reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak sobie radzić ze złością? Wieczorne rozmowy o emocjach

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Rzadko się o niej mówi, bo przecież macierzyństwo ma się kojarzyć z miłością, empatią itd. Tymczasem nie da się jej uciszyć, a jeśli nie znajdziesz z nią porozumienia wypełznie lub zaskoczy cię znienacka.
❗ZŁOŚĆ
Kiedy się pojawia - może być wszechogarniająca, chociaż wyraża się w różny sposób. Czasem zamieszkuje tylko nasz umysł i ciało. Spina nas, powoduje zaciśnięcie zębów, bezsenne noce.

Czasami wyzwala się spod kontroli i przeradza się w gniew lub furię. A potem często pojawia się wstyd i poczucie winy.
Dlatego warto o złości rozmawiać. Rozpoznać wyzwalacze, nauczyć się z nią obchodzić. Nie wierzę, że wśród nas są osoby, które nigdy jej nie doświadczyły. Ja ją znam. A ty? Potrafisz się przyznać? A może chcesz się dowiedzieć więcej na jej temat. Zapraszamy na wieczorne rozmowy o emocjach, w najbliższy piątek na FB i na YT o godz. 21:00. To nie wykład. To wspólne oswajanie. Z kim się zobaczę?

reklama

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Znam nie tylko złość. Wybucham. Działa na mnie jak płachta na byka. Wręcz instynktownie reaguje. I mimo świadomości, że nauczyłam się tego od taty, że jest wyrazem mojej bezradności, chęci sprawowania kontroli, uzyskania wręcz bezwzględnego posłuszeństwa po to, by coś szybko załatwić, nie powtarzać sto razy mieć święty spokój, czas dla siebie, mimo rozkładania jej na czynniki pierwsze wciąż nie potrafię nad nią zapanować i jest mi z tym ogromnie źle. Każdej nocy jak usypiam dzieci to ja analizuje i zastanawiam się jak inaczej zareagować by nie krzyczeć, by nauczyć się spokoju i cierpliwości. I nie wiem. Wciąż jestem bezradna, bo to ona nade mną panuje, a nie odwrotnie. No i rodzi we mnie agresje, a to dla mnie chyba najgorsze. Niestety nie będzie mnie w domu, a tam gdzie będę jest kiepski zasięg. No i 21 to czas usypiania dzieci. Może choć odslucham

aniaslu

Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
@Destino dziękuję, że napisałaś. Poproszę Kasię, żebyśmy się do tego odniosły również. Może znajdziesz coś dla siebie?

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Porozmawialysmy trochę o tej sytuacji. Może wyciągniesz coś dla siebie
Posłuchałam uważnie. Przykro mi bardzo, że rozwiązanie jest dla mnie nieosiągalne. Problem polega na tym, że mój mąż prawie w ogóle ze mną nie rozmawia. A z 2 małych dzieci wyrwać godzinę dla siebie jest nierealne. Coraz głośniej dochodzi do mnie myśl o rozstaniu...

reklama

aniaslu

Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Posłuchałam uważnie. Przykro mi bardzo, że rozwiązanie jest dla mnie nieosiągalne. Problem polega na tym, że mój mąż prawie w ogóle ze mną nie rozmawia. A z 2 małych dzieci wyrwać godzinę dla siebie jest nierealne. Coraz głośniej dochodzi do mnie myśl o rozstaniu...
A które?

aniaslu

Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Sorry za szybko wysłałam. Jeśli któreś rozwiązanie jest nieosiągalne dla ciebie, to znaczy , że jakieś jest. Czy wiesz jakie? Możesz na priva napisać ❤

