reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile zjada noworodek?

willou

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Listopad 2016
Postów
172
Cześć. Mój syn skończył wczoraj tydzień. Dziś wróciliśmy ze szpitala i niestety muszę go karmić mlekiem modyfikowanym. Ma to samo mleko jakie dostawał w szpitalu tyle że tam dostawał 20-40ml w butelce a dziś wypił mi juz trzecią butelkę 90ml...
Po takiej butli lekko uleje, niewiele. w szpitalu po miejszej ilości tez mu się zdarzało. I teraz szczerze nie wiem czy aby nie wypija zbyt duzo? Karmię co 3-3,5 h. Czasem 4 gdy mały wyraznie nie ma ochoty na jedzenie.
 
reklama
Zadzwoń do położnych ze szpitala, w którym byłaś i się skonsultuj. Zobacz jakie instrukcje są na mleku, powinna być rozpiska ilościowa. Ogólnie, lepiej dawać mniej a częściej, szczególnie jeśli masz wątpliwości.
 
Na moje oko to dużo. No ale jeśli dziecko jest duże to i wiecej je. Teraz dodatkowo upały to chce pic. Podajesz tez wodę?
W szpitalu kazali herbatkę, ale akurat dzis podawalam wodę. A synek.jest malutki właśnie, 2950 się urodzil..
Dzis byl upal niemilosierny, może to tez mialo wplyw na jego apetyt.
 
Cześć. Mój syn skończył wczoraj tydzień. Dziś wróciliśmy ze szpitala i niestety muszę go karmić mlekiem modyfikowanym. Ma to samo mleko jakie dostawał w szpitalu tyle że tam dostawał 20-40ml w butelce a dziś wypił mi juz trzecią butelkę 90ml...
Po takiej butli lekko uleje, niewiele. w szpitalu po miejszej ilości tez mu się zdarzało. I teraz szczerze nie wiem czy aby nie wypija zbyt duzo? Karmię co 3-3,5 h. Czasem 4 gdy mały wyraznie nie ma ochoty na jedzenie.
Wydaje mi się, że strasznie dużo je. Moja na początku zjadala 30-40 ml. Teraz ma 2 miesiace i zjada 120 ml, więc jak Twój synek będzie miał tyle to nie wiem ile będzie jadł. Ale z drugiej strony ja karmiłam co 2 h. Twój je naprawdę rzadko jak na tygodniowego malucha. Może na początku karmienia podawaj mu wodę i dopiero później mleko.
 
Porcje wydają sie duze, ale synek ma duze przerwy, moze dlatego? Na mleku masz dokladną rozpiskę
No wlasnie na mleku jest rozpisane ze 90ml 5x dziennie. To najmniejsza porcja. Próbowałam dac mu mniej ale wyraźnie nie dojada i woła o resztę butli. Jak w szpitalu zjadł 40ml lub wiecej to dopijał herbatka tez 40ml mniej wiecej.
Dziś to skonsultuje bo wczoraj bylo juz za późno by dzwonić.
 
W szpitalu kazali herbatkę, ale akurat dzis podawalam wodę. A synek.jest malutki właśnie, 2950 się urodzil..
Dzis byl upal niemilosierny, może to tez mialo wplyw na jego apetyt.
Herbatkę noworodkowi!? Oni poszaleli? [emoji33][emoji33] Dobrze robisz dawaj dziecku czystą przegotowaną wodę nic więcej do picia przy mm nie jest mu potrzebne. Ja za radą jak mały miał 4 m-ce zaczęłam podawać soczki ale jak dostał po nich rewolucji żołądkowych to szybciej je odstawiałam niż wprowadzałam i wtedy był problem bo wody pić nie chciał i miesiąc czasu płakał przy jej piciu a teraz przy tej pogodzie wypija ją butlami
 
reklama
Herbatkę noworodkowi!? Oni poszaleli? [emoji33][emoji33] Dobrze robisz dawaj dziecku czystą przegotowaną wodę nic więcej do picia przy mm nie jest mu potrzebne. Ja za radą jak mały miał 4 m-ce zaczęłam podawać soczki ale jak dostał po nich rewolucji żołądkowych to szybciej je odstawiałam niż wprowadzałam i wtedy był problem bo wody pić nie chciał i miesiąc czasu płakał przy jej piciu a teraz przy tej pogodzie wypija ją butlami
Są herbatki, które można podawać noworodkowi. Np rumianek czy koperkowa.
 
Do góry