reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Plastry evra używam od niedawna i jak na razie nie zauważyłam nic niepokojącego. Owszem, miewam bóle głowy i jestem rozdrażniona, ale przed plastrami jak brałam tabletki miałam to samo. Najbardziej cieszy mnie to, że waga stoi w miejscu. Chyba zatem potwierdza się to, że plastry w przeciwieństwie do tabletek nie zatrzymują wody. Na tabsach yasminelle przytyłam ponad 3kg. Jedno mi się w tych plastrach nie podoba, a mianowicie cena :/ Jak kupowałam za pierwszym razem to zapłaciłam prawie 50 zł ... Teraz znalazłam taniej, po 38 zl ( w aptece juventa w łódzkiej galerii manufaktura ) ale to i tak nie jest poziom cenowy nawet najdroższych na rynku tabletek. Jedyne sensowne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy jest takie, że po prostu płaci się za jakość, bo plastry faktycznie wydają się przyjaźniejsze dla organizmu niż tabletki.
 
reklama
Ja niestety i przytyłam i miałam nudności i jeszcze plamy mi zaczęły na twarzy wyskakiwać. Bóle brzucha itp. Szybko je odstawiłam. ale to bardzo indywidualna kwestia jak się przyjmą
 
Plastry tolerowałam dobrze. Na początku tylko byłam rozdrażniona, ale później wszystko wróciło do normy. Dla mnie minusem jest to, że plastry brudzą skórę (klej). I tak jak przedmówczyni uważam, że są trochę za drogie :(
 
Kasia Kucińska a to jest ten krążek w takim pudełku prawda... jak byłam na wizycie ostatniej to lekarz pokazał mi to, ale na sam widok jakoś tak się skrzywiłam a on powiedział, że do tej pory bardzo mało kobiet się zdecydowało na tę formę antykoncepcji ...
Tak, w niebieskim pudełku. Ja też byłam sceptycznie nastawiona, ale zdecydowałam się, bo na wtedy potrzebowałam antykoncepcji innej niż doustna, ale hormonalnej, ze względu na planowane leczenie dermatologiczne (tabletki, które powodują ciężkie uszkodzenia płodu, i wymagane jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej)- plastry mi nie pasowały, więc został Nuva Ring, i tak jak pisałam wcześniej, jestem bardzo zadowolona.
 
ja tak miałam przy yasminie, byłam u ginekolog wtedy, ale mnie uspokoiła i kazała przyjsc jesli by się powtórzylo.
czy bralas dokladnie wszystkie tabletki?? Czy nie miałas biegunki albo wymiotów?? Jesli tak, to tabletka jakas mogla się nie wchlonąc i stad krwawienie. U mnie najprawdopodobniej to bylo przez biegunke, pozniej bylo juz ok.
 
ja jak bralam cilest nic mi nie bylo ale skoro przy 7 opakowaniu masz krawawienie to lepiej idz do gina i dowiedz sie co i jak.
 
Ja póki co nie mam żadnych skutków ubocznych a biorę Azalię jakieś 3-4 miesiące. Gin mi tłumaczył, że ona wywołuje w organizmie stan taki jakbyś była w ciąży, czy jakoś tak ;-)
 
hej, biorę Azalię już 3 miesiąc i nie zauważyłam jakiś skutków ubocznych. Jedyne co to trzeba ją przyjmować o stałej porze dnia a u mnie kiepsko z pamięcią przy mojej malutkiej ;-)
 
reklama
Ja brałam Azalię przez 7 miesięcy... po czwartym miesiącu zaczęły mi się krwawienia..bo plamieniami to bym tego nie nazwała... po seksie to już wogóle była maskara... i tak potrafiłam "plamić" półtora miesiąca... tydzień przerwy..i znów.. Mama się śmiała że jak tak dalej pójdzie to się wykrwawie... bo ileż można.. inni znów mieli ubaw - bo to tabletki antykoncepcyjne.. i faktycznie były - bo nie pozwalały na zbliżenia... - w naszym przypadku jakieś ekscesy w trakcie takich krwawień odpadają...

Wkońcu ginekolog wytlumaczył mi że te tabletki nie bierze się zbyt długo bo one są tylko jednoskładnikowe - mają jeden hormon.. i ten hormon właśnie doprowadza do jakby 'wysuszenia' wnętrza pochwy...


Jak będziesz reagować na tabletki to bardzo inywidalna sprawa.
Teraz biorę Cilest i też nie przytyłam ani nic.. choć na początku przez trzy dni miałam nudności,bóle głowy.. wogóle koszmar..
 
Do góry