reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak karmić kaszką?

Ja sie zgadzam z beata26. Co to za reguła że do 8 miesiąca WYŁĄCZNIE. Maks je wszystko łyżeczką od 4 miesiąca i nie mamy z tym żadnych problemów. Chyba że mówimy o tuczeniu dzieci jak gęsi - wielki smoczek i lejemy ile wlezie. Jak nam na tym nie zależy i nie szkoda nam czasu bo łyżeczką zajmuję za 20 minut a butlą 5 to czemu nie. Odruch wymiotny pojawia się chyba dlatego że tak późno próbujemy z łyżeczką.
 
reklama
Oczywiście najlepiej łyżeczką ale reguła jest taka że jeżeli dziecko jest szczupłe słabo przybiera na wadze to lepiej podawać kaszkę z butelki przez smoczek ale nie więcej niż 2 razy dziennie po 180 ml.Ja swoją córeczkę karmiłam łyżeczką od 6m do 12 bo potem nie chciała jeść żadnych kaszek.
a czemu tylko wolno podawać 2 razy dziennie kaszke z butli?? ja mojej córce podaję od 2 tyg. (zalecenie od pediatry) kaszkę z butli (avent ze smoczkiem do kaszki,i czasami lovi z taką miękką butelką do której mozna i smoczek do kaszek i łyżeczkę z dziurką) wypija 180ml na raz i to 7 razy dziennie(licząc w nocy równiez) między kaszkami podaję deserki,soczki i zupke po południu.
 
ja też chciałabym zacząć podawać synkowi kaszke lub kleik ryżowy - nie wiem co lepsze na początek. Co polecacie? Widziałam, że są kaszki na mleku modyfikowanym, Wasze dzieci chętnie je jedzą? Na początek to chyba dodam mu malutka łyżeczkę do mleka, żeby trochę zagęściło a jego żołądek żeby przyzwyczaił sie do nowego smaku...sama nie wiem. napiszcie jak wprowadzałyście ten posiłek...
 
u nas było tak zę Gabi nie chciała jeść łyzeczką :szok: więc pierwszą kaszę dostawała z butelki :) a później po malutku przeszła na łyżeczkę teraz wcina wszystko ;)

jeśli maluch nie chce jeść kaszy to można dodać do niej trochę maminego mleka - z piersi- dzięki temu maluch zna smak danej potrawy :)
 
u nas było tak zę Gabi nie chciała jeść łyzeczką :szok: więc pierwszą kaszę dostawała z butelki :) a później po malutku przeszła na łyżeczkę teraz wcina wszystko ;)

jeśli maluch nie chce jeść kaszy to można dodać do niej trochę maminego mleka - z piersi- dzięki temu maluch zna smak danej potrawy :)


Witam!Moja córeczka od 4 miesiaca je wszystko łyzeczka.Uwazam ze powinno sie uczyc jedzienia łyżeczka poniewaz później są problemy z oduczeniem od jedzienia z butli.Butelki używamy do ppicia soczkow i herbatek a jedzonko je z łyżeczki
 
Myślę, że nie ma większej różnicy od czego zaczniesz. ja podawałam na początku kaszkę- kilka łyżeczek przed wieczornym karmieniem. No i chyba lepiej kaszkę na początek na wodzie tzn kupujesz samą ryżową (czerwone Nestle) i zagęszczasz nią swoje mleczko.
 
reklama
mój mały jest karmiony mlekiem modyfikowanym - dziś dodałam mu łyżeczkę kleiku ryzowego, pił wolniej bo było troszkę gęstsze ale wypił:) zobaczę jutro czy nie ma żadnej reakcji uczuleniowej, bo po jabłuszku ze słoiczka pojawiły się krostki na brzuszku
 
Do góry