reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Moje dziecko ma 2lata i 8 miesięcy gdy sie ją łapie to siusia do ubikacji i nocnika. Ale nigdy nie zawoła że chce siusiu. Co to bedzie w przedszkolu? jak ją zmobilizowac do wołania
 
reklama
Fabe, wydaje mi się, że najlepsza rada to się tak nie przejmować. Widać Twoje dziecko potrzebuje więcej czasu na naukę. Wiem , że są dzieci, które rozstają się z pieluchą dopiero koło trzecich urodzin. WIem, to długo, ale czy warto popadać w depresję z tego powodu? Może jak Ty będziesz do tej sprawy podchodzić spokojniej, to mały też się trochę wyluzuje i będzie chętniejszy do współpracy. Teraz napewno wyczuwa Twoje napięcie i wie, że to jest związane z nocnikiem, może dlatego nie ma ochoty mieć z nim do czynienia. A mamą się nie przejmuj, wszystkie mamy mówią tak samo. Moja też uważa, że moje dziecko powinno robić już do nocnika, bo my ( tzn. ja i mój brat) w tym wieku.... cóż, kiedyś może rzeczywiście było inaczej, ale dzieci są różne i nie ma co popadać w nerwicę z powodu, że czyjeś dziecko robi już w nocnik, a moje nie. A jeśli chodzi o przedszkole, to nie mam doświadczeń, ale znając nasze kochane dzieciaczki, to jak zobaczą, że inne dzieci siadają na sedesik, żeby zrobić siku, to napewno też będą chciały tak samo i szybko się tego nauczą. A panie w przedszkolu są od tego, żeby im w tym pomóc. To podobnie jak z jedzeniem - mój maluch ciągle chce być karmiony, ale jestem przekonana, że jak w przedszkolu inne dzieci będą jadły same i nikt nie będzie się rzucał, żeby mu pomóc, to z powodzeniem będzie jadł sam ( i do tego z ochotą). Nie martwmy się, prędzej czy później problem się rozwiąże. Oby prędzej oczywiście, ale jak później, to też świat się nie zawali.

pozdrawiam
nikita
 
nikita33 pisze:
Alys, nie martw się, w końcu to zawsze jakiś krok do przodu...co prawda troszkę śmierdząca to sprawa, ale jednak coś drgnęło, prawda? To i tak sukces, że mała sama chciała usiąść na nocnik i zawołała przed, a nie po fakcie. A że nie zdołała usiedzieć... cóż, trudno w tym wieku usiedzieć w jednym miejscu tak długo.

pozdrawiam
nikita
no i sukces mam taki od kilku dni ;D mala wola ze chce ee,usiadzie na nocnik i po sekundzie z niego zejdzie,niestety chyba juz dotarlo do niej ze wygodniej robi sie kupke bez pampersa tyle ze wybrala sobie na zalatwianie tych spraw pokoj od siostry zdejmuje rajstopki i papmersa,i na nic pomoglo postawienie nocnika w tym pokoju i tak go ominie.pozdrawiam
 
No cóż, myślałam, że trochę dodam Ci otuchy...
p.s.widzę, że i Wy jesteście fanami Laali ;). U nas Teletubisie na topie, szkoda, że one nie robią w nocniki, może by się dzieci szybciej nauczyły.

pozdrawiam
nikita
 
hej Wam! Nie wiem czy to nie za wcześnie zaczelam ta nauke ale mój synek juzsiedzi na nocniczku i cos kombimuje- siusiu jeszcze nigdy tam nie zrobil ale zwymiotowal ;D poki sie nie buntuje to go sadzam :laugh:
 
Nikita no to bylby niezly pomysl, odcinek z teletubisiami jak na nocnik siadaja,podzialalo by na pewno ;D no cuz producenci chyba nie mieli takich problemow jak my :laugh: wiec raczej bysmy sie nigdy nie doczekaly.pozdrawiam ;)
 
Witam
Ja moja małą sadzam na nocnik od ok miesiąca.
Z rana zrobi kupke i siku, w dzień jeszcze jej nie męcze ale on jak zrobi kupke to sama siada na nocnik :D I wtedy wiem iz trzeba zmienic pampersa.
Nocnik stoi u nas w salonie przy zabawkach, mała często sobie naniego siada czyli przyzwyczaja się do niego i dlatego nie protestuje przy sadzaniu.
Nie wiem czy to dobry sposób ale wydaje mi sie że chyba tak, przy bajce nie ma mowy bo ona usiedzi możę 5 minutek hehe.
 
U MNIE LEKKIE POSTĘY POSTANOWIŁAM KUPIĆ NAKŁADKĘ NA SEDES I MATEUSZ UCZY SIĘ OD RAZU DO UBIKACJI.NARAZIE JESTEŚMY NA ETAPIE SADZANIA GO PO SPANIU. FAKTYCZNIE EFEKT JEST BO W ZASADZIEZA KAŻDYM RAZEM ZROBI SIUSIU A WCZORAJ ZROBIŁ NAWET KUPKĘ I BYŁ Z SIEBIE ZADOWOLONY ALE TO DOPIERO KROPLA W MORZU JESZCZE DŁUGA I CIĘŻKA DROGA PRZEDE MNĄ. PRZYCHYLAM SIĘ DO ZDANIA ŻE PRZYDAŁBY SIĘ ODCINEK TELETUBISIOW Z NAUKĄ KORZYSTANIA Z NOCNICZKA:) POZDRAWIAM
 
reklama
nocnik kupiłam w listopadzie, Oskar miał 15 msc. nie śpieszyłam się, bo podzielam zdanie, ze dziecko musi załapać o co cho.
i nie popieram wysadzania dziecka jak tylko zacznie samo siedzieć. moim zdaniem to lekka przesada.
tak naprawdę jesli dziecko osiagnie sukces w tak wczesnym wieku,  to jest to zasługa mamy, która obserwuje i reaguje a nie malucha.
pokazałam, postawiłam, chwile sie zainteresował i tyle.
po kilku dniach postanowilam go posadzić. był protest i płacz. dałam spokój.
ale starałam sie za kazdym razem jak bylismy w poblizu nocnika lub pokazywał na niego, mówić do czego słuzy.
za jakis czas spróbowałam ponownie. chwile posiedział, i tyle.
i tak pomału, az 6 grudnia zrobił pierwszą kupke i siusiu.
była radosc i brawa. potem chciał w to wsadzic nózkę ;D
następnym razem udało się 9 grudnia, bo przez dwa dni, albo nic nie zrobił, albo nie chciał siadać.
pierwsze ranne siusiu zrobił 14.12, bo ak torobi natychmiast po wstaniu, a nim ja sie do niego dobiore to minie kilka minut.
od tej pory jest różnie, sam nie woła, ale przynosi nocnik i czasem sie uda zrobić a czasem jak za długo siedzi to mu się nudzi i wstaje. wtedy zakładam pieluchę i... robi w pieluchę ;D
staram sie go zajac na tym nocniku, buduje mu cos z klockow a on rozwala, bo to teraz ulubione zajecie i czasem daje to rezultat, bo dłuzej posiedzi i sa efekty.
dzis na przykład w taki własnie sposób udało mu sie zrobić kupkę i siusiu i sam sobie bił brawo ;D
generalnie 2 latka przypadna akurat na wakacje, wiec pocieszam się, ze bedzie to dobry okres odzwyczajania od pieluchy
pozdrawiam
nocnik12il.jpg

nocnik26nh.jpg

nocnik45fi.jpg


 
Do góry