reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak odstawic roczne dziecko od piersi??

Dołączył(a)
26 Marzec 2013
Postów
14
Miasto
Londyn/Rzeszow
Kochane dziewczyny,
Bardzo chce odstawic moja roczna corke od piersi.Mam dosc juz karmienia, corka ciagle mnie gryzie a ostatnio zaczela jeszcze bardziej domagac sie piersi niz kiedykolwiek! 😬
Ona ja traktuje jako pocieszacz oczywiscie, i ciagle jeczy i marudzi by dac jej possac a i ostatnio cos je b.malo, mozliwe,ze na zeby bo wczesniej ladnie jadla, a teraz by tylko ciumala piers caly dzien!! 🙈🤦‍♀️Juz naprawde nie daje rady!
Ponadto moj endokrynolog kazal mi przestac karmic, bo wyniki mam nieciekawe, a jak bylam dzieckiem mialam raka tarczycy, wiec dawna jestem na levothyroxynie.
Jako,ze juz mloda nie jestem(34l)a bardzo bym jeszcze chciala zajsc szybko w kolejna ciaze przez to cale karmienie dostaje szalu!
Dodam,ze probowalam wszystkiego-smoczki,butelki, niekapki- nic to nie dalo, wrzask niesamowity🤦‍♀️Po malu sie poddaje!
Jeszcze zaczelam myslec czy aby nie nauczyc jej ciagnac smoka? Jak byla malutka to nie chciala, ale teraz widze,ze nie zasnie bez mojej piersi, to moze smoczek by pomogl zalatwic choc troche sprawe??
Zastanawialam sie tez nad herbatkami hamujacymi laktacje.Czy jak zaczne to pic a mala bedzie chciala troche possac piers(nie pic) to moze powrocic mleko??
Co uwazacie kobietki?? Jak zakonczyc to karmienie??
 
reklama
Rozwiązanie
Ekspert ze mnie zaden ale mam jakies dziwny niepokoj jak czytam " urwac i koniec"...Jakbym slyszala moja babcie ktora twierdzila ze trzeba zostawic w lozeczku i sie wyplacze i nic mu nie bedzie! Jak dla mnie to jest NIELUDZKIE! Ja karmilam mojego syna 14 miesiecy, starsza corke 10 miesiecy...Za kazdym razem odstawienie bylo jakby naturalne tzn mniej karmien, stopniowo. Nie wpadlabym na pomysl zabrania piersi z dnia na dzien. Przeciez takie dziecko niczego nie rozumie oprocz tego ze nagle nie ma czegos co bylo zawsze. Chcesz przestac karmic no to trzeba nastawic sie na jakis okres czasu dla dobra swojego i dziecka. U mnie trwalo to 2 miesiace, co tydzien jedno karmienie mniej, najtrudniej bylo noca ale i to da sie lagodnie przejsc...
Kochane dziewczyny,
Bardzo chce odstawic moja roczna corke od piersi.Mam dosc juz karmienia, corka ciagle mnie gryzie a ostatnio zaczela jeszcze bardziej domagac sie piersi niz kiedykolwiek! 😬
Ona ja traktuje jako pocieszacz oczywiscie, i ciagle jeczy i marudzi by dac jej possac a i ostatnio cos je b.malo, mozliwe,ze na zeby bo wczesniej ladnie jadla, a teraz by tylko ciumala piers caly dzien!! 🙈🤦‍♀️Juz naprawde nie daje rady!
Ponadto moj endokrynolog kazal mi przestac karmic, bo wyniki mam nieciekawe, a jak bylam dzieckiem mialam raka tarczycy, wiec dawna jestem na levothyroxynie.
Jako,ze juz mloda nie jestem(34l)a bardzo bym jeszcze chciala zajsc szybko w kolejna ciaze przez to cale karmienie dostaje szalu!
Dodam,ze probowalam wszystkiego-smoczki,butelki, niekapki- nic to nie dalo, wrzask niesamowity🤦‍♀️Po malu sie poddaje!
Jeszcze zaczelam myslec czy aby nie nauczyc jej ciagnac smoka? Jak byla malutka to nie chciala, ale teraz widze,ze nie zasnie bez mojej piersi, to moze smoczek by pomogl zalatwic choc troche sprawe??
Zastanawialam sie tez nad herbatkami hamujacymi laktacje.Czy jak zaczne to pic a mala bedzie chciala troche possac piers(nie pic) to moze powrocic mleko??
Co uwazacie kobietki?? Jak zakonczyc to karmienie??
Witaj.
Jak zakończyć? Urwać i koniec.
Ja karmiłam 2l cycocholika. Karmienie było dla mnie udręka ponieważ młoda nic innego nie chciała tylko pierś. Ciągle za mną chodziła domagała się. Laktacja była u mnie ogromną, mając 2l dziecko chodziłam z wkładkami laktacyjnymi bo piersi mi pecznialy tak skubana mi pobudzała laktacja. Ale przyszedł ten dzień że mówię "dosyć tego" poprostu nie dostała mimo że domagała się. I co?I jakoś przeżyła. Nie pamiętam jyz czy zjadła coś innego tego dnia ale płacz był. Kolejne dni mijały a dziecko jak by inne. Jeść się nauczyła, a tak wiedziała że jak nie zje to pierś i tak dostanie.
Laktacja u mnie była tak zachwiana że bez tabletek się nie obyło. Dziś młoda ma 7l więc trochę czasu minęło 🤭pozdrawiam i życzę szybkiego odstawienia. Poprostu się zmobilizuj i konsekwentnie odmów podania piersi. Nue jest to łatwe bo sama borykałam się z tą decyzja aż tyle czasu ale głównie dlatego że moja była niejadkiem a więc bałam się że wtedy nic już nie bd jeść i to był błąd mojego myślenia bo jakież to było zdziwienie jak zaczęła zajada..
 
