reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą/ważyły Wasze 6miesieczne dzieci?

Magdalenka16

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Grudzień 2019
Postów
1 028
Pytam bo dzisiaj miałam szczepienie synka na 6 mcy i lekarka go zważyła i stwierdziła,że mało waźy. Waży 6800 a urodził się z wagą 2700 . Faktycznie jest chudy nie ma fałdek wogóle, do tego jest niejadkiem i bardzo mało pije mleka a nowych rzeczy typu owoce kaszki czy zupki nie ma mowy bo nie chce. A dzisiaj ta lekarka mnie dobiła do tego tym tekstem ze jest malutki i mało waźy... ale jak się zapytałam to co mam zrobić to nic nie powiedziała :(
 
reklama
Rozwiązanie
Córka urodzona w 39tc 2700g na 6 mies 7000g a teraz mając 8 mies 8000g. Nikt nigdy nie miał problemu z jej wagą, wg pediatry i położnej ładnie idzie swoim centyle i dobrze wygląda.
Starszy syn z 36tc 2650g na 6 mies ważył 7000g a na roczek ok 9500g
Obydwoje kp.
Jeśli mały nie spada z siatki centylowej i w miarę trzyma swój centyl to nie przejmowałabym się tym.
Brakiem fałdek też bym się nie przejmowała, bo to zależne od budowy dziecka. Jeśli mały jest "długi" to i fałdek nie będzie tylko zbite ciałko. Syn miał dużo mniejsze niż córka a wagowo jak widać tacy sami. Ona mimo to wygląda na pulchniejsza.
reklama
Pytam bo dzisiaj miałam szczepienie synka na 6 mcy i lekarka go zważyła i stwierdziła,że mało waźy. Waży 6800 a urodził się z wagą 2700
Twoja lekarka twierdzi że 7 kg to mało
Moja twierdzi że 8.400 mojej córki to dużo 🤷‍♀️ i bądź tu madry człowieku.

Moja ma 6 msc i tydzień. Fakt jest taka pulchniejsza ale bez przesady.
No ale skierowanie na badanie krwi dostała.
Młoda jest na cycu :)
 
@Magdalenka16 A czy próbowałaś znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy?? Robiłaś synkowie badanie krwi? Polecam sprawdzenie poziomu żelaza - często tak jest przy anemii dziecko mało je. Miałam taką sytuację z córką - tyle, że u niej od razu było widać, bo robiły jej się sińce pod oczami.
2 mce temu robiłam morfologie i żelazo. Żelazo w dolnej granicy normy i od jakiegoś czasu bierze żelazo w dawce profilaktycznego. Nie wiem czy nie za mało. Przydałoby się zrobić jeszze raz badanie krwi zeby zobaczyc jak jest teraz
 
Pytam bo dzisiaj miałam szczepienie synka na 6 mcy i lekarka go zważyła i stwierdziła,że mało waźy. Waży 6800 a urodził się z wagą 2700 . Faktycznie jest chudy nie ma fałdek wogóle, do tego jest niejadkiem i bardzo mało pije mleka a nowych rzeczy typu owoce kaszki czy zupki nie ma mowy bo nie chce. A dzisiaj ta lekarka mnie dobiła do tego tym tekstem ze jest malutki i mało waźy... ale jak się zapytałam to co mam zrobić to nic nie powiedziała :(
Mój młody urodzony z wagą 3110 i 57cm (z wypisu 2890) na 6 miesięcy miał 6700 i 73cm. Nigdy ani lekarz ani położna nie zwrócili mi uwagi, że coś jest nie tak. Sama sprawdzałam na siatkach centylowych i zawsze był (i nadal jest) nisko, ale w normie. Nie każde dziecko musi być tłuściutkie, są też szczupłe dzieci i pewnie Twoje właśnie takie jest. Mój synek nie wygląda na zabiedzonego, po prostu jest szczupły. Teraz ma 10 miesięcy i 8100 waży. Bardzo ładnie się rozwija a to chyhba najważniejsze :) Tylko, że w przeciwieństwie do Twojego synka mój bardzo lubi jeść i je sporo, po prostu mało waży. A u Ciebie jak wzrost? Może jest np. niski i dlatego ta waga mniejsza?
 
