reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ile moze trwac katar u 6 m. niemowlaka?

eMa87

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Pomocy. Od tygodnia mój synek troszkę choruje. Zaczęło się od stanu podgoraczkowego (kilka dni) katar i lekki katar. Po kilku dniach poszłam do lekarza. Po zbadaniu i osluchaniu lekarka stwierdziła że to przeziębienie. Przepisala krople na katar na recepte. Stan gorączkowo ustąpił. Za to katar od 2 dni mam wrażenie ze jest gorszy. Juz robie wszystko: obnizona temp, nawilzanie, masc aromateryczna, sol fizjologiczna, podniesiony materacyk. Najgorzej w nocy druga noc nie przespana. Ile może trwać ten katar??? Mały wrócił do żłobka (tak zalecila lekarka jak byla temp ok) tylko poprosiłam żeby z nim nie wychodziły. .

reklama

MamaZeSzczecina

Zaangażowana w BB
Miasto
Szczecin
Rozwiązania
5
U nas katar trwał ok. 1,5 do dwóch tygodni. Na początku jest najgorzej i maluch źle się czuje ale z każdym dniem będzie lepiej, zobaczysz. Oby tylko gorzej w tym żłobku się nie rozchorował.

My zawsze robimy inhalacje z soli fizjologicznej i czasem jak katar jest bardzo mocny to na noc nasivin (ale to można stosować kilka dni tylko, chyba 3-4). Maść majerankowa też trochę ulży.

Ja swojego Syna zabierałam ze żłobka gdy był zakatarzony. Tak poleciła mi pediatra i w moim odczuciu było to lepsze dla niego-szybciej dochodził do siebie. Poza tym moja Dr powiedziała, że tu nie chodzi o katar a o osłabiony organizm, i że coś poważniejszego może złapać.
Dodam, że u nas taki przedłużający się katar (niby lekki, raz był a raz nie ) doprowadził do zapalenia ucha z uszkodzeniem błony bębenkowej.
Ale to już każdy rodzic sam decyduje kiedy puszcza dziecko do żłobka a kiedy nie i czy chodzi na zwolnienia na dziecko. Niestety pierwszy rok w żłobku to zazwyczaj przeziębienie jedno po drugim :(

olcia1718

Rozwiązania
41
Kochana a odciagasz katarek?
Wszędzie teraz piszę w tych maminych gazetach że jak nie ma gorączki i kaszlu to żeby wychodzić z katarem na dwór bo obkurcza sluzowke jak jest zimniej

kinga30

Rozwiązania
4
A ja na zakończenie powiem jeszcze, że musicie mieć naprawdę wspaniałe dzieci, bo naprawdę chcialabym sobie pospac, mieć luz żeby w końcu doba nie wydawała mi się za krótka, pozalatwiac sobie spokojnie sprawy a nie dzieci krzyczą nad głową i wreszcie wypić kawę nie w pośpiechu i na stojąco☺ żeby nie było nie pije do żadnej z Was,to żart chociaż tak wygląda mój dzień☺ nie zazdroscmy wszystko ma swoje plusy i minusy a i dzieci są różne☺ żyjmy po swojemu co już wielokrotnie napisałam☺

G

goszczaca

Gość
Pomocy. Od tygodnia mój synek troszkę choruje. Zaczęło się od stanu podgoraczkowego (kilka dni) katar i lekki katar. Po kilku dniach poszłam do lekarza. Po zbadaniu i osluchaniu lekarka stwierdziła że to przeziębienie. Przepisala krople na katar na recepte. Stan gorączkowo ustąpił. Za to katar od 2 dni mam wrażenie ze jest gorszy. Juz robie wszystko: obnizona temp, nawilzanie, masc aromateryczna, sol fizjologiczna, podniesiony materacyk. Najgorzej w nocy druga noc nie przespana. Ile może trwać ten katar??? Mały wrócił do żłobka (tak zalecila lekarka jak byla temp ok) tylko poprosiłam żeby z nim nie wychodziły. .
Biedne dziecko. Katar może utrzymywać się i dwa tygodnie. Na noc posmaruj pod noskiem odrobinę maści majerankowej, a koło łóżeczka postae zaparzone 2 torebki rumianku w miseczce. Nie chce się wtrącać w twoje decyzje i w kompetencje lekarza, ale dziecko dopóki nie wyzdrowieje powinno zostać w domu, organizm ma osłabiony tym bardziej takie maleństwo. Powodzenia

