reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wykresu temperatury

reklama
Sprawdzam zawsze temperaturę o 6.30 zanim wstanę z łóżka odrazu jak się obudzę
W kontakcie ze śluzówką? W tym samym miejscu? Termometrem owulacyjnym?
Pytam czy wystąpiła tu owulacja
Stosujesz jakaś konkretną metodę obserwacji? Jeżeli prawidłowo mierzysz powinnaś mieć temperatury z dwoma miesiącami po przecinku. Daj tak wykres aby było widać pełne temperatury.
 
W kontakcie ze śluzówką? W tym samym miejscu? Termometrem owulacyjnym?

Stosujesz jakaś konkretną metodę obserwacji? Jeżeli prawidłowo mierzysz powinnaś mieć temperatury z dwoma miesiącami po przecinku. Daj tak wykres aby było widać pełne temperatury.
Tak tylko to jest mój pierwszy wykres
 
No ok, ale pokaż pełne temperatury. Napisz jaką konkretnie metodę obserwacji stosujesz. No i na początku masz pomiary nie codziennie. To też kiepsko. W jakim celu prowadzisz obserwację?
Na początku mam co 2 dzień bo pracowałam na nocki więc nie robiłam pomiarów wykres się zaczyna od skończenia miesiączki opserwoje aby zajść w ciążę a metoda to obserwacja śluzu szyjki cy jest otwarta czy zamknięta bo to umiem wybadać nie umiem odruznic czy jest wysoko czy nisko oraz pomiat temperatury gdyż wszystko to patrzę gdyż chciała bym zajść w 2 ciążę a jakoś od pół roku nie udaje się
 
7 36.83.plamienie
8.brak. Sucho
9 37.00.mokro
10brak.mokro
11.36.96.mokro. Otwarta miekka
12.36.87. Mokro ból jajnika sred. o. M.
13. 36.74. M. B. J lepkki róż. Silny b. Jan. Mi. Ot
14.36.77 bard m białą. Kurz. Siln. Ból o. M
15. 36.58. Mokro lep. Ból jaj. Ot. Mię ból piersi
16. 36.80. Suchawo mało brak bolo szyjka śre. b pi.
17. 36.82. Sucho zamknięta srednia b. Pier
18. 37.12. Sucho zamknięta średnia ból pier.
19 36.90. Sucho zamknięta szyjka
20.36.90 Such zamknięta szyjka
Stosunek 6.9. 10.12. 14.
Poprzedni miesiąc po testach owu w 13 dodatni lecz się nie udało może w tym bez testów
 
Na początku mam co 2 dzień bo pracowałam na nocki więc nie robiłam pomiarów wykres się zaczyna od skończenia miesiączki opserwoje aby zajść w ciążę a metoda to obserwacja śluzu szyjki cy jest otwarta czy zamknięta bo to umiem wybadać nie umiem odruznic czy jest wysoko czy nisko oraz pomiat temperatury gdyż wszystko to patrzę gdyż chciała bym zajść w 2 ciążę a jakoś od pół roku nie udaje się
W takim wypadku Najlepiej abyś udała się do ginekologa na monitoring i sprawdziła czy miewasz owulację. Zrobiła podstawowe badania.

Co do obserwacji. Jeżeli prowadzisz obserwacje objawowo termiczna to dobrze by było, wybrać jedną z metod np. rotzera czy angielską.

Piękny dwufazowy wykres nie daje gwarancji owulacji.

Rozciagnij wykres tak by było widać dwa miejsca po przecinku
 
7 36.83.plamienie
8.brak. Sucho
9 37.00.mokro
10brak.mokro
11.36.96.mokro. Otwarta miekka
12.36.87. Mokro ból jajnika sred. o. M.
13. 36.74. M. B. J lepkki róż. Silny b. Jan. Mi. Ot
14.36.77 bard m białą. Kurz. Siln. Ból o. M
15. 36.58. Mokro lep. Ból jaj. Ot. Mię ból piersi
16. 36.80. Suchawo mało brak bolo szyjka śre. b pi.
17. 36.82. Sucho zamknięta srednia b. Pier
18. 37.12. Sucho zamknięta średnia ból pier.
19 36.90. Sucho zamknięta szyjka
20.36.90 Such zamknięta szyjka
Stosunek 6.9. 10.12. 14.
Poprzedni miesiąc po testach owu w 13 dodatni lecz się nie udało może w tym bez testów
Temperatury z 11 i 12 dnia cyklu bardzo wysokie. Nie były zaburzone? Jakieś leki? Infekcja?

Wg mnie na podstawie tego konkretnego wykresu ciężko wyznaczyć moment owulacji. Gdyby nie te dwie wysokie temperatury to obstawiała bym, że była 15dc. Możesz 7-8dpo iść do laboratorium oznaczyć progesteron
 
W takim wypadku Najlepiej abyś udała się do ginekologa na monitoring i sprawdziła czy miewasz owulację. Zrobiła podstawowe badania.

Co do obserwacji. Jeżeli prowadzisz obserwacje objawowo termiczna to dobrze by było, wybrać jedną z metod np. rotzera czy angielską.

Piękny dwufazowy wykres nie daje gwarancji owulacji.

Rozciagnij wykres tak by było widać dwa miejsca po przecinku
 

Załączniki

  • Screenshot_20220104-093916.jpg
    Screenshot_20220104-093916.jpg
    114 KB · Wyświetleń: 55
reklama
Do góry