reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wykresu temperatury

Dołączył(a)
24 Maj 2020
Postów
2
Witam, potrzebuję pomocy.
W lutym farmakologicznie wywołano u mnie poronienie - pusty pęcherzyk w 10 tc. Obecnie ponownie staramy się o dziecko. Krwawienie po poronieniu trwało 8dni, a cykl 33 dni. Cykle mam zwykle 27-30 dniowe. Poprzedni cykl trwał 27 dni. Obecnie jest 32dc i krwawienia nadal nie ma.
Staram się mierzyć temperaturę, jednak za względu na pracę w nocy te pomiary nie są regularne i w 100%wiarygodne, czasem temperatura się waha.
W moim obecnym cyklu można zauważyć różnicę w temperaturach między pierwszą, a drugą połową cyklu. Czy możliwe, żeby temperatura była tak niska, a ciąża jednak była? Test zrobię dopiero pojutrze, bo jutro nie mam możliwości.
Screenshot_2020-05-24-22-34-19-671_com.popularapp.periodcalendar.jpg
 
reklama
Niestety, jeśli chcesz się opierać na temperaturze, to musisz pomiary wykonywać codziennie i z zachowaniem wszystkich "zasad", czyli pomiar rano, przed wstaniem z łóżka, po przespanej nocy.
I dopiero po kilku miesiącach pomiarów dziewczyny potrafią w miarę określić swój cykl na podstawie wykresów.
 
Nie musi byc cala noc nieprzerwanie przespana - nie zaburzaja pomiaru wstawanie np do łazienki. U Roztzera wymagana jest 1 godzina nieprzerwanego snu i max do 7.30. Ale jest tez opcja dla pracujących w nocy i wtedy mozna np wieczorem po godzinnym spoczynku. Tylko ważne, żeby przez caly czas pracy w nocy zawsze pomoar byl o tej samej porze i zeby oznaczyć to ma karcie. A jesli nie. ma nocnej zmiany to rano przed wstaniem, ale przed 7.30. I tez caly cykl w jednym miejscu mierzyć (np. usta)
 
Obserwujesz sluz? Kiedy był dzien szczytu? Ktore temperatury według ciebie sa zaburzone? Bo z tego wynika, ze nie ma skoku
Ale tak temperatury w ciazy po skoku moga byc niskie. To zalezy indywidualnie od każdej kobiety, nie musi byc 37+

Przerysowalabym wykres na kartkę papieru, przypomnij sobie ktore tem były mierzone po 7:30 i obniż je o 0,1 a nawet 0,2 stopnia, lub wtedy kiedy cos mogło je zakłócić. Jesli np którejś nocy zmarzłaś to daj w gore. Moze wykres zrobi sie czytelniejszy. Co sie działo: 14,15 i19 maja, ze sa niższe?
 
Ostatnia edycja:
Hej. Mogę dołączyć swoje pytanie? Mierze temperature juz długo, znam wszystkie zasady itd. Zekrnijcie proszę na wykres, czy to cykl bezowulacyjny?
Screenshot_20200710-081024_Femometer.jpeg
 
Dostałaś krwawienia?
No z wykresu wynika, ze jeszcze nie było owulacji. Jesli nie krwawisz to pozostaje czekac na skok, a jesli krwawisz to kontynuujesz wykres dalej i traktujesz to krwawienia jako czas potencjalnie płodny i czekasz na skok.
 
Nie nie krwawie. Miałam juz śluz płodny, ból jajnika jak przy dniach plodnych tylko właśnie tego skoku telperatury nie bylo. Dziwne. Jeszcze w tamtym miesiącu zrobilam test ciążowy przed terminem @ wyszedł cień cienia, ale zamiast robić się coraz ciemniejszy, to zniknął (oczywiście na innych testach robionych w kolejnych dniach). Może to było poronienie w czasie miesiaczki i stąd ten dziwny wykres teraz
 
Bardzo mozliwe.
Czasem organizm podchodzi kilka razy do owulacji. Czekaj na sluz i skok.
A przy ostatnim krwawieniu był spadek temperatury?
 
Tak, było wszystko normalnie. Teraz gdybym nie sprawdzała temp to tez bym nie wiedziała, że coś jest nie tak. Śluz płodny się skończył, ochota na seks też, czuję się jak zwykle po płodnych. Szkoda, myślałam że w tym miesiącu się uda.
 
reklama
Do góry