reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile mleczka modyfikowanego powinien jeść 2tygodniowy maluszek?

cycu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2011
Postów
22
mój synek ma dwa tygodnie i obecnie je około 50ml mleka modyfikowanego,wszyscy dookoła mówią że to strasznie dużo i że robimy krzywdę dziecku.martwię się i jestem zdezorientowana :(.proszę jeśli się ktoś orientuje niech napisze.
 
reklama
z tego co pamiętam to na opakowaniu każdego mleka masz informację o tym ile mniej więcej powinno jeść dziecko w danym przedziale wiekowym;
 
Na pewno nie jest to za duzo. Jak pisała Takhisis na kazdym opakowaniu mleka napisane jest jakie ilosci nalezy podawać dziecku. Mój Synek np. pije enfamil gdzie na nim jest napisane 0-2 tyg, szesc razy dziennie po 90ml wody..
 
Dziękuje :-)...wiem na mleczku pisze że w pierwszym miesiącu 90ml ale wydawało się to sporo jak na taki mały żołądeczek a miło zawsze usłyszeć opinie innej mamy:happy:
 
nie jest to duzo, moj synek wciagal po 90 ml co 2,5 godz:) poza tym tak jak pisza dziewczyny na mleku masz tabele, a poza tym u mojego synka jest tak ze jak nie chcial juz pic to po prostu nie ciagnal z butli i juz:)
 
na początku podajesz o 10ml więcej niz ma dni :) czyli jak ma 3 dni to 40 ml aż dojdziesz do 90 ml:) czyli tyle ile na opakowaniu. A potem pzrestajesz się tym przejmować :)) Mój jadł zawsze połowę tego co na opakowaniu a znam dzieci co jedzą dwa razy tyle:)
 
Mojej lekarz na neonatologii zaraz po urodzeniu zapisał dawke 40-50ml mleczka. Nie ma co słuchać innych bo czasem tak pieprzą jak potłuczeni. Jest dobrze i nie masz czym sie martwić.
 
reklama
Mój mały jak miał 2 tyg. to pił po 30-40 ml. po 13 razy na dobę i jeszcze z tego ulewał. ALe dobrze przybierał. A nie ma się co trzymać tego co na opakowaniu kazde dziecko ma swoje potrzeby a lekarz oceni jak przybiera na wadze.
 
Do góry