reklama

Jak podać dziecku syrop?

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez mamuska087, 16 Czerwiec 2016.

1. mamuska087

mamuska087 Początkująca w BB

Cześć dziewczyny, mam 3-letniego synka Stasia. Ogromny problem sprawia mi podanie syropu, gdy jest chory, nawet smakowego. Macie jakieś sposoby na podawanie syropku dziecku? Zabawy i przemycanie w butelce z sokiem niestety nie działają...

2. rozmaryn

rozmaryn Fanka BB :)

Ja poprostu podaję mu w strzykawce i mówię że musi wziąć bo to jest lekarstwo, daję mu póżniej do popicia dużo wody. A i daję syrop jak młody jest całkowicie świadomy, metoda na śpiocha u nas nie działa

3. reklama
  4. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Strzykawką i wlewać delikatnie po policzku, żeby się nie zakrztusił :)

5. magra0

magra0 Początkująca w BB

Do mamuska087: Widziałam kiedyś u koleżanki taką sprytną łyżeczkę z pojemnikiem, dzięki czemu można dokładnie odmierzyć lekarstwo i wygodnie je podać dziecku. Niestety, ona nie pamięta, jak się nazywa, bo dostała ją w prezencie. Sama chętnie bym ją kupiła, ale nie udało mi się do tej pory znaleźć. Może ktoś wie, gdzie można ją dostać?
    Do Afrodyty: Po co te złośliwości? To forum jest po to, żeby sobie pomagać, a nie ubliżać

6. SurferWika

SurferWika Początkująca w BB

znam ten ból, mój syn też ma 3 lata i ten sam problem z podaniem leków, a najgorszy jest teraz etap „ja chce sam!!” i wszystko w klejącym się syropie…on..ja..podłoga a w buzi prawie nic :/ strzykawka nie wchodzi w gre - unika jak ognia! Podajniczki dołączone do syropów też nie zdają egzaminu...
    a co to za łyżeczka do podawania leków? Wpisuję w necie i wyskoczyła mi taka dreambaby o tym mowa?

Ostatnia edycja: 29 Czerwiec 2016
  7. baby love

baby love Początkująca w BB

ja mam taką łyżeczkę ale nazywa się spily spon,kupiłam ją kiedyś razem z syropem w aptece, można ją położyć na stole z odmierzoną już dawką i nic się nie rozleje, fajnie ktoś pomyślał, bo taka łyżeczka to fajna sprawa i zabawa jednocześnie ,bo mój synek odkąd ją kupiłam ciągle mówi ja sam!!! I dziecko zadowolone i mama zadowolona

8. jola1-1

jola1-1 Początkująca w BB

Jak dobrze że mój synek łyka wszystko, ale wiem jak to jest, bo moja siostra ma podobny problem. U niej działa tylko metoda "na zabawę", ale czasami coś się rozleje. Muszę jej podpowiedzieć żeby szukała jakichś takich łyżeczek, czy podajników. Dzięki

9. teresa25

teresa25 Początkująca w BB

Fajna sprawa z tego co czytam wasze wpisy z tą łyżeczką spon ale czy jest ona bezpieczna dla maluszka i czy można by było stosować ją przy podawaniu leków także osobom z ograniczonymi ruchami np. po wylewach czy udarach?

10. reklama
  11. malamonia87

malamonia87 Początkująca w BB

i to naprawdę działa ? coś mi się wierzyć nie chce - mój mały jest czasem tak uparty że tylko szantaż ;) pomaga

12. betina88

betina88 Początkująca w BB

Fajnie że piszecie coś o takich lyżeczkach. Moja córka jak tylko widzi, że trzymam w ręce buteleczkę to już zmyka. Może taki gadżecik ją zaciekawi ? Bo już czasem ręce opadają z bezsilności.

Poleć forum