reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Informacje o MKP,KBG,Familienbeihilfe itp

Proszę mi napisać bo termin na Anmeldebescheinigung dla mojego dziecka mam dopiero na kwiecień a potrzebuje już do Familienbeihilfe. Czy orientuje się pani czy moge wcześniej wygnać im kopie wszystkich dokumentów poczta i oni przędła mi Anmeldebescheinigung poczta. Jakie dokumenty potrzebuje?
Czy potrzebuje moje i męża versicherungsdatenauszug?????? Czy wystarczy kopia E-card jeśli chodzi o ubezpieczenie
 
reklama
Hej Kasia :)
Po porodzie składasz normalnie papiery o Familienbeihilfe na drugie dziecko (list przyjdzie z automatu po zameldowaniu urodzenia dziecka. Przynajmniej tak jest w Wiedniu) i potem o KBG.
8 tyg. przed porodem masz Wochengeld i ro samo po. Obliczą na podstawie albo poprzedniego KBG, albo zarobków z przed w zależności jaki długi miałaś wariant wcześniej. KBG skończy Ci się jakoś 24.02.18 bo przejdzie w WG.
Karenz masz u pracodawcy więc to z KBG nie ma nic wspólnego. Musisz tylko przedłużyć w pracy. Bo pracodawca wie, że jesteś w ciąży jak mniemam. Jeśli nie to powinnaś o tym powiadomić i dostarczyć te dokumenty co ostatnio typu termin porodu itd.
Gratulacje fasolki :)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Czy orientuje się Pani czy wniosek i dokumenty o Anmeldebescheinigung dla nowonarodzonego dziecka moge przesłać poczta i oni przesla mi dokument ? Jakie dokumenty potrzebuje? Czy potrzebuje versicherungdatenauszug moje i męża?
 
Proszę mi napisać czy Pani wysłała list o anneldebescheinigung w Wiedniu? I czy może na Arndtstraße ? A jak było z opłata oni wysłali Pani dokument z drukiem do dokonania opłaty ?
W Salzburgu wysyłałam, urząd jest ten sam to by było bez sensu że w jednym mieście można wysyłać a w drugim nie [emoji848], żadnej opłaty niebrobiłam, nie dostałam żadnego druku i z tego co pamiętam jak przyjechaliśmy to za starszego syna też nie pobierali opłaty tylko za nas.
Zawsze może Pani spróbować zamisat czekać tyle czasu do kwietnia, w ostateczności jak faktycznie nie można listownie odeślą dokumenty z powrotem i pozostanie czekać na termin.
 
W Salzburgu wysyłałam, urząd jest ten sam to by było bez sensu że w jednym mieście można wysyłać a w drugim nie [emoji848], żadnej opłaty niebrobiłam, nie dostałam żadnego druku i z tego co pamiętam jak przyjechaliśmy to za starszego syna też nie pobierali opłaty tylko za nas.
Zawsze może Pani spróbować zamisat czekać tyle czasu do kwietnia, w ostateczności jak faktycznie nie można listownie odeślą dokumenty z powrotem i pozostanie czekać na termin.
 
Dziekuje za odpowiedz. Mysmy wysłali ze rezerwujemy ba kwiecień a oni pare dni później odpisali ze wizyte odwołują. Daliśmy dane dziecka datę urodzenia i adres oraz E mail męża w którym jest jego imię i nazwisko. I napisali tez ze tylko wizyte można zrobic jak pierwszy raz chce się Anmeldebescheinigung. I ze ten dokument już został wydany. Wiec niewiem czy sprawdzili ze mąż ma k ba dziecko nie można zrobic wizyty. Bo piszą ze w innych sprawach poczta lub e-mail. Wiec niewiem jak to już funkcjonuje
 
Dziekuje za odpowiedz. Mysmy wysłali ze rezerwujemy ba kwiecień a oni pare dni później odpisali ze wizyte odwołują. Daliśmy dane dziecka datę urodzenia i adres oraz E mail męża w którym jest jego imię i nazwisko. I napisali tez ze tylko wizyte można zrobic jak pierwszy raz chce się Anmeldebescheinigung. I ze ten dokument już został wydany. Wiec niewiem czy sprawdzili ze mąż ma k ba dziecko nie można zrobic wizyty. Bo piszą ze w innych sprawach poczta lub e-mail. Wiec niewiem jak to już funkcjonuje

Może sprawdzili po danych męża? [emoji848],
Albo odwołali bo wystarczy
Jak pocztą / e-mailem się wyśle. W takim razie śmiało wysyłać wniosek i resztę dokumentów priorytetem , ja tak na anmelde i KGB wysyłałam to anmelde po tygodniu przyszło a Decyzja o kbg po 2.
 
Może sprawdzili po danych męża? [emoji848],
Albo odwołali bo wystarczy
Jak pocztą / e-mailem się wyśle. W takim razie śmiało wysyłać wniosek i resztę dokumentów priorytetem , ja tak na anmelde i KGB wysyłałam to anmelde po tygodniu przyszło a Decyzja o kbg po 2.
 
reklama
Do góry