reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gdzy maluszek nie chce pic herbatek itp.

reklama
mi tam też mówili że można, zresztą Pani doktor jakoś się nie rozpisała a zdanie nie można jakoś mało mnie przekonuje. Czyli rozumiem ma dostawać np 4 mleka i owoce i warzywa i np herbatkę jeszcze??? W życiu moja Majka tyle w siebie nie wciśnie. A waży 8,200 i przybiera prawidłowo
 
no dokladnie,tez o tym pomyslalam.jak mozna odp na pytanie tylko nie mozna.bez sensu.rozumiem ze pewnie ma bardzo duzo roboty i musi na wiele pytan odpowiedziec ale bez przesady.wkoncu po to sa fora zeby sobie doradzac czy pytac o zdanie specjalisty.moj tak samo w zyciu by tego nie zmiescil w siebie.dzisiaj konczy 6 miesiecy i wazy z 7 kg.tak przynajmniej przypuszczam bo ponad miesiac temu wazyl 6,5 kg.teraz juz duzo nie je a co dopiero zwiekszyc mu ilosc jedzenia czy posilkow.nawet takie owoce,dla nas to tylko owoce ale dla takiego malego brzuszka to juz az owoce
 
W jednej porcji deseru mleczno-owocowego nie ma takiej samej ilości skłądników odzywczych ( głównie białka, wapnia) ile w jednej porcji mleka. Owoce, desery stanowią posiłki uzupełniające, mleko (kaszki mleczne) są nadal podstawowym produktem w diecie dziecka.

Odnośnie ilości płynów to określono, że niemowlę powinno wypić 150ml na kg mc. płynów, mleko to również płyn. Zasada jest również taka że jeśli dziecko jaka już posiłki stałe to również powinno być dopajane najlepiej wodą nisko zmineralizowaną. Można również przygotowywać bardziej wodniste zupy ( to też płyn), lub rozcieńczać te słoiczkowe. Jeśli dziecko nie ma zaparcia to nie ma powodów do niepokoju, jednak należy przyzwyczajać malucha do picia najlepiej wody, są sytuacje jak wysoka, gorączka, biegunki, upały, kiedy dziecko bezwzględnie musi więcej pić.
 
jednym z pomysłów jest kupienie maluchowi fajnego kubeczka/butelki, który zawsze będzie miał pod ręką - nawet ze zwykłego picia wody można zrobić zabawę. niech wyrobi sobie nawyk sięgania po butelkę :)
 
moje dziecko ma 4 różne butelki, 2 kubki niekapki ( z którycj jeśli jakimś cudem ma ochotę to umie i ładnie pije) tylko za cholerę nie chce pić :baffled: Zaczynam się martwić bo idą upały a te kilka łyków które Maja raczy wziąć nie wystarczą :no: no help mi ktoś :confused:
 
reklama
Ponieważ ilość składników odżywczych w jednej porcji mleka jest inna (większa) niż w jednej porcji deserku dla dzieci, chodzi głównie o białko i wapń.
 
Do góry