reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak określić wiek dziecka?

Dołączył(a)
22 Marzec 2024
Postów
8
Hej, mam problem, a mianowicie jak liczy się wiek dziecka? Chodzi mi o to czy dziecko urodzone 27 września zaczęło 6 miesiąc czy go skończyło? Może to głupie, ale pytanie. Ale licząc pelne miesiące wychodzi na to że dziecko kończy 6 miesięcy a licząc dni lub pelne tygodnie wychodzi ze dopiero będzie zaczynało 6 miesiąc... jak to jest?
 
reklama
Dziecko jest w szóstym miesiącu życia i ma skończone pięć miesięcy. 27 marca skończy sześć miesięcy i zacznie siódmy miesiąc życia.

Rozumiem, że chodzi Ci o jakieś wytyczne pedagogiczne, żywieniowe lub medyczne? One niestety często są pokrętnie napisane i czasem rzeczywiście chodzi o szósty miesiąc życia (po skończeniu 5 miesięcy) a czasem od skończenia 6 miesięcy.

Te kilka dni w związku z przestepnoscia roku albo z nastepowaniem po sobie dwóch miesięcy o długości 31 dni nie ma znaczenia. Oczywiście piszemy o dziecku, któremu nie korygujemy wieku urodzeniowego. Jeżeli coś jest mega ważne (np jak okno czasowe w szczepieniu na rota) to raczej będzie opisane tygodniami i precyzyjnie czy od skończenia czy od rozpoczęcia.
 
Dziecko jest w szóstym miesiącu życia i ma skończone pięć miesięcy. 27 marca skończy sześć miesięcy i zacznie siódmy miesiąc życia.

Rozumiem, że chodzi Ci o jakieś wytyczne pedagogiczne, żywieniowe lub medyczne? One niestety często są pokrętnie napisane i czasem rzeczywiście chodzi o szósty miesiąc życia (po skończeniu 5 miesięcy) a czasem od skończenia 6 miesięcy.

Te kilka dni w związku z przestepnoscia roku albo z nastepowaniem po sobie dwóch miesięcy o długości 31 dni nie ma znaczenia. Oczywiście piszemy o dziecku, któremu nie korygujemy wieku urodzeniowego. Jeżeli coś jest mega ważne (np jak okno czasowe w szczepieniu na rota) to raczej będzie opisane tygodniami i precyzyjnie czy od skończenia czy od rozpoczęcia.
 
Chodzi o to że jak liczę np tygodnie, lub dni to wychodzi że dziecko będzie dopiero zaczynało 6 miesiąc nie kończyło. 2 dni temu bylam z nim na szczepieniu na 5-6 miesięcy. I nawet lekarka sprawdzała w książeczce czy już zaczął 6 miesiąc. Kurcze jak to możliwe że zgubiłam 1 miesiąc życia własnego dziecka. Bylam świecie przekonana że 27 marca zacznie dopiero 6 miesiąc a nie 7...
Nawet kalendarz który wylicza wiek pokazuje, że dzisiaj jest 5 miesiąc i 24 dzień. Nie wiem jak to rozumieć. A zależy mi na określeniu tego. Bo w takim razie jeśli dziecko zaczyna za parę dni 7 miesiąc to powinnam zmienic mu mleko na 2. Pogubiłam się w tym
 

Załączniki

  • Screenshot_20240322-070212_Chrome.jpg
    Screenshot_20240322-070212_Chrome.jpg
    295,5 KB · Wyświetleń: 22
Jeśli dziecko urodziło się 27 września to:
27 października skończyło 1 miesiąc i weszło w 2 miesiąc życia
27 listopada skończyło 2 i weszło w 3 m.ż.
27 grudnia skończyło 3 i weszło w 4 m.ż.
27 stycznia skończyło 4 i weszło w 5 m.ż.
27 lutego skończyło 5 i weszło w 6 m.ż.
27 marca skończy już 6 m.ż i będzie już w 7.

Czyli aktualnie jest w 6 miesiącu życia. Nie musisz liczyć tygodni i przeliczać na miesiące. W dniu urodzin kończy i zaczyna nowy miesiąc.
 
reklama
Chodzi o to że jak liczę np tygodnie, lub dni to wychodzi że dziecko będzie dopiero zaczynało 6 miesiąc nie kończyło. 2 dni temu bylam z nim na szczepieniu na 5-6 miesięcy. I nawet lekarka sprawdzała w książeczce czy już zaczął 6 miesiąc. Kurcze jak to możliwe że zgubiłam 1 miesiąc życia własnego dziecka. Bylam świecie przekonana że 27 marca zacznie dopiero 6 miesiąc a nie 7...
Nawet kalendarz który wylicza wiek pokazuje, że dzisiaj jest 5 miesiąc i 24 dzień. Nie wiem jak to rozumieć. A zależy mi na określeniu tego. Bo w takim razie jeśli dziecko zaczyna za parę dni 7 miesiąc to powinnam zmienic mu mleko na 2. Pogubiłam się w tym
5 miesięcy i 24 dni oznacza, że ma już skończony 5 miesiąc i jest w 6 miesiącu życia. 27 marca skończy 6 miesiąc i zacznie 7 miesiąc życia.
 
Do góry