reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Intymność w związku (z dziekiem) :)

Dołączył(a)
16 Grudzień 2012
Postów
6
Dziewczyny mam do Was pytanie. Jakie Waszym zdaniem są granice intymności w związku, w którym jest dziecko. My sobie swoje wyznaczyliśmy i ich przestrzeganie szlo nam niezle :) ale teraz, kiedy mamy małą, pojawiają się nowe kwestie. Chodzi m.in. o spanie z dzieckiem w sypialni, zamykanie drzwi na noc (w wiadomym celu), rozmowy z dzieckiem na "kłopotliwe" tematy.... itd. :)
 
reklama
ale są to kwestie związane z bardzo odmiennym wiekiem dziecka, i w zasadzie nie wiem o co chciałabyś zapytać :-( o to co myślimy o spaniu z dzieckiem w jednym łóżku?

wiem że niektórzy śpią z dzieckiem (nawet większym) w łóżko, ja osobiście sobie tego nie wyobrażam bo wtedy chyba już w ogóle nie mielibyśmy czasu dla siebie ... a już pomijam kwestię ze nie umiem się wyspać ze swoim dzieckiem bo budzę się przy każdym jego ruchu :eek:

- co do zamykania drzwi, masz na myśli - na klucz? osobiście bym tego nie robiła, lepiej nauczyć dziecko pewnych zasad np. że przed wejściem do pokoju zawsze pukamy jeśli są zamknięte no i oczywiście samemu przestrzegać tych zasad wchodząc np. do pokoju dziecka, a jeśli już zdarzy si "wpadka" to przede wszystkim nie robić z tego dramatu, poprosić dziecko aby poszło do siebie i że tata lub mama za chwilkę przyjdzie, trzeba tez dowiedzieć się jaka jest reakcja dziecka bo być może w ogóle nic nie zauważyło, no ale jeśli się wystraszyło to trzeba wytłumaczyć że dorośli ludzie jak się bardzo kochają to w ten sposób okazują sobie uczucia i to jak bardzo się lubią, i że dotyczy to dorosłych kobiet i mężczyzn, lepiej nie rozwijać się zbytnio w temacie dopóki nie przyjdzie na to pora ;-)

- rozmowy z dzieckiem, hmmm ... tylko co to są te kłopotliwe tematy? miesiączka? seks? skąd się biorą dzieci? wiele zależy nie tyle od wieku dziecka co od jego dojrzałości psychicznej i emocjonalnej, niektóre dzieci nie powinny zbyt szybko dowiedzieć się prawdy o seksie itp. bo zwyczajnie nie są na to gotowe emocjonalnie i mogą się zrazić, przydatne mogą być różne książki o tej tematyce ale nie powinno się absolutnie zostawiać z tym dziecka samemu na zasadzie - masz tu sobie poczytaj! warto również zwrócić uwagę na fakt że nie zawsze dziecko które pyta "mamo skąd się biorą dzieci" chce poznać "całą" prawdę o seksie itd. ale np. chce wiedzieć że np. wyszło z brzuszka mamy, którędy, że się urodziło w szpitalu itd. no i ważne też jest aby wiedzę dawkować dziecku w kolejnych etapach a nie wszystko naraz bo to może go przerosnąć :-)


a przede wszystkim to najważniejsza jest zwykła szczerość, no i nie robienie z tego czegoś wstydliwego ;-)
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się ze wszystkim co napisały dziewczyny.
Póki dziecko małe całkiem inaczej to wygląda. Nie wyobrażam sobie spania z dzieckiem w jednym łózku. Więc czas na intymnosci miałam wtedy kiedy syn juz spał (a sen miał twardy na szczęście :-p). Teraz kiedy ma juz 5 lat to jest u siebie w pokoju, nie zamykam drzwi, a dzieli nas przedpokój. Gdy będzie większy chyba sam te drzwi będzie sobie zamykał ;-)
Rozmowy nt intymne juz sie pojawiają np jak dziecko trafia do brzucha? jak sikają dziewczynki? Tez uważam, że nie ma co robić tajemnic z tych rzeczy ale i odpowiednio do wieku wszystko wytłumaczyć.
 
Do góry