reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

maluszek nie chce jeść obiadku :(

R

rewerskaaneta

Gość
Witam
mój 11 miesięczny synek od jakiegoś 1-1,5 tygodnia nie chce jeść obiadków - ani zupek, ani dań ze słoiczka, ani obiadków mojego autorstwa. Zje jakies 4-5 łyżeczek i to z wielkim trudem, gdy uda mi się go czymś zainteresować i wtedy ładnie otworzy buźkę, a potem koniec jedzenia.
Wcześniej zjadał codziennie duży słoiczek (190g) lub 1,5 małego (czyli podobnie ok. 180g).
Czy ktoś ma podobny problem?
Czy może to być spowodowane ząbkami, które obecnie mu wychodzą?
Jak zachęcić maluszka do jedzenia? Nie chcę w zamian obiadku dawać mu kolejnej porcji mleka, ale czasem jestem do tego zmuszona, bo wiem ze nie wytrzyma do kolacji i będzie głodny.
Proszę o rady...
 
reklama
Może być tak że powodem odmowy jedzenie pokarmów o innej konsystencji niż płyn jest podyktowane rosnącymi ząbkami, które rosną etapami, dlatego proszę nadal próbować podawać obiadki żeby maluch się od nich nie odzwyczaił, ale nie zmuszać go niech zje tyle ile da radę. Natomiast nie dokarmiać mlekiem. Czasami jest tak że dzieci po prostu zaczynają mniej jeść ze względu na zmienny apetyt który jest dopasowany do etapów wzrostu i wówczas Pani przyzwyczajona że dziecko jada więcej w momencie gdy zje mniej próbuje wyrównać tą ilość podając mleko, zaburza to naturalny mechanizm głodu i sytości. Proszę zaufać dziecku, obserwować go, jeśli nie jest głodne nie dokarmiać.
 
Czyli według Pani nawet gdy synek zje tylko 4-5 łyżeczek zupki to mam mu nie dawać porcji mleka?
W ostatnich dniach w ogóle przestałam mu dawać jego zupki bo nawet spojrzeć na nie nie chce, zje kilka łyżek zupy, która ja jem danego dnia (tyle że są to zupy z sola, pieprzem i przyprawami), a za 30-40 minut muszę dać mu mleko bo wiem, że do następnego wieczornego posiłku (ok. 20:30-21:00) będzie głodny...
 
powinna Pani po wspomnianych 30-40 minutach podać znów zupkę do zjedzenia całej porcji, zupy dla dzieci nie solimy ani nie dodajemy do nich pieprzu, może Pani dodać delikatnie przyprawy jak koperek, bazylię, lubczyk.
 
Do góry