reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile czasu jest na wysłanie papierów do ZUSu w związku z macierzyńskim?

Malwinka89

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2010
Postów
20
Z dniem porodu rozwiązała mi się umowa o pracę. Byłam w ZUSie i dostałam kwestionariusz do wypełnienia dla pracodawcy i kazali mi jeszcze przynieść świadectwo pracy i takie tam. Chciałabym się dowiedzieć ile czasu mam na załatwienie tych formalności, czyli dostarczenie wszystkiego ponieważ moja pracodawczyni cały czas ociąga się z oddaniem mi wszystkich niezbędnych papierków:zawstydzona/y: martwię się że przepadnie mi macierzyński przez to. Jeszcze przy okazji chciałabym zapytać jak wygląda sprawa ekwiwalentu za urlop bo moja szefowa twierdzi że mi się nie należy, bo za długo byłam na zwolnieniu podczas ciąży, dokładnie jakieś pół roku... Dodam jeszcze że to większość mojego całego czasu zatrudnienia w tej firmie. Z góry dziękuję za odpowiedź:)
 
reklama
Z dniem porodu rozwiązała mi się umowa o pracę. Byłam w ZUSie i dostałam kwestionariusz do wypełnienia dla pracodawcy i kazali mi jeszcze przynieść świadectwo pracy i takie tam. Chciałabym się dowiedzieć ile czasu mam na załatwienie tych formalności, czyli dostarczenie wszystkiego ponieważ moja pracodawczyni cały czas ociąga się z oddaniem mi wszystkich niezbędnych papierków:zawstydzona/y: martwię się że przepadnie mi macierzyński przez to.
Nalezy to zrobić niezwłocznie.
Jeszcze przy okazji chciałabym zapytać jak wygląda sprawa ekwiwalentu za urlop bo moja szefowa twierdzi że mi się nie należy, bo za długo byłam na zwolnieniu podczas ciąży, dokładnie jakieś pół roku...
Sądzę, iż jesli ma Pani niewykorzystany urlop ekwiwalent powinien być wypłacony.
 
Do góry