Ja zaczęłam odstawiać w dzień jak córka skończyła 7msc, bo tak mnie gryzła i ciągnęła że płakać mi się chciało na samą myśl o karmieniu. Tyle że ja musiałam w związku z tym wprowadzić mm, z tego co wiem po roku wystarczy nabiał z serków, jogurtów itp więc wcale nie musisz dawać jej na siłę mm. Ja dawałam pierś za każdym razem jak zapłakała i tak było jak u Ciebie że to stał się czasoumilacz, więc po prostu najpierw nakarmilam mm (na początku to było 30ml, potem stopniowo więcej) i jak płakała to nosiłam, bujalam, przytulałam, zabawiałam i za jakiś czas znów proponowałam mleko. Nie było łatwo bo ona zasypiała przy piersi ale się przestawiła. Niestety nadal karmię w nocy i aż się boje co będzie gdy będę ją odstawiać. Słyszałam też o smarowaniu piersi pieprzem, cytryną czy gorzkim paluszkiem do paznokci żeby dziecku nie smakowało, można zakleić plastrem i próbować tłumaczyć że boli ale czy roczne dziecko to zrozumie to śmiem wątpić. Życzę Ci wytrwałości bo łatwe to nie jest
 
To ja się dołączam, bo mój 17 miesięczny cycoholik też nie chce ciągle zrezygnować z piersi.. Przez to, że aktualnie ząbkuje i to co najmniej dwa ząbki naraz, domaga się częściej piersi.. Staram się być wyrozumiała, bo wiem że podczas ząbkowania dzieci częściej chcą pierś, no ale też jak mogę to zabawiam i nie daję. Zobaczymy jak ząbki wyjdą, może się uspokoi. Musimy być jednak silne i konsekwentne, bo chyba to jest jedyne wyjście :(
 
Ekspert ze mnie zaden ale mam jakies dziwny niepokoj jak czytam " urwac i koniec"...Jakbym slyszala moja babcie ktora twierdzila ze trzeba zostawic w lozeczku i sie wyplacze i nic mu nie bedzie! Jak dla mnie to jest NIELUDZKIE! Ja karmilam mojego syna 14 miesiecy, starsza corke 10 miesiecy...Za kazdym razem odstawienie bylo jakby naturalne tzn mniej karmien, stopniowo. Nie wpadlabym na pomysl zabrania piersi z dnia na dzien. Przeciez takie dziecko niczego nie rozumie oprocz tego ze nagle nie ma czegos co bylo zawsze. Chcesz przestac karmic no to trzeba nastawic sie na jakis okres czasu dla dobra swojego i dziecka. U mnie trwalo to 2 miesiace, co tydzien jedno karmienie mniej, najtrudniej bylo noca ale i to da sie lagodnie przejsc. Tylko potrzeba cierpliwosci i spokoju.
 
