reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nauczyć niemowlę jedzenia z butelki?

dossa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2012
Postów
69
Witam, moja mała ma 4 mce i niestety nie potrafi jeść z butli. Próbowałam mnóstwo smoków i kończy się na tym, że daję jej butelkę z moim odciągniętym mlekiem i jak jej leci do buzi to ona wypycha tak, że jej kącikiem ust wylatuje. Nie wiem jak ją nauczyć,a bardzo mi na tym zależy, bo z końcem grudnia kończy mi się urlop macierzyński i chyba wracam do pracy na pół etatu. Czytałam, że niby dziecko można poić z kubka, ale tak małe dziecko wolałbym jednak aby piło mleko z butelki, boję się poić ją kubkiem i zostawiać kogoś aby ją tak karmił (że się zachłyśnie, nawet nie siedzi jeszcze). Karmienie łyżeczką nie wchodzi w grę, bo jak jest głodna to w życiu nie będzie spokojnie jadła łyżeczką (przecież to będzie trwało i trwało, a ona nie ma tyle cierpliwości). znacie jakieś sposoby, czy którejś z was udało się nauczyć niemowlaka w tym wieku,albo starszego picia z butelki? Hmm.. a może gdybym podała jej mm w butelce to chętniej z niej zje?

pozdrawiam
 
reklama
Spróbuj jeszcze z niekapka z miękkim ustnikiem, miałam to samo przy starszych córkach, ciężko było, szybko też nauczyły się pić z kubeczka, najlepiej przezroczystego, bo lepiej widać, czy pije. Teraz najmłodszą co 2-3 dzień już przyzwyczajam do picia z butelki mojego odciągniętego mleka, żeby nie było problemu za kilka miesięcy. Z mm nie próbowałam, bo miałam alergiczki i pepti pluły dalej niż widziały, nawet w kaszce nie przechodził
 
Ja miałam podobny problem.Niestety zanim córka nauczyła sie pic z butli(wszystkie przetestowałam) minęło 4,5 m-ca.W tym czasie codziennie robiłam jej chociaz 30ml mleka zeby tylko załapała smoczek.Udało sie dopiero podstepem:Zbliżałam do jej buzi maleńką łyżeczkę z ulubionym jogurcikiem ,jak tylko otwierała usta zeby wziąć łyżeczkę do ust odsuwałam szybko łyzeczkę i wkładałam butlę ze smokiem.Po kilku nieudanych próbach wkońcu zaczęła ładnie ciągnąc mleczko.

Zyczę powodzenia
 
dossa a nie lepiej z kubka niekapka lub kapka? Moja młodsza pociecha nie zna bytli od 4 miesiąca dostawała płyny różne z kubka TT o takiego pierwszy-kubek-tommee-tippee-4-200ml-mala-akademia.jpg
 
A próbowałeś z butelkami Avent. Antykolkowa butelka do karmienia AVENT 0% BPA 1 wyposażona jest w wyjątkowy smoczek AVENT, który wspomaga zdrowe i aktywne karmienie. Ponad to działa zgodnie z naturalnym rytmem ssania niemowlęcia. Smoczek ułatwia dziecku przejście z karmienia piersią na karmienie butelką.
 
Do góry