reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona

reklama
Nela - Julianek, to bardzo ładne imię :-)
My się zaczęliśmy zastanawiać nad imieniem dopiero jak poznaliśmy płeć i na razie stanęło na tym, że będzie Marta. Ciekawa jestem czy nam się jeszcze zmieni, ale jak patrzę w internecie na różne imiona, to mi się nic innego oprócz tej Martusi nie podoba. Trudna sprawa z tym wyborem imienia...
 
Mojemu mezowi tez bardzo podoba sie Julian - smiejemy sie ze mam w brzuszku prawdziwego Krola Juliana (tego z Madagaskaru). Ale jeszcze klamka nie zapadla i rozwazamy: Igora, Stasia oraz Bartka. Moze tez Ksawery?
Pytalimys znajomych o opinie ale raczej wiekszosc z nich skwitowalo nasze sugestie cichym acz wymownym milczeniem... :confused:
 
Ras - może to i lepiej, że milczeli, bo w końcu najważniejsze żeby się Wam podobało i to Wy w razie czego będziecie się tłumaczyć przed dzieckiem czemu ma tak na imię ;-);-);-) ja już się prawie zdecydowałam na Martę, ale koleżanka nie omieszkała skrytykować mojego wyboru że takie pospolite to imię. ale jak poprosiłam żeby coś sama zaproponowała to nic nie potrafiła wymyślić. ja właśnie nie chciałam żadnego wymyślnego imienia (kompletnie nie pasowałoby do nazwiska). chciałam coś prostego ale żeby nie powtarzało się za często w klasie i na podwórku. no i ważne też było dla mnie żeby mi się podobała i wersja podstawowa i zdrobnienie. a często miałam tak z imionami że zdrobnienie mi się podobało a całe już niekoniecznie - tak miałam na przykład z Basią.
 
jeśli Wam to w czymś pomoże, to ja pracuję z dziecmi w róznym wieku i moge napisać jakich imion z tych najmłodszych jest najwiecej. Oczywiście to taka subiektywna lista i nie musi nic oznaczać, ale może akurat coś to komuś da
blink1tu.gif

a więc dla dziewczynek:

1. absolutny nr 1 to Martusia
2. a potem Maja
3. Julia
4. Emilka
Inne to już są raczej pojedyńcze

a dla chłopców:

1. Daniel
2. Wojtuś
3. Szymon

i reszta też już pojedyńcza, choć i tak chłopców na zajeciach zawsze mniej :)

powodzenia w szukaniu tego jedynego imienia dla dzidzi, ja narazie zostaję przy swoim wcześniejszym wyborze :)
 
bett jeśli Tobie się podoba Marta, to oczywiście żadne tam powiedzmy "statystyki" (w dodatku takie moje prywatne:) ) nie mają nic do tego
blink1tu.gif
więc mam nadzieję, że akurat nie wzięłas tego do siebie
blink1tu.gif
 
Judytaw - no coś Ty, nie wzięłam tego do siebie a już na pewno nie w negatywnym sensie :-) może to też zależy od regionu? ja akurat patrzyłam na statystyki imion nadawanych w Warszawie w ostatnich latach to Marta nie była w ścisłej czołówce. w każdym bądź razie dziękuję za informację. ciekawa jestem czy mi się jeszcze zmieni... w ogóle to stwierdzam że ten wybór imienia to jest bardzo ciężkie zadanie
 
Ostatnia edycja:
reklama
oj tak to bardzo truuuudne zadanie...:tak: chociaż u mnie jest postęp zaczyna mi się podobać Adrianna i Natasza dla chłopca kilka mi się trochę podoba ale nie jestem do żadnego przekonana moze Dawid, Tomek, najgorsze że moje opce dla dziewczynki mężowi nie pasują, ale sam nic nie potrafi zaproponować..
 
Do góry