reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcje intymne w ciąży martwie się

Mnie swędzi skóra w okolicy odbytu. Dziś będę stosować Tantum Rosa.
Dziękuję za rady :*
Jak myślicie, clotrimazolum nie jest takie straszne jak pisze w ulotce? Mam 13tc +3 lekarz przepisał, ale boję się stosować.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dobrze poczytać te pozytywne odpowiedzi ;)
Ja tez praktycznie od początku borykam się z grzybicą. Co ja podlecze i wydaje się, że jest okej to ciągle wraca. Teraz byłam przekonana, że to już koniec a dziś badalam mocz i wyszły mi drożdże. No super :)
 
O jeny, jak mnie grzybica dopadła w ciąży tak nie mogę z niej wyjść :( niby mam jeszcze trochę czasu (koniec marca), ale już nie mam nadziei nawet.
+ po tym badaniu moczu z drozdzami, robiłam jeszcze raz i swiezutkie badanie moczu i oczywiście bakterie 🙄
 
Podmywaj się szarym mydłem. Wcinają tri.vagin i kiszonki. Rano na czczo pij pół szklanki ciepłej wody z sokiem z połowy cytryny. Nos tylko bawełniana bieliznę, w praniu ja gotuj i pierz w lo.veli. Powinno pomóc. Polecam jeszcze nasiadowki z vago.sanu.
O jeny, jak mnie grzybica dopadła w ciąży tak nie mogę z niej wyjść :( niby mam jeszcze trochę czasu (koniec marca), ale już nie mam nadziei nawet.
+ po tym badaniu moczu z drozdzami, robiłam jeszcze raz i swiezutkie badanie moczu i oczywiście bakterie [emoji849]
 
Mnie rowniez dopadło, ogólnie mam wydzielinę która ma żołty kolor i nieładnie pachnie. Ogólnie nie mam możlwosci zapisania sie do ginekologa bo jest na urlopie i wraca dopiero po kilku tygodniach a do innego nie chcę. Co mogę sobie kupić bezpiecznego w aptece na to?
A jesteś w ciąży? Jeżeli tak to ja mimo wszystko radziłabym Ci przemóc się i iść do innego ginekologa a nie szukać czegoś w ciemno w aptece.
 
Mnie rowniez dopadło, ogólnie mam wydzielinę która ma żołty kolor i nieładnie pachnie. Ogólnie nie mam możlwosci zapisania sie do ginekologa bo jest na urlopie i wraca dopiero po kilku tygodniach a do innego nie chcę. Co mogę sobie kupić bezpiecznego w aptece na to?
Jeśli jesteś w ciąży to bezwzględnie do jakiegokolwiek gina. Jeśli nie jesteś w ciąży idź do ginekologa. Nie bagatelizuj infekcji
 
Absolutnie nie stosuj nic sama - najlepsze co możesz teraz zrobić to zapisać się w laboratorium na pobranie posiewu z pochwy - kosztuje grosze coś koło 30 zł - i z wynikiem zapisz się do ginekologa na wizytę. Lekarz może trafić z leczeniem, ale nie musi i będziesz się leczyć miesiąc, aż trafi z lekami. Na powiewie masz wszystko wypisane - jaka bakteria lub grzyby i od razu antybiogram. Mój lekarz pracuje a Szpitalu Uniwersyteckim i w ciąży nie zapisuje nic bez posiewu - mega proste badanie i dokładne, i pozbędziesz się infekcji szybko.
 
reklama
Hej
Ja miałam dwie bakterie wykryte w 5tc klebsiella i faecalis w kanale szyjki oraz w pęcherzu moczowym klebsiella dostałam antybiotyk doustny augmentin. W 16 tyg wyszły mi bakterie e.Coli i faecalis lekarz przypisał antybiotyk doustny na podstawie antybiogramu -globulki dopochwowe nie zadziałały
 
Do góry