reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak robić przeciery warzywne i owocowe samodzielnie?

Dołączył(a)
29 Grudzień 2017
Postów
10
Drogie Mamy, obecnie karmię moją córkę gotowymi daniami ze słoiczka, jednak chciałabym spróbować na wiosnę robić przeciery warzywne i owocowe samodzielnie.

Czy macie jakieś rady dotyczące tego, gdzie kupować dobre warzywa i owoce, czy muszą być eko czy nie, w jaki sposób je przygotowujecie i przechowujecie? W szklanych czy plastikowych pojemnikach? Są jakieś specjalne? Czy można zrobić zapas na np. 2 tygodnie i zapasteryzować/zamrozić?

Wszelkie rady będą pomocne :)
 
reklama
Ja robiłam na bieżąco. Jednak co świeże, to świeże ;-)
Zapasy można robić, ale nie mam w tej kwestii doświadczenia. Zresztą ja gotowałam od razu dla wszystkich - a przed doprawieniem odkładałam porcję dla dzieci.
A co do zapasów, to zwykle miałam kupione mrożonki warzyw/owoców.
 
Ja mroziłam przeciery w pojemnikach na lód, poxniej je zbierałam i trzymałam w jednym dużym pojemniku. Byłam zmuszona tak robić bo córka zjadała max 10 g.
A tak miałam po 8 g, każdego warzywa osobno i codziennie łączyłam po dwa np marchew i groszek, w sumie 16g z czego zawsze mi zostawiała.
Warzywa kupowałam w sklepach bio.
 
Ja również robiłam na bieżąco, gotowałam dla wszystkich, pod koniec wyciągając dzieciom warzywa, później i tego zaniechałam, bo moi synowie lubią intensywne smaki. Jedynie co robię w przetworach (typowo dla dzieci i pod nie), to dżemy których w sklepie raczej nie uświadczę, np. dyniowo-gruszkowy, pigwowy z żurawiną i takie różne wynalazki. Jeśli chodzi o kupowanie warzyw i owoców, to ja osobiście polecam LIDLa, mają świeże produkty, bardzo często pojawiają się owoce i warzywa bio, także szeroki wybór. Na zapas, to jak wyżej, mrożone warzywa, które również można kupić w opcji bio. Ale ja osobiście na bio się nie nastawiałam. Prędzej mięsiwo wybierałam uważnie, szczególnie drób, ale teraz Lidl ma fajnego kurczaka z powolnego chowu, który na pewno jest bardziej zdrowy niż ten produkowany masowo.

Co do mrożenia, to w opakowaniach przeznaczonych do mrożenia, one mniej pochłaniają zapach. No i należy pamiętać, że nasze produkty, przygotowane samodzielnie należy trzymać w zamrażalce max 3 miesiące.
 
Czyli mogę przygotować jednego dnia zapas na 2 tygodnie, ugotowane i zblendowane warzywa i owoce, zapakować w pojemniczki do mrożenia i codziennie rozmrażać po jednym?
 
Do góry