reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pożytecznie spędzić czas z dzieckiem?

olgaq

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Listopad 2012
Postów
16
Zbliżają się Święta więc będzie trochę wolnego czasu, niedługo ferie, moja 9-letnia córka nigdzie w tym roku nie wyjeżdża, w związku z czym zaczynam zastanawiać jak wypełnić jej wolny czas.
Ostatnio przyjaciółka ze Stanów, która ma rok młodszą córkę od mojej, powiedziała mi, że Ameryka właśnie oszalała na punkcie taśm kreatywnych. Okazało się, że w Polsce też już są, tylko jeszcze mało popularne. Jest nawet taki specjalny program Tape is Cool, w którym uczą jak wykonywać rożne przedmioty. Zakupiłam już kilka taśm i mojej córce się bardzo podoba. Okleiłyśmy jej zeszyty, zrobiłyśmy skarbonkę i ramkę na zdjęcie. Bardzo fajna zabawa i kreatywna :) Ale to kropla w morzu. Pomóżcie, jak można jeszcze wypełnić czas dziecku w czasie przerwy świątecznej?
 
reklama
Dobrze, że poruszasz ten temat :). Teraz niestety coraz częściej dzieci skazane są same na siebie... I nie zawsze niestety wybierają te najbardziej rozwijające zabawy :/. Komputer już dawno wyparł książki a zabawki powiązane z przemocą (pistolety, karabiny, niektóre gry komputerowe) są dużo popularniejsze niż takie które rozwijają i uczą dzieci coś tworzyć. Twój pomysł wydaje się być świetny! Ja bym postawiła na czytanie bajek, to zawsze działa :). Przynajmniej to był mój sposób na mojego synka kiedy dużo siedział w domu. No i wyrabia dobry nawyk czytania, które nie ma się za dobrze patrząc na nasze społeczeństwo :/. Tu ktoś to dobrze podsumował: Homo-czytatus - wymierający gatunek "Ratujmy piękną tradycję czytania bo za parę lat nie pozostanie kamień na kamieniu z tego, co nasi przodkowie tworzyli przez całe stulecia".
 
nie mam jeszcze dzieci, ale mam 8 letniego brata dlatego mogę powiedzieć, że najlepiej jest jak mają rodzeństwo, które zabiera ich gdzieś. Ale ja pamiętam że moi rodzice zawsze jakoś starali się spędzać ze mną czas jak tylko mogli, ale często organizowaliśmy np wypady w góry czy do rodziny i zawsze było coś co mógłbym robić razem z nimi.
 
ferie w mieście - zawsze coś się znajdzie czy to łyżwy, spacery, kino, muzea, wspólne gotowanie, wielkie sprzątanie połączone z zabawą:) Liczy się kreatywności wyobraźnia:)
 
u mnie ferie, wiec podniesiona poprzeczka :) dziś zrobiłam uprawnienia na asystę przy sciance wspinaczkowej, asekurowałam moje maluchy i mam starte dłonie;) ale było warto, dzieci zachwycone. byliśmy pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz. a jutro - palmiarnia!
 
Jeśli chodzi o zabawy domowe to polecam starym dobrym sposobem - czytanie książek, puzzle, czy jakieś ciekawe gry planszowe albo ewentualnie jakieś wyklejanki i manualne zabawy typu proste origami czy korzystanie z gotowych pomysłów. Wystarczy poszukać w internecie, a znajdzie się sporo rozwiązań.
 
Oj ja mam takie dzieciaki tajfuny, że nic im nie muszę wymyślać, same szaleją niemal cały czas:) Może dlatego, że jest ich trójka i się bawią ze sobą, choć my im codziennie wieczorem czytamy bajkę, często się tez bawimy na dworze z dzieciakami
 
reklama
Do góry