reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak nie popelnic kolejny raz tego samego bledu?

Kasia2301

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam! Pisze z nadzieja, ze ktoras z mam mi doradzi. Spidziewam sie drugiego dziecka. Pierwszy syn ma obecnie 2, 5 roku. Od samego poczatko mocno go rozpieszczalam, byl tak wyczekiwanym maluchem. Jest kochanym synkiem, jednak trudno mi teraz pozbyc sie pewnych nawykow. Nie chce popelnic bledu ponownie glownie w jednym przypadku - spanie z mama. Karmilam piersia i bylo mi wygodnie, gdy maly spal ze mna. Tak jest do dzis. Lozeczko jest mu nieznane. Z drugim maluchem chce juz funkcjonowac normalnie. Jak zatem przyzwyczaic od malego spania w lozeczku?
Dodatkowo jeszcze zapytac chialam mam z dwojka malych dzieci, jak ulatwic sobie wykonywanie codziennych czynnosci przy dwojce malych dzieci? Macie jakis sprawdzone akcesoria? Chodzi o spacery, gotowanie, pranie? Moze tula w kuchni z najmlodszym, kiedy trzeba ugotowac i zabawic starszego? Synek byl noszony w tuli i przyznam, ze troche mi to pomagalo, gdy chcial stale byc na moich rekach, a ja musialm ogarnac dom.

reklama

Ewelinamalina89

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Ja jestem mama 3 dzieci. Żadne nie spalo ze mną a wszystkie planowane i wyczekane 🤗 moja zasada nie biorę dziecka do łóżka. Ile nocy nieprzespanych bo za każdym razem trzeba wstać nie ma lekko ale dziecko szybko się przyzwyczaja. Obecnie mam 6 tygodniowego malucha od narodzin śpi sam w łóżeczku. Ale czasami nie spie cala noc. Pytanie czy możesz się tak poświęcić? Gwarantuje ze to zaowocuje. Starsze dzieci maja 9 i 6 lat. Tez ze mną nie spały. Dodam ze tez karmie piersią. Zeszłej nocy mały obudził się tylko 2 razy.

Kasia2301

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Czyli karmienie i spowrotem do lozeczka...A co jesli nadal placze? Tego wlasnie chce. To byl blad i do dzismam z tym problem.Maly uspokajal sie, jak spal ze mna, a mi to pasowalo. Tym razem musze to zmienic. Dodam, ze nie uzywal smoczka. Moze tym razem powinnam jednak zdecydowac sie tez na takiego uspokajacza jak smoczek?

Kasia2301

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Rozumiem, ze w ciagu dnia tez powinnam ograniczyc noszenie na rekach? Maly wlasnie dawal mi z tym ostro popalic. Nawet obiad bylo mi ciazko ugotowac. Stale na rece...Nosidlo mnie ratowalo.

liczba

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Wszystko się da. Ja nie nosiłam i z dzieckiem nie spałam.
W pewnym momencie moja mama nauczyła noszenia do spania, więc tak, DA SiE PRZyZWyCZAic. Musieliśmy się od wtedy męczyć parę tygodni. Ale dało się. Od tamtej pory zasypia obok mnie w naszym łóżku, a ja przenoszę ja do swojego wyrka.
Ważna jest tylko konsekwencja. Ja jestem zdania, że dziecko jest złotem, ale my też musimy być przy tym zdrowi psychicznie i fizycznie. I ten moment zmian powinien być wtedy kiedy dla nas jest uciążliwy. Wcale mnie musimy się poświęcać na zapas. Nasze pociechy tak jak każdy czlowiek znają tylko to co im pokażemy.

Mixme92

Rozwiązania
0
A mnie nurtuje jednak dlaczego uważasz, że spanie razem i reagowanie na potrzeby dziecka jest błędem? Czemu to ma być złe?

Ja nie uważam żeby cokolwiek z tego było nieprawidłowe, sama zauważasz, że tak było Tobie wygodnie- czyli zadbałaś jednocześnie o swoje potrzeby.

Moim zdaniem nie rób rewolucji bo nie wyjdzie Ci to na dobre, lepiej spać z dziećmi niż być nieprzytomną przez cały dzień po 15 wstawaniach i odkładaniacn do łóżeczka. Myślę, że warto pomyśleć o jakiejś formie dostawki- da Ci to możliwość trzymania dziecka blisko, a jednocześnie nie do końca wspólnego spania.
Z tulą bardzo dobry pomysł na początku będzie ok, a później masz opcję, której nie miałaś za pierwszym razem, a z której na pewno skorzystasz i dzięki niej będziesz mogła mniej uwagi poświęcać na "zabawianie" maleństwa- to jego starszy brat z którym będzie mógł spędzić czas.