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
K Jak sobie radzić ze złością na dziecko? Mamuśkowo 21
D Tokofobia - jak sobie radzić? Ciąża, poród, połóg 73
A Słodycze - jak sobie z nimi radzić Potrzebuję porady 3
B Jak radzić sobie z bólem 35 tc Potrzebuję porady 3
R Okropne mdłości - jak sobie z nimi radzić? Potrzebuję porady 11
Emzilka Jak sobie radzić z przeziębieniem i innymi dolegliwościami w ciąży Dzieci urodzone we wrześniu 2017 26
J Jak radzić sobie z wybuchami złości u dzieci Relacje rodzinne 3
A Zostałam sama z 4-miesięczną córeczką, jak sobie radzić? :/ Archiwum Samodzielnych rodziców 155
charlene Jak sobie radzić z czekaniem przy ciąży zagrożonej? Ciąża, poród, połóg 5
A Jak sobie radzić z bliźniakami? Archwium mam bliźniąt i trojaczków i... 6
_Roszpunka_ Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach Dzieci urodzone w maju 2011 1
ariska Dolegliwości naszych maluszków - jak sobie z nimi radzić? Dzieci urodzone w styczniu 2011 534
W Bunt trzylatka - jak sobie radzić ???? Trzylatki 14
A Przeziębienia -jak sobie z nimi radzić Dzieci urodzone w czerwcu 2010 23
dorotka.1 jak sobie radzić z dolegliwościami Maluszków Dzieci urodzone we wrześniu 2010 756
Sasanka18 Załamanie - jak sobie z tym radzić? Relacje rodzinne 15
M Przeziębienia-jak sobie radzić Dzieci urodzone w maju 2009 17
Lolka777 Guzy i siniaki naszych bobasów, jak sobie z tym radzić? Pielęgnacja 9
E KOMARY,KLESZCZE Jak radzić sobie z nimi?? Zdrowe dziecko 3
O PALENIE PAPIEROSÓW:(( Jak sobie radzić!!! Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 29
A Pozwólmy sobie na wspomnienia i marzenia 🤗😉😛 Pytanie tygodnia 0
aniaslu Lekcja VII. Zaplanuj sobie dobre życie Mamy działamy. III Edycja 24
B Ból pleców w 5 msc ciąży - jak sobie radzicie? Ciąża, poród, połóg 7
Aśka 94 Jak sobie poradzić? Ciaza po stratach Potrzebuję porady 12
Brzuszek2 Jak wasze jedynaki radziły sobie z wiadomością że zaraz nie będą jedynakami Jedynacy 13
B Niechciana ciąża - jak mam sobie poradzić ? Młodziutkie mamy 47
M Jak poprawić sobie humor ? Potrzebuję porady 10
vieblonde Kiedy ojciec dziecka nie interesuje się jego życiem. Jak sobie z tym radzicie? Pytanie tygodnia 20
N Jak radzicie sobie ze stresem? Potrzebuję porady 15
K Jak radzicie sobie z przykrymi objawami ciąży? Potrzebuję porady 4
G Chyba sobie wkrecam. Potrzebuję porady 5
Aśka 94 Nie wiem jak sobie poradzic ... Potrzebuję porady 11
aniaslu Depresja poporodowa. - Myślałam o sobie, że jestem złą matką Temat tygodnia 28
R Dolegliwości po cesarce, jak sobie pomóc, pozycje do karmienia Ciąża, poród, połóg 13
D Wmawiam sobie ciąże a jestem dziewica Potrzebuję porady 15
M Dziecko wyrywa sobie włosy... Potrzebuję porady 12
Aniaanka Spanie w ciazy jak sobie radzic Potrzebuję porady 9
TakaSobieJa1987 Nie potrafię sobie poradzić :( Potrzebuję porady 24
nowamloda12 Grypa jak sobie pomoc ? Potrzebuję porady 16
annkow111 Jak poradzic sobie ze stratą Potrzebuję porady 3
Samotnaamama Samotne młode mamy jak sobie radzicie? Potrzebuję porady 2
dariaa2 Jak poradzic sobie z mdłościami ? POMOCY Potrzebuję porady 21
Flammie Kiedy dziecko nie pozwala sobie umyć ząbków Pielęgnacja 1
kasia.zosia Jak poradzić sobie z rozejściem prostych mięśni brzucha po ciąży? BB położna radzi mamom 9
F Sposoby radzenia sobie ze stresem w ciąży - ANKIETA Ciąża, poród, połóg 3
Z Sposoby na radzenie sobie z przeziębieniem i innymi dolegliwościami w ciazy Dzieci urodzone w sierpniu 2017 45
malena100 PCOS - jak Wy sobie z tym radzicie/poradziłyście Staramy się 1708
A Radzenie sobie z przeziębieniem Przedszkolaki 12
Z Co powiedzą inni, jak sobie dam radę? Młodziutkie mamy 29
M Poronienie-jak sobie poradzić? Ciąża po poronieniu 11