eMa87

Rozwiązania
1
Biedne dziecko. Katar może utrzymywać się i dwa tygodnie. Na noc posmaruj pod noskiem odrobinę maści majerankowej, a koło łóżeczka postae zaparzone 2 torebki rumianku w miseczce. Nie chce się wtrącać w twoje decyzje i w kompetencje lekarza, ale dziecko dopóki nie wyzdrowieje powinno zostać w domu, organizm ma osłabiony tym bardziej takie maleństwo. Powodzenia
Dziękuje za poradę. O rumianku nie słyszałam spróbuję. Myślę że jakbym z powodu kataru miała brać wolne to bym musiała brać wolne co chwile. W ciągu dnia jest dobrze a na wieczór się zaczyna.

kinga30

Rozwiązania
4
U nas z reguły katar trwa 7 dni a następny tydzień jeszcze schodzi z nosa. Ja osobiście już kataru nie bagatelizuje po tym jak mój synek jak był młodszy z powodu przewlekłego katarku utrzymujacego się ponad 2 tygodnie zakończonego zapaleniem ucha i antybiotykiem dostał jeszcze poinfekcyjne zapalenie stawu biodrowego przez które na dwa dni przestał chodzić. Żadna przedłużająca się infekcja nie jest dobra. Katar może trwać ponad tydzień ale powinno się polepszac. Nie panikowac ale obserwować. I dac dziecku czas na wyleczenie.

G

goszczaca

Gość
Dziękuje za poradę. O rumianku nie słyszałam spróbuję. Myślę że jakbym z powodu kataru miała brać wolne to bym musiała brać wolne co chwile. W ciągu dnia jest dobrze a na wieczór się zaczyna.
Nie smaruj tym badziewiem typu aromactiv, niby pomaga a szkodzi. Twoje dziecko, twoja decyzja odnośnie brania wolnego. Ja tam się nie wtrącam. Znajoma bagatelizowała aaa to tylko katarek później aaa tylko oskrzela i dziecko non stop ma infekcje.

Malaja

Rozwiązania
18
U mojej córki (15 miesięcy) katar trwa zawsze 2 tygodnie. Są dni lepsze i gorsze, ale niestety zawsze to tyle trwa.
Jeżeli nie gorączkuje, nie jest osłabiona, katar jest wodnisty to ja też posyłam do żłobka.
Nigdy nie uznawałam kataru za chorobę, nasza lekarka też nie nakazuje zostawać w domu, w żłobku i w przedszkolu starszej córki katar nie jest przeciwwskazaniem do przychodzenia i nigdy nie miałam powikłań po- katarowych.
Generalnie wiem, że dzieci w różnych stanach posyłane są do żłobka i żal tych dzieci, ale katar to nie choroba...

eMa87

Rozwiązania
1
Ja nie jestem specjalistą słucham rad lekarza e takich sprawach. Mam za to dziwne wrażenie ze pi tych przypisanych kropla jest gorzej. Od jutro już ich nie bierze zobaczymy. :/

eMa87

Rozwiązania
1
No i dodam że do żłobka chodzi od trzech tygodni. Eh...

