reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wykresów temperatury

Kofuku

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Styczeń 2016
Postów
1 063
Miasto
Poznań
Cześć dziewczyny,

Początkowo miał to być post w temacie staraczkowym w którym jestem, ale po namyśle wydaje mi się, że może w osobnym temacie trafię na więcej z was, które znają się na wykresach.

Staram się o dziecko już 8 miesięcy, biorąc pod uwagę moje PCOS i IO, lekarz zalecał konsultacje po pół roku zamiast standardowego roku, ale koronawirus i 2,5miesieczny cykl (mimo leków) mi to dosyć opóźnił.

W tym cyklu wróciłam do mierzenia temperatury, mam różne doświadczenia, bo na początku miałam straszne rozjazdy temperatur, ale część z nich wynikała z moich błędów, więc ciężko coś wywnioskować z tamtych wykresów.

Teraz zaczęłam korzystać z aplikacji Fertility Friend, który na podstawie wprowadzonych temperatur wyznacza owulację.

I tutaj mam problem. Na podstawie wszystkich moich temperatur z tego cyklu, nie wyznaczył mi owulacji, mimo, że śluz miałam bardzo płodny i już zniknął, więc powinno być po owulacji. Wiem, że czasami można odrzucić niektóre temperatury i po odrzuceniu tempki z 17dc od razu wyznaczyło mi linie odcięcia i owulacji, które zgadzają się z śluzem. Ale jak tak patrzę na to, to pojawiają się inne temperatury na linii i nie wiem czy to tak powinno wyglądać.

Czy jest tu jakaś dziewczyna, która dobrze zna się na tych wykresach? Czy można założyć, że miałam w tym cyklu owulację, czy raczej rozbieżność temperatur jest za duża i cykl był bezowulacyjny?
Screenshot_20200717-102750~2.jpeg
Screenshot_20200717-102925~2.jpeg
 
reklama
Cześć dziewczyny,

Początkowo miał to być post w temacie staraczkowym w którym jestem, ale po namyśle wydaje mi się, że może w osobnym temacie trafię na więcej z was, które znają się na wykresach.

Staram się o dziecko już 8 miesięcy, biorąc pod uwagę moje PCOS i IO, lekarz zalecał konsultacje po pół roku zamiast standardowego roku, ale koronawirus i 2,5miesieczny cykl (mimo leków) mi to dosyć opóźnił.

W tym cyklu wróciłam do mierzenia temperatury, mam różne doświadczenia, bo na początku miałam straszne rozjazdy temperatur, ale część z nich wynikała z moich błędów, więc ciężko coś wywnioskować z tamtych wykresów.

Teraz zaczęłam korzystać z aplikacji Fertility Friend, który na podstawie wprowadzonych temperatur wyznacza owulację.

I tutaj mam problem. Na podstawie wszystkich moich temperatur z tego cyklu, nie wyznaczył mi owulacji, mimo, że śluz miałam bardzo płodny i już zniknął, więc powinno być po owulacji. Wiem, że czasami można odrzucić niektóre temperatury i po odrzuceniu tempki z 17dc od razu wyznaczyło mi linie odcięcia i owulacji, które zgadzają się z śluzem. Ale jak tak patrzę na to, to pojawiają się inne temperatury na linii i nie wiem czy to tak powinno wyglądać.

Czy jest tu jakaś dziewczyna, która dobrze zna się na tych wykresach? Czy można założyć, że miałam w tym cyklu owulację, czy raczej rozbieżność temperatur jest za duża i cykl był bezowulacyjny?Zobacz załącznik 1149774Zobacz załącznik 1149775
Dzieje się tak ponieważ, aby wyznaczyć owulację muszą być 3 dni wyższych temperatur. Usuwając ten spadek z 17dc wyznacza ci owu na 15dc bo wychodzą 3 wyższe temperatury, ale jeżeli mierzyłaś prawidłowo to nic nie usuwaj tylko dalej mierz i zapisuj. Wydaje mi się, że jak teraz znów będziesz miała wyższą temp to owu wyznaczy ci na 17dc. Często w dzień owulacji następuje duży spadek temperatury. Ogólnie pamiętaj żeby wyznaczyć czy owulacja była na 100% to tylko u lekarza na monitoringu cyklu.
 
Używasz termometru z 2 miejscami po przecinku? Zaokrąglasz?
Jesli z 2 to rozpisz sobie na nowym wykresie po zaokrągleniu.
Czy cos mogło zaburzyć temperatury z 16 i 17 dnia cyklu?
Ustawiłybym linienia 36,50, i dzis uznała za pierwsza wyższa. Bo raczej wątpliwe, ze dwie pod rząd sa zaburzone.

Spróbuj wersji papierowej, mozesz wszystko notować używać kolorów itd
 
Do góry