reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile powinien zjeść maluch?

Mój prawie 3 tygodniowy jest na mm. Je między 60-90ml ale częściej co 2 niż co 3 godziny. Czasami zje 90 ml i dalej jest głodny - dojada potem kolejne 30 ml. Mam nadzieję że to ok.
Skoro uważasz, że tyle potrzebuje to najwyraźniej tak jest, ty jesteś z dzieckiem na codzień i najlepiej je znasz. Dla mnie to dużo. Moja 13tygodniowa córka je co 2-3h 70-100ml. W wieku twojego dziecka jadła 30-50ml a wtedy jeszcze byłyśmy kpi.
 
reklama
Mi w położne mówiły , że powinno się zwiększać porcje co dzień o 10 ml i ważne żeby pilnować jedzienia , jeżeli się karmi butla to jest łatwiej, piersią trudniej oszacował ile zjadł maluch więc lepiej częściej przystawiać. Moje młodsze dziecko mało jadło ( bardzo malutka się urodziła mimo że w terminie) i spala cały czas , nawet na jedzienia się nie budziła , a jak się okazało po obchodzie to dostala zaje* stej żółtaczki. Dlatego ja o tego czasu uczulam na to.
 
Do góry