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
P Ile moze spóźnić sie okres? Potrzebuję porady 4
M Ile kg Wam doszło ? Lipcowe mamy 2020 15
I Ile krwawienie po cc? Potrzebuję porady 7
_Anek_ Smółka brak. Ile to może potrwać. Potrzebuję porady 2
S Poronienie - pobyt w szpitalu, ile? Potrzebuję porady 13
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
E Ile trwa poronienie Potrzebuję porady 60
L Poród w maju, ubranka, ile, jak ciepłe. Majowe mamy 2020 6
P Ile przed miałyście skurcze przepowiadające? Ciąża, poród, połóg 2
P Ile czasu przed porodem miałyście skurcze przepowiadające ? Potrzebuję porady 5
KociTata Temperatura u noworodka, ile i kiedy może być gorączka? Potrzebuję porady 24
martie Ile czekałyście na wyniki Nifty Pro? Potrzebuję porady 2
M Ile przytyłyscie do 11 tygodnia ciąży? Potrzebuję porady 20
A Ile dni przed miesiączka dostałyście plamienia implantacyjnego? Potrzebuję porady 20
xPola Ile po @ pozytywny test? Potrzebuję porady 29
L.Ewa Ile do porodu Ciąża, poród, połóg 4
M Ile mówią wasze 2 latki? Moja dopiero co skończyła 2 lata i nie mówi prawie nic sensownego. Potrzebuję porady 6
Amixpd Ile trwa krwawienie po łyżeczkowaniu? Potrzebuję porady 1
E Ile pobranych pęcherzyków, a ile gotowych zarodków ? Potrzebuję porady 3
olcia154 Ile mogę zostac w szpitalu? Potrzebuję porady 2
C Ile miesięcy miały wasze dzieci kiedy przeszły kolki Potrzebuję porady 10
Patrycja35 Ile %wzrastala Wam beta w 6 tyg? Ciąża, poród, połóg 8
M Ile się można męczyć z katarem Potrzebuję porady 12
C Ile krwawiłyście po porodzie ? Potrzebuję porady 7
I Ile powinien jesc noworodek ? Potrzebuję porady 3
A Ile moge dzwigac jesli ciaza nie jest zagrozona? Potrzebuję porady 10
A Ile powinno ważyć 32 (2 lata 8 m) miesięczne dziecko? Potrzebuję porady 4
M Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko Potrzebuję porady 14
M Ile Ciąża po poronieniu 12
M Ile miesięcznie kosztuje dziecko przez pierwszy rok życia. Potrzebuję porady 16
M ile razy na dobę powinno być karmione piersią 4 mc niemowlę? Żywienie 9
Sara.maj Ile są ważne badania morfologii i moczu? Potrzebuję porady 4
J Ile dni leżenia w szpitalu z..? Potrzebuję porady 6
L O ile dni maksymalnie mogą opóźnić się dni płodne Staramy się 16
M Przez ile dni można podawać przeciwgorączkowy Potrzebuję porady 8
willou Ile zjada noworodek? Potrzebuję porady 14
M Ile ml mleka jaki wiek Potrzebuję porady 9
S ile czekac na samoistne poronienie Potrzebuję porady 31
M zaśniad groniasty - ile czekałyście ze staraniami? Ciąża po poronieniu 30
O Ile dziecko może żyć o samym mleku z piersi? Potrzebuję porady 27
K ile mleka powinnam dac ? BB położna radzi mamom 12
K Ile czekalyscie na wynik amniopunkcji Potrzebuję porady 6
B Ile razy można przejść na l4z wychowawczego bądź macierzyńskiego z kolejnym dzieckiem u pracodawcy. Potrzebuję porady 3
G Mamy z Płocka i okolic o ile są. ..:) Poleć szpital, lekarza, położną 1
M Enfamil - ile ml Żywienie 4
K Niedoczynność tarczycy w ciąży, ile brać tego Letroxu/Eutyroksu? Potrzebuję porady 1
Jasmi Ile mleka dziennie wypija Wasze 8 miesięczne niemowlę Żywienie 2
F ILE CZASU MOŻNA PRZECHOWYWAĆ KASZKĘ/KLEIK na WODZIE? Żywienie 1
Nathalienne Ile pijecie wody ? Przyszłe mamy 10
E CIĄŻA-Ile czasu trzeba czekać... Staramy się 2