Ekspert ze mnie zaden ale mam jakies dziwny niepokoj jak czytam " urwac i koniec"...Jakbym slyszala moja babcie ktora twierdzila ze trzeba zostawic w lozeczku i sie wyplacze i nic mu nie bedzie! Jak dla mnie to jest NIELUDZKIE! Ja karmilam mojego syna 14 miesiecy, starsza corke 10 miesiecy...Za kazdym razem odstawienie bylo jakby naturalne tzn mniej karmien, stopniowo. Nie wpadlabym na pomysl zabrania piersi z dnia na dzien. Przeciez takie dziecko niczego nie rozumie oprocz tego ze nagle nie ma czegos co bylo zawsze. Chcesz przestac karmic no to trzeba nastawic sie na jakis okres czasu dla dobra swojego i dziecka. U mnie trwalo to 2 miesiace, co tydzien jedno karmienie mniej, najtrudniej bylo noca ale i to da sie lagodnie przejsc. Tylko potrzeba cierpliwosci i spokoju.
Zgadzam się.
Ja zaczynałam od odstawiania karmień poza domem, potem w dzień, w nocy, na koniec do spania- to jest najtrudniejsze moim zdaniem i myślę, że posiłkowanie się smoczkiem- jeśli wogóle- to tylko tu. Wydaje mi się też, że odstawianie w czasie, kiedy idą zęby będzie trudniejsze niż kiedy indziej, ale tu akurat bardzo ciężko przewidzieć ile to potrwa...
Druga sprawa, że przy takim postępowaniu laktacja też raczej sama będzie wyhamowywać bo przy odstawieniu na szybko z dnia na dzień, przy dużej ilości karmień to zastój niemal murowany jak nie gorzej.
 
Rozwiązanie
Ekspert ze mnie zaden ale mam jakies dziwny niepokoj jak czytam " urwac i koniec"...Jakbym slyszala moja babcie ktora twierdzila ze trzeba zostawic w lozeczku i sie wyplacze i nic mu nie bedzie! Jak dla mnie to jest NIELUDZKIE! Ja karmilam mojego syna 14 miesiecy, starsza corke 10 miesiecy...Za kazdym razem odstawienie bylo jakby naturalne tzn mniej karmien, stopniowo. Nie wpadlabym na pomysl zabrania piersi z dnia na dzien. Przeciez takie dziecko niczego nie rozumie oprocz tego ze nagle nie ma czegos co bylo zawsze. Chcesz przestac karmic no to trzeba nastawic sie na jakis okres czasu dla dobra swojego i dziecka. U mnie trwalo to 2 miesiace, co tydzien jedno karmienie mniej, najtrudniej bylo noca ale i to da sie lagodnie przejsc. Tylko potrzeba cierpliwosci i spokoju.
Czy jako odstawiała Pani córkę 10miesiecy i stopniowo rezygnowała z jakiegoś karmienia to zastępowała je Pani mm? Jestem na etapie odstawiania od piersi i stopniowo zmniejszam karmienia i nie wiem czy powinnam podać km czy nie:( (syn9msc)
 
Kochane dziewczyny jakos sie udalo zakonczyc kp, w grudniu, a teraz juz jestem w 8tyg.ciazy🥰
Zakonczenie bylo mega trudne, ale nie moglam juz zniesc tego gryzienia piersi.
Smarowalam piersi cytryna i kiedy corka sprobowala to po swojemu cos narzekala, o dziwo nawet jakos strasznie nie plakala.
Najgorsze byly 1sze 2 tyg.Bardzo ciezko jej bylo zasnac bez mojej piersi, a mleka modyf.sie wogole nie czepila i tak jest do dzis dnia.Zasypiala na mojej piersi badz brzuchu.🥰
"Pije" zwykle 3.8% mleko kupne, ale tylko i wylacznie z platkami cheerios karmiac ja lyzeczka.Inaczej nie ma szans by tknela mleko, ale ladnie przybiera na wadze( 16.5 mies.-9.10kg) wiec uwazam,ze wszystko jest ok.
Jesli macie dosc karmienia piersia polecam patent z cytryna.
Ja zakupilam mnostwo cytryn😁 i zawsze w sypialni mialam swieza pod reka.Oczywiscie nie smarowalam piersi ostentacyjnie przy corce, ale wtedy kiedy sie odwracala.Na szczescie sie udalo a dzis zasypia bez przeszkod🙂
 
reklama
Czy jako odstawiała Pani córkę 10miesiecy i stopniowo rezygnowała z jakiegoś karmienia to zastępowała je Pani mm? Jestem na etapie odstawiania od piersi i stopniowo zmniejszam karmienia i nie wiem czy powinnam podać km czy nie:( (syn9msc)
Musisz zastapic dziecku swoje mleko, wiec jesli akceptuje modyfikowane to bym jak najbardziej podawala modyf.
Moja cora nie cierpi modyf.i jej daje 3.8% kupne.
Pamietaj, ze po roku mozna dziecku dac krowie.
Pozdrawiam 🙂
 
reklama
Mi też około miesiąc temu udało się całkowicie odstawić od piersi, również było trudno, natomiast z nocnym karmieniem łatwo, szok :laugh2: trochę zaklejałam piersi, również po prostu byłam nieugięta i nie dawałam..
 
Do góry