reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile przytylyscie w ciazy?

Gajanna przepraszam, ale 26 kg dla mnie to stanowczo za dużo - nie chciałabym tak. Nie oceniam Cię absolutnie, ja po prostu mam zwyrodnienia kręgosłupa i wiem że nie zniosłabym takiego obciążenia zdrowotnie. Teraz jestem w 28 tyg i mam łącznie tak 5,5-6 kg na plusie. Chciałabym mieć maks 13-14 ale zobaczymy jak to będzie.
Ewka ważne jest jak Ty się czujesz z tą wagą, a nie co inni mówią. Jak Ci jest dobrze to w ogóle się nie przejmuj :)
 
reklama
Ja miałam wysoką wagę startową bo 77kg. Na ten moment ważę 80,5 w 32tc. Chciałabym skończyć na +5. Co przy moich dietach będzie niezłym wynikiem.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja przebrałam 11kg po cc waga spadła o 6.5kg, tydzień po porodzie waże 1 kg mniej jak przed ciążą:)
 
Ja przytyłam 23 kg. Nie wiem jakim cudem, bo prawie nic nie jadłam. Miałam straszny refluks. A wcześniej bardzo się pilnowałam i nie miałam zachcianek. Za to dzieci były duże 2650 g i 2800 g. Uważam, że to jest sprawa indywidualna.
 
reklama
Jeśli jesteś zdrowa, zdrowo się odżywiasz, jesz dla dwojga, a nie za dwoje i tyjesz, to raczej nic nie zrobisz, bo nie masz na to wpływu. Jesteś pod kontrolą ginekologa, jeśli Cię to uspokoi możesz również być pod kontrolą dietetyka. Pamiętaj, że każda ciąża jest inna i to, że ktoś Ci tutaj napisze, że przytył 10kg, a Ty więcej to nie masz co się porównywać i przejmować, bo Twoja ciąża i Twój przypadek jest wyjątkowy. Jak każdy inny. Najważniejsza jest zdrowa dieta i odpowiednia suplementacja.
 
Do góry