reklama

Jak oswoić dziecko z atopowym zapaleniem skóry?

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez tosziba, 9 Listopad 2014.

1. tosziba

tosziba Aktywna w BB

Mam problem, ponieważ moje dziecko nie może zaakceptować zmian na skórze, nie cierpi kremowania, stosowania specjalistycznych środków itd. On musi mieć wodę kolorową, pachnącą z bąbelkami; mydło najlepiej o zapachu coli itd. Tłumaczę mu na czym ta choroba polega, ale niestety to nic nie daje. Każda pielęgnacja skóry to walka - ucieka mi, wyrywa się itd. Jak skóra zaczyna swędzieć to drapie się aż do krwi, mimo iż tłumaczę, że tak nie wolno, że należy użyć maści i przestanie swędzieć.... Nie wiem po prostu jak mam sobie z tym poradzić... Poradźcie coś proszę

2. magatka

magatka Zaciekawiona BB

Myślę, że kiedyś wyrośnie z tego buntowania się i zrozumie, że te wszystkie zabiegi są dla jego zdrowia bardzo ważne. A dopóki to nie nastąpi, może wprowadzaj jakieś nagrody albo spróbuj zamienić tę pielęgnację w zabawę, wymyślić bajkę o dziecku, które dało się przekonać do smarowania. No nie wiem, najlepiej znasz swoje dziecko... W każdym razie życzę powodzenia:)

3. reklama
  4. MamAni

MamAni Zaciekawiona BB

5. nutka30

nutka30 Aktywna w BB

Polecam Wam odwiedzić aptekę Ziko Dermo Panie sprzedające to w pełni wykwalifikowane dermokonsultantki potrafią naprawdę doradzić:-)

Poleć forum