reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nie zwariować ze stresu przed kolejną CP?

SzklanaKulka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2021
Postów
192
Miasto
Białystok
Hej :)
W kwietniu 2021 CP z usunięciem jajowodu lewego
W październiku 2021 ciąża rogowa po lewej stronie z krwotokiem.
Od jakiegoś czasu staramy się z mężem od nowa.
Ostatnia miesiączka 18 listopad, cykle 32 dni.
Spodziewana owulacja 6 grudnia
Spodziewany okres 20 grudnia.
Przytulanki były oczywiście, w różne dni :)
Pierwsze plamienie jednodniowe 9 grudnia.
Kolejne plamienie 12-13 grudnia. Oba ze świeżą krwią ale ilości minimale.
16-17 plamienia brązowe.
3 dni przed okresem wszystkie testy negatywne.
Wczoraj - dwa dni spóźnienia okresu, zrobiłam teść w ciągu dnia - są dwie kreski, jedna bledsza oczywiście. Po kilku godzinach, około 22 znów zrobiłam test i znów kreska widoczna w miarę. Na pewno bardziej niż cień cienia. Oba testy strumieniowe Pink.
Dzisiaj z porannego moczu Pink ale płytkowy i szczerze mówiąc ledwo cień cienia o ile w ogóle.
Zrobiłam betę i czekam na wynik, oczywiście przez święta nawet nie sprawdzę przyrostu.

I tu zaczyna się moje świrowanie.. miałam już problemy więc wiem że test w dniu spodziewanego okresu już raczej powinien być wyraźny, ciągle jakieś brudki, plamienia, no i mam wrażenie że boli mnie z prawej strony. Z lewej już jajowodu nie mam.
Czy możliwe jest żeby była zdrowa ciąża i ból z jednej strony? Nie jest silny, ale czuję go, jeszcze się na nim ciągle skupiam :( jak pochodzę to przestaje czuć.
Co robić jeśli wyjdzie jakaś tam beta? Pojechać na Sor? Poczekać kilka dni? Ale co jeśli coś się wydarzy złego? :(
 
reklama
Zrób przyrost po 48h i umów się do lekarza za jakiś czas. Nawet jeśli, w najgorszym wypadku, to miałaby być cp to szybko wykryjesz i jest szansa ze metotrexat ogarnie. Ale bądź dobrej myśli, przecież teraz już musi być dobrze 😘
 
Ja tych pink płytkowych nie lubię , na nich nic nie było widać w przeciwieństwie do strumieniowych. Wygląda na to, że to sam początek a owulację mogłaś mieć przesunięta. Najlepsze było by zbadanie przyrostu za 2 dni ale to wigilia i wątpię, że coś będzie otwarte . Na SORZE i tak nic nie zobaczą . Na razie musisz czekać po świętach robić przyrosty . Chyba, że dostaniesz silnych boli i krwawienia. Podobno czasem jest tak jak wmawiamy sobie jakiś ból to on się pojawia albo zaczynamy go czuć bardziej ( tak mi psycholog powiedziała ). Nie dziwię się, że się boisz sama jestem po cp świeżo tyle, że po metotreksacie i w trakcie spadku bety. Trzymam mocno kciuki oby wszytsko było dobrze a ciąża zdrowa 🥰
 
Kiepski okres się trafił właśnie, wigilia, święta.. :( jak sobie przypomnę co przeżywałam przy krwotoku w ciąży rogowej to mi od razu gorzej. Przy CP miałam podobnie jak teraz, ciągle plamienia, z tym że beta rosła mi książkowo, dopiero jak w macicy nic nie było widać przy 2000 bety to zaczęto szukać gdzie indziej. Boje się jak cholera, ale raczej przez święta nic złego nie powinno się przydażyć..
 
Kiepski okres się trafił właśnie, wigilia, święta.. :( jak sobie przypomnę co przeżywałam przy krwotoku w ciąży rogowej to mi od razu gorzej. Przy CP miałam podobnie jak teraz, ciągle plamienia, z tym że beta rosła mi książkowo, dopiero jak w macicy nic nie było widać przy 2000 bety to zaczęto szukać gdzie indziej. Boje się jak cholera, ale raczej przez święta nic złego nie powinno się przydażyć..
U mnie lekarka znalazła przy jajniku przy becie między 300 a 600, tego samego dnia już byłam na izbie przyjęć. Może znajdź lekarza z dobrym sprzętem na po świętach czy widać cokolwiek? Póki co przy tak niskiej becie nic się nie powinno stać ale gdyby krwawienie było silne lub pojawił się nagły silny ból to od razu jedz na izbę. W jakim mieście jesteś?
 
Kiepski okres się trafił właśnie, wigilia, święta.. :( jak sobie przypomnę co przeżywałam przy krwotoku w ciąży rogowej to mi od razu gorzej. Przy CP miałam podobnie jak teraz, ciągle plamienia, z tym że beta rosła mi książkowo, dopiero jak w macicy nic nie było widać przy 2000 bety to zaczęto szukać gdzie indziej. Boje się jak cholera, ale raczej przez święta nic złego nie powinno się przydażyć..
Ja też miałam betę prawidłową , raczej żadnych bóli.. czasem pobolewalo podbrzusze ale stwierdziłam , że to norma . W 5 tyg trafiłam na SOR z ostrym bólem i plamieniem
 
U mnie lekarka znalazła przy jajniku przy becie między 300 a 600, tego samego dnia już byłam na izbie przyjęć. Może znajdź lekarza z dobrym sprzętem na po świętach czy widać cokolwiek? Póki co przy tak niskiej becie nic się nie powinno stać ale gdyby krwawienie było silne lub pojawił się nagły silny ból to od razu jedz na izbę. W jakim mieście jesteś?
Białystok :(
 
reklama
Do góry