reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych przyszłych pociech

reklama
Napisałaś to na forum publicznym więc chyba musiałaś się liczyć z oceną tego .. niestety life is brutal i Twoje dziecko w przyszłości też się z tym zetknie.. tak czy inaczej... ludzie są ludźmi :D może to jest jakaś część Ciebie ale dziecko to nowy człowiek, nowa odrębność a nawiązuje to do tego bo napisałaś o gender.. więc wiesz jedno kłóci się z drugim,, więc co z jednej strony byś chciała unikać stereotypów tożsamościowych i płciowych a z drugiej co? nadanie swoich przekonań? Udawać kim jesteś hmmm to zrób sobie tatuaż, zachowuj się jak chcesz.. ale po co mieszać w to dziecko? I myślisz, że twoje pocieszenie pomoże jej gdy będzie miała 6 lat i dzieci będą ją wytykać palcami? Niestety nie żyjemy w świecie idealnym chociaż każdy by chciał.. i ja nie mówię o tym, że trzeba żyć jak sobie życzą tego inni ale czasami dorosły człowiek nie potrafi sobie poradzić z krytyką innych a co dopiero dziecko i tak jak Munis napisała potem dzieci mają żal do swoich rodziców o imię i mają w tyłku ich pocieszanie.. jak wejdzie w trudny wiek dorastania to nie będziesz miała wpływu na większość rzeczy... "Akceptowane przez społeczeństwo niż przez same siebie" to zobaczymy jak Twoje dziecko zaakceptuje samo siebie...
Mi się wydaje, że jestem na tyle normalna, że nie skrzywdziłabym swojego dziecka.. pracuję z dziećmi, mam młodszego brata, który chodzi do szkoły podstawowej i wiem jak to wygląda "od kuchni"... a tak ja napisałam to jest forum i to co piszesz może być potem skomentowane.. Twoja postawa jest bardzo egoistyczna.. a co do chrztu to zawsze może nie chodzić do kościoła.. też nie jestem za tym, żeby chrzcić od tak... ale IMIĘ CIĘŻKO jest zmienić.. chociaż uważam, że Twoja córka będzie miała duże podstawy do tego..We wszystkim trzeba zachować umiar... każda skrajność jest niekoniecznie dobra..Znasz definicję zasad moralnych? To są normy postępowania akceptowane powszechnie przez społeczeństwo... i znowu się do kłóci z twoją teorią.. bo według niej nie powinnaś uczyć dziecka moralności .. no bo po co skoro nie obchodzi Cię opinia społeczeństwa...:)

I jeszcze raz do Agnis do Twojego psa imię Niko pasuje idealnie :)
 
Krysina Ty chyba nie zdajesz sobie co to znaczy być wyśmiewanym przez rówieśników z powodu imienia. Ja mam normalne imię a nieraz słyszałam głupie uwagi i komentarze, i było mi bardzo przykro. Z tego powodu nie posługuję się swoim imieniem tylko zdrobnieniem, które funkcjonuje jako odrębne imię. Z tego powodu też dzieciom nadałam imiona wiarę normalne i funkcjonujące w społeczeństwie.
 
I jeszcze jedno o to Twoje wypowiedzi :D


"Mało tego, facet napisał Maryna zamiast Martyna."----> obchodzi Cie to? widzisz zwykła mała pomyłka a trochę Cie zdenerwowała .. więc teraz przełóż to na imię Twojej córki


"Ogółem psychicznie wymiękam, a to odbija się na moim wyglądzie i wrażeniu jakie wywieram na ludziach."------> jednak obchodzą Cie ludzie:szok:
"Wstydzę się zapiąć płaszcz, bo wiem, ze będzie opinał mój wielki tyłek. Wstydzę się swoich ogromnych piersi. Czuję się brzydka, w ogóle nie czuję się jak kobieta. To wszystko przez to, że nie pogodziłam się jeszcze z odrzuceniem przez partnera. Minie jeszcze trochę czasu, zanim znowu zacznę twardo stąpać po ziemi."---->:eek:
 
Agnis- moja siostra ma labladora o imieniu Niko...aa mój sąsiad Kajtka- a imię też teraz popularne...

Taka, prawda, ze Rodzice mają prawo wybrać imię takie jakie im się podoba i na jakie prawo pozwala ale uważać żeby dziecko potem nie miało pretensji z tego powodu. Mimo, że w miarę normalne imiona tez mogą naszym pociechom się kiedyś nie podobać, to myślę, że tu jest większa szansa na akceptacje naszego wyboru niż jakieś takie imiona bardzo niespotykane.
 
O tak, teraz powyciągajmy moje posty sprzed paru miesięcy, wypierzmy publicznie brudy. Typowe polskie baby. To po prostu wredne.

Nie dam jej w akcie Nikola, bo nie podoba mi się to imię. I nie uważam, żeby nazywanie córki Niko było skrajnością. Na świecie są dziewczynki o tym imieniu.

To by było na tyle z mojej strony na tym forum. Jakoś się tu nie odnajdywałam od samego początku. Resztę przemyśleń pozostawię dla siebie.
 
reklama
hehe :) to tylko argumenty :) widocznie swoich już nie masz .. ja nie jestem wredna odpowiedziałam na to co napisałaś :) rób co chcesz możesz nazwać dziecko jak ci się podoba ale to co piszesz bardzo się wyklucza i nie ma w sobie spójności a my na forum już przerabiałyśmy różne prowokacje to tyle :):):) Powodzenia:)
 
Do góry