.10 - 220 mIU/mL
18.10 - 1078 mIU/mL
21.10 - 3258 mIU/mL
 
reklama
Marta gratuluję :) Beta bardzo ładnie rośnie. Wynik między jednym badanie a drugim nie musi być kolosalny, ważne że beta rośnie a nie maleje lub bardzo słabo przyrasta. Z resztą na wynikach powinnaś mieć podane normy.
 
Do góry