reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona

Mummy ja ostatnio zrobiłam listę propozycji dla dziewczynki i chłopca (po ok. 7 imion) i dałam mężowi do weryfikacji to zaakceptował chyba 3 dla dziewczynki i 1 dla chłopca :D plus dopisał dla chłopca Szymon. Mnie też się w sumie to imię podoba i nie znam żadnego Szymka mimo, że jest na 1 miejscu na top liście imion na 2011. Poza tym obojgu nam się podoba Aleksander i na razie jest na 1 miejscu u nas.
A dziewczynka Paulina lub Milena póki co ze wskazaniem na to pierwsze bo Milena dała córce moja dalsza kuzynka (ale podobno u nich w bliskiej rodzinie nawet są przypadki takich samych imion).

Tak na marginesie to staram się zestawiać imię z nazwiskiem jak brzmi bo niektóre imiona mi się na przykład podobają, ale łącznie z nazwiskiem nie brzmią wcale tak fajnie, jak np. z bardziej nowoczesnych Pola czy Filip.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mummy, ja podobnie, tylko nie mam pomyslu ani dla chlopca ani dla dziewczynki.
 
Ja dla dziewczynki dałabym chyba Antonina ale podoba mi się też:
- Zuzanna
- Lena
- Pola
- Rozalia
- Maria
- Majka
A dla chłopca hmmm raczej Aleksander ale może też być:
- Olaf
- Filip
- Maksymilian
- Jakub
- Igor
- Ksawery

Trudny wybór;)
 
U nas mąż zadecydował, że dziewczynka będzie Amelka lub Antosia (podobają mu się imiona na literkę "A").
Chłopca obstawiam ja i najprawdopodobniej będzie Mateusz, choć całe życie marzyłam o Jakubie ;)
 
My doszlismy w koncu do porozumienia w sprawie imienia dla chłopca. Tak więc jesli Bóg da to będzie Sebastian. Nie wiem czy tak bardzo mi sie podoba ale generalnie juz to przegryzlam:)
 
Dla dziewczynki:
-Paulina
-Natalia
-Emilia
-Alicja
-Aleksandra

Dla chłopca: Praktycznie nic mi się nie podoba ;p jedynie:
-Aleksander
-Łukasz
-Filip (ale nie przejdzie hehe)

Nie jestem za imionami zbyt popularnymi typu Maja, Lena, Julia, ani za starodawnymi Zosia, Antoś, Jaś

Bardzo mi się podoba Milena (ale kuzynka w drugiej linii tak dała i jakoś nie wiem...) i Mateusz (ale jest już w rodzinie).

Mam na imię Maja, a mój Syn Antoni ... :sorry2:


Dla dziewczynki Zosia mi się podoba :-D
 
Hehe, naughty&happy każdy ma inny gust czy kieruje się czym innym ;)

Mnie podoba się imię Majka czy Julia, ale nie mam hopla na punkcie tych imion, że tak się wyrażę ;p może też to, że nie miałabym odwagi nazwać dziecka tak jak sporo ludzi wokół, sama nie wiem. Ale co do imion Jaś, Zosia to jednak podtrzymuję, że nie w moim typie ;p
 
reklama
My mamy dla dziewczynki imię : Zuzanna. Wpadło nagle i zostało zaakceptowane przez Fasolkowego. Dla chłopca chciałam imię Kostek, ale pasuje panu tacie :D Wydaje mi się, że to będzie chłopiec. Ostatnio wszystko mam pod górkę, więc i z imieniem będzie problem :D
 
Do góry