reklama

Jak pożytecznie spędzić czas z dzieckiem?

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez olgaq, 3 Grudzień 2012.

 1. olgaq

  olgaq Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zbliżają się Święta więc będzie trochę wolnego czasu, niedługo ferie, moja 9-letnia córka nigdzie w tym roku nie wyjeżdża, w związku z czym zaczynam zastanawiać jak wypełnić jej wolny czas.
  Ostatnio przyjaciółka ze Stanów, która ma rok młodszą córkę od mojej, powiedziała mi, że Ameryka właśnie oszalała na punkcie taśm kreatywnych. Okazało się, że w Polsce też już są, tylko jeszcze mało popularne. Jest nawet taki specjalny program Tape is Cool, w którym uczą jak wykonywać rożne przedmioty. Zakupiłam już kilka taśm i mojej córce się bardzo podoba. Okleiłyśmy jej zeszyty, zrobiłyśmy skarbonkę i ramkę na zdjęcie. Bardzo fajna zabawa i kreatywna :) Ale to kropla w morzu. Pomóżcie, jak można jeszcze wypełnić czas dziecku w czasie przerwy świątecznej?
   
 2. omiomi1

  omiomi1 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dobrze, że poruszasz ten temat :). Teraz niestety coraz częściej dzieci skazane są same na siebie... I nie zawsze niestety wybierają te najbardziej rozwijające zabawy :/. Komputer już dawno wyparł książki a zabawki powiązane z przemocą (pistolety, karabiny, niektóre gry komputerowe) są dużo popularniejsze niż takie które rozwijają i uczą dzieci coś tworzyć. Twój pomysł wydaje się być świetny! Ja bym postawiła na czytanie bajek, to zawsze działa :). Przynajmniej to był mój sposób na mojego synka kiedy dużo siedział w domu. No i wyrabia dobry nawyk czytania, które nie ma się za dobrze patrząc na nasze społeczeństwo :/. Tu ktoś to dobrze podsumował: Homo-czytatus - wymierający gatunek "Ratujmy piękną tradycję czytania bo za parę lat nie pozostanie kamień na kamieniu z tego, co nasi przodkowie tworzyli przez całe stulecia".
   
 3. reklama
 4. marekpiotr1984

  marekpiotr1984

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  nie mam jeszcze dzieci, ale mam 8 letniego brata dlatego mogę powiedzieć, że najlepiej jest jak mają rodzeństwo, które zabiera ich gdzieś. Ale ja pamiętam że moi rodzice zawsze jakoś starali się spędzać ze mną czas jak tylko mogli, ale często organizowaliśmy np wypady w góry czy do rodziny i zawsze było coś co mógłbym robić razem z nimi.
   
 5. Kiulik

  Kiulik Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ferie w mieście - zawsze coś się znajdzie czy to łyżwy, spacery, kino, muzea, wspólne gotowanie, wielkie sprzątanie połączone z zabawą:) Liczy się kreatywności wyobraźnia:)
   
 6. Bestyja :P

  Bestyja :P Administrator Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
 7. baba za kierownicą

  baba za kierownicą

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  u mnie ferie, wiec podniesiona poprzeczka :) dziś zrobiłam uprawnienia na asystę przy sciance wspinaczkowej, asekurowałam moje maluchy i mam starte dłonie;) ale było warto, dzieci zachwycone. byliśmy pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz. a jutro - palmiarnia!
   
 8. Maszeńka

  Maszeńka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeśli chodzi o zabawy domowe to polecam starym dobrym sposobem - czytanie książek, puzzle, czy jakieś ciekawe gry planszowe albo ewentualnie jakieś wyklejanki i manualne zabawy typu proste origami czy korzystanie z gotowych pomysłów. Wystarczy poszukać w internecie, a znajdzie się sporo rozwiązań.
   
 9. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Oj ja mam takie dzieciaki tajfuny, że nic im nie muszę wymyślać, same szaleją niemal cały czas:) Może dlatego, że jest ich trójka i się bawią ze sobą, choć my im codziennie wieczorem czytamy bajkę, często się tez bawimy na dworze z dzieciakami
   
 10. reklama
 11. biala_dama

  biala_dama Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  u nas sanki, łyżwy, basen i inne aktywności teraz staramy sie dzieku dać jak najwiecej ruchu kiedy ma ferie
   
 12. KaśkaB

  KaśkaB Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja stawiam na kreatywne zabawy - robimy razem planszówki, malujemy (także na sobie) - pomysłów nie brakuje. Różne pomysły na zabawy szukam na blogu mojej koleżanki.
   

Poleć forum