I błagam nue katuj się jakimiś komunistyczno-despotycznymi przekonaniami o zimnym chowie bo to niezgodne z instynktem macierzyńskim i konstrukcją psychiczną kochającej, oddanej matki :)

marta18691

Miasto
Rydułtowy
Rozwiązania
5
Moje 1i 2dziecko spalo od samego poczatku w lozeczku...nie ma zeby spalo ze mna trudno wstawalam co 3godziny i karmilam😊przyzwyczailas sie bo bylo wygodnie a teraz ciezko...a masz miejsce zeby lozko wstawic w sypialni? Niewiem bo ciezko bedzie Ci odseparowac starsze dziecko jal on tak z Toba spi

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Jakbym o sobie czytała :D
Przy Córce spanie i drzemki to był koszmar do 3 roku życia, musiałam usypiać z nią, a później najmniejszy mój ruch budził ją i o spaniu zapomnij. Wieczorne usypianie w swoim łóżeczku trwało w nieskończoność, ciągle wstawała i przychodziła do salonu, nie umiała zasnąć sama.
I nawet nie zastanawiałam się, jak tego dokonać, żeby błędu nie powtórzyć, samo przyszło.
Syn od urodzenia spał w swoim łóżeczku, zasypiał bez głaskania, miziania, przytulania, nic, odkładałam, wychodziłam i on spał.
I przez wszystkie lata nie było nawet mowy, żeby usnął z kimś u boku, musi zasypiać absolutnie sam w pokoju, inaczej się bawi, zagaduje, zaczepia :)

A dla noworodka z całego serca polecam chustę, będziesz mogła wtedy zrobić wszystko :)

reklama

sariska

Rozwiązania
0
Witam! Pisze z nadzieja, ze ktoras z mam mi doradzi. Spidziewam sie drugiego dziecka. Pierwszy syn ma obecnie 2, 5 roku. Od samego poczatko mocno go rozpieszczalam, byl tak wyczekiwanym maluchem. Jest kochanym synkiem, jednak trudno mi teraz pozbyc sie pewnych nawykow. Nie chce popelnic bledu ponownie glownie w jednym przypadku - spanie z mama. Karmilam piersia i bylo mi wygodnie, gdy maly spal ze mna. Tak jest do dzis. Lozeczko jest mu nieznane. Z drugim maluchem chce juz funkcjonowac normalnie. Jak zatem przyzwyczaic od malego spania w lozeczku?
Dodatkowo jeszcze zapytac chialam mam z dwojka malych dzieci, jak ulatwic sobie wykonywanie codziennych czynnosci przy dwojce malych dzieci? Macie jakis sprawdzone akcesoria? Chodzi o spacery, gotowanie, pranie? Moze tula w kuchni z najmlodszym, kiedy trzeba ugotowac i zabawic starszego? Synek byl noszony w tuli i przyznam, ze troche mi to pomagalo, gdy chcial stale byc na moich rekach, a ja musialm ogarnac dom.
Hej :). Teraz musisz synka nauczyć spać w swoim łóżeczku i pomału przechodzić na butelkę, bo przyjdzie noworodek i jego najpier będziesz musiala zapewnić karmienie piersią. Ja mam trójeczkę i moje maluchy zawsze odkladane były do łóżeczka i śpią same.. choć w oierwszym miesiscu życia czasem zdarzało mi się przysnąć przy nocnym karmieniu z dzieckiem obok w łóżku :/, ale to sporadyczne przypadki ze zmęczenia. Mój maluszek na 4 miesiące i jest taki sam jak siostry :), czyli bez kolek, na rączkach jdst wtedy gdy już jest znudzony zabawą i jak zmęczony.
A Twój synek jest duży jak ma 2.5 roku pewnie jak urodzisz zbliżać się będzie do lat 3. Moja córcia miała 1.5 roku jak rodziłam drugą i sama ze wszystkim dałam radę :)... choć pierwszy rok to było wyzwanie, ale zobaczysz dasz radę :). Tylko musisz być konsekwentna :).

liczba

Rozwiązania
1
"z drugim maluchem chce funkcjonować normalnie" myślę, że to jest kluczowe zdanie autorki.
Nie ma nic złego w spaniu z dzieckiem, noszeniu i nie odstępowaniu go na krok jeśli dobrze się z tym czujemy. Nie zawsze się da robić po swojemu, bo dzieci są różne. Ale warto próbować i mieć w głowie jakiś "plan" i go realizować na tyle ile się da.

reklama