Mój młody urodzony z wagą 3110 i 57cm (z wypisu 2890) na 6 miesięcy miał 6700 i 73cm. Nigdy ani lekarz ani położna nie zwrócili mi uwagi, że coś jest nie tak. Sama sprawdzałam na siatkach centylowych i zawsze był (i nadal jest) nisko, ale w normie. Nie każde dziecko musi być tłuściutkie, są też szczupłe dzieci i pewnie Twoje właśnie takie jest. Mój synek nie wygląda na zabiedzonego, po prostu jest szczupły. Teraz ma 10 miesięcy i 8100 waży. Bardzo ładnie się rozwija a to chyhba najważniejsze :) Tylko, że w przeciwieństwie do Twojego synka mój bardzo lubi jeść i je sporo, po prostu mało waży. A u Ciebie jak wzrost? Może jest np. niski i dlatego ta waga mniejsza?
Nie wiem jaki wzrost bo go nie mierzyli nigdy. No właśnie w tym problem ze on malutko je i stąd taka waga. Jak miał okresy kilkudniowe ze jadł troche więcej to od razu na wadze było widać.
 
Nie wiem jaki wzrost bo go nie mierzyli nigdy. No właśnie w tym problem ze on malutko je i stąd taka waga. Jak miał okresy kilkudniowe ze jadł troche więcej to od razu na wadze było widać.
A Twoje dziecko jest na piersi czy na mm? Bo tak się zastanawiam skąd wiesz, że mało je i mało to znaczy ile. Ogólnie widzę, że sporo dziewczyn napisało Ci o bardzo podobnych wagach swoich dzieci w wieku pół roku, więc nie jest to jakoś bardzo mało, po prostu w dolnej granicy normy. Wiadomo, że ważna jest matczyna intuicja i jeśli czujesz, że coś jest nie tak to warto skonsultować a lekarzem. Ale sama waga i jej przyrost od urodzenia jak dla mnie jest w porządku, bo mój syn miał przyrost jeszcze mniejszy a wszystko z nim ok i nie chodziliśmy po lekarzach a Ci na szczepieniach nie wspominali, żeby coś miało być nie tak.
 
reklama
A Twoje dziecko jest na piersi czy na mm? Bo tak się zastanawiam skąd wiesz, że mało je i mało to znaczy ile. Ogólnie widzę, że sporo dziewczyn napisało Ci o bardzo podobnych wagach swoich dzieci w wieku pół roku, więc nie jest to jakoś bardzo mało, po prostu w dolnej granicy normy. Wiadomo, że ważna jest matczyna intuicja i jeśli czujesz, że coś jest nie tak to warto skonsultować a lekarzem. Ale sama waga i jej przyrost od urodzenia jak dla mnie jest w porządku, bo mój syn miał przyrost jeszcze mniejszy a wszystko z nim ok i nie chodziliśmy po lekarzach a Ci na szczepieniach nie wspominali, żeby coś miało być nie tak.
Jest na mm. To lekarka mi powiedziala ze jest malutki i mało waży, dla mnie jest w sam raz . Gdyby nie te problemy z jedzeniem to nawet bym nie zwróciła uwagi. Dzis rano zjadł 30 ml mleka za ok 3 godziny max 60-90 ml. W nocy budzi się raz czasami 2. Dlatego tej ilości mleka nie ma wiele. Zupek kaszek i owoców wogóle nie cgce. To chyba jednak niewiele. U lekarzy innych niz lekarka wczoraj juz byłam i twierdzą że przybywa mało ale przybywa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry