reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak otworzyć przedszkole?

Dołączył(a)
12 Maj 2009
Postów
3
Witam, planujemy z mężem otworzyć przedszkole niepubliczne. Mam pytanie, czy ktoś na forum przeszedł już drogęktóra nas czeka, alebo ma jakieś blade pojęcie co i jak zrobić. Wiemy już mniej więcej jaką drogą pójść, jakie są wymogi itp. Chcemy dostać dofinansowanie z Unii i tu zaczynają się schody, nie wiemy od czego zacząć.:confused:
Z góry dziękuję za poważne odpowiedzi
Kaśka
 
reklama
Oj, nie chciałabym posłać dziecka do tego przedszkola, skoro szukacie odpowiedzi na jakimś forum... Trzeba się na tym znać, a nie zakładać przedszkole, aby tylko na tym zarabiać.
 
Oj, nie chciałabym posłać dziecka do tego przedszkola, skoro szukacie odpowiedzi na jakimś forum... Trzeba się na tym znać, a nie zakładać przedszkole, aby tylko na tym zarabiać.

Zgadzam się z Tobą.
Niestety mnóstwo powstaje takich klubów maluszka, gdzie ludzie je prowadzący nie mają o tej trudnej sztuce pojęcia. Straszne to jest :baffled:
 
No ale chyba oni nie mają pojęcia o sprawach urzędowych a nie o opiece nad dziecmi.
Powiedzmy sobie szczerze,ale aby rozgryźc urzędowe sprawy człowiek musi się wiele na szukac.Skąd wiecie jakie mają kwalifikacje lub predyzpozycje? Może są kochającymi dzieci ludźmi a tylko bładzą wśród przepisów,które nota bene Polska ma od cholery i ciut ciut a dużo ich jest nie potrzebna?
 
Panie które komentują typu - 'o boże! oni nie wiedzą jak otworzyć przedszkole to znaczy że są do niczego", bez urazy, ale zastanówcie się trochę zanim cokolwiek napiszecie. Jestem doświadczoną nauczycielką przedszkolną, z wieloletnim doświadczeniem,w tym z doświadczeniem zdobytym w brytyjskim przedszkolu. Szukam informacji na "jakimś forum" bo niestety wykształcenie pedagogiczne i doświadczenie nie oznacza że znam się na biurokracji i przepisach dotyczących zakładania firm i placówek. Szukam natomiast informacji na "jakimś forum" bo są na nim kobiety z doświadczeniem, matki, opiekunki, przedszkolanki wreszcie, które mogą mieć informację, których ja nie jestem w stanie jak na razie zdobyć. Możecie mi wierzyć, że to 'jakieś forum" to nie jest jedyne miejsce gdzie tych informacji szukam. Poza tym, skoro szukanie info na forum jest taką zbrodnią - dlaczego jesteście na nim zalogowane i odpowiadacie na posty? :confused:
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Poza tym, proszę mi w mojej wypowiedzi pokazać, gdzie napisane zostało, że chcemy otworzyc przedszkole, żeby tylko na tym zarabiać. To się czytanie ze zrozumieniem kłania. To nawet dzieci w podstawówce mają.
 
Katjax - brawo, dobra riposta! :) :tak:Gratuluje pomyslu...sama mam taki zamiar isc w tym kierunku. Jestem przekonana, ze wlasnie w takich przedszkolach nasze dzieci maja wieksze szanse na mile i wartosciowe spedzenie czasu! Daj znac jak Wam poszlo! Pozdrawiam goraco.:-)
 
Witam serdecznie, znalazlam interesujący mnie temat właśnie na tym forum, cieszę się ponieważ temat postu jest zbieżby z moim pytaniem.
Mieszkam w Poznaniu, dysponuję odpowiednią powierzchnią i zapleczem, od dłuższego czasu noszę się z pomysłem zorganizowania przedszkola. Rozpatruję wszystkie za i przeciw, zapoznaję się z gąszczem przepisów i wymagań administracyjno - prawnych. Wiem jednak, że nie ma nic cenniejszego niż opinie i podpowiedzi osób prowadzących przedszkola prywatne i przede wszystkim rodziców.
 
Witam serdecznie
Zawodowo zajmuję się prowadzeniem niepublicznej placówki wychowania przedszkolnego.
Z chęcią podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z tworzeniem przedszkola.
Zapraszam do kontaktu mailowego - mój adres to movietone@gazeta.pl
Pozdrawiam
Kidconsult
 
reklama
Do góry