reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to działa?! O zajściu w ciąże.

J

JaVoR666

Gość
Witam!

Mam kilka pytań...

1. Ile dni po zapłodnieniu rodzi sie płód?
2. Czy można zapłodnić kobietę "wydzieliną" z penisa spowodowaną podnieceniem. Nie spermą!
3. Czy ginekolog może pomylić sie w ustaleniu tygodnia ciąży?

Np. jeśli dziś ginekolog powiedział ze mamy 6 tydzień ciąży to kiedy musiało dojść do zapłodnienia?


Pozdrawiam
Kamil P.
 
reklama
witam,podejrzewam skąd twe pytania o to wszystko:-p


pierwsze pytanie jest dość dziwne bo już jest zarodek-płód
drugie pytanko: można zapłodnić kobiete tą wydzieliną ponieważ czasami znajdują sie w niej plemniki więc jest to możliwe:tak:
3 pytanie, ginekolog raczej sie nie pomyli a jesli tak,to naprawde rzadko sie to zdarza...
jeśli dzisiaj jest 6 tydzien ciązy to do zapłodnienia musialo dojść około 4 tygodni temu.

mam nadzieje zę ci choć troche pomogłam
dziewczyny jesli gdzies sie pomyliłam to poprawcie mnie:-p
 
1.Ciąża od momentu zapłodnienia do momentu przyjścia na świat dziecka trwa zwykle 38 tygodni, czyli 266 dni. Jednak ze względu na to, że bardzo często nie można określić dokładnej daty owulacji, a co za tym idzie daty zapłodnienia, wiek ciąży podaje się licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Tą datę większość kobiet potrafi bez problemu podać lekarzowi. Przy założeniu, że cykl menstruacyjny u kobiety trwa 28 dni, i że owulacja następuje 14 dni po pierwszym dniu miesiączki - ciążą będzie trwała 40 tygodni. Czyli, po 280 dniach od rozpoczęcia ostatniej miesiączki na świecie pojawi się dziecko.
Wyliczenia te sprawdzają się jednak tylko w przypadku 28-dniowego cyklu.
Czas dojrzewania jajeczka waha się od 3 do 8 dni. Dlatego też, dzieci urodzone dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po ustalonym przez lekarza terminie porodu, traktowane są jako dzieci urodzone w terminie

2.Można zajść w ciążę choć w takich przypadkach zdarza się to niezmiernie rzadko, w czasie podniecenia u mężczyzny wydziela się niewielka ilość plemników, która wystarczy do zapłodnienia jeżlei oczywiście przedostaną się do pochwy

3.bez usg może, jeśli kobieta nie potrafi sprecyzować daty ostatniej miesiączki
ale teraz są tak dobre sprzęty usg że żadko się to zdarza choć zdarza
są to pomyłki w dniach a nie w tyg
 
Ostatnia edycja:
1.tego pytania nie rozumiem:confused:
2.jest kilka zdan na ten temat-teoretycznie plemniki powinny znajdowac sie w plynie ejakulacyjnym na chwile przed wytryskiem,w tym z podniecenia niekoniecznie-ale jak wiemy rozne cuda sie zdarzaja;-)
3.Moze sie pomylic-ale raczej w dniach-jesli jest to 6 tydz to do zaplodnienia doszlo...6 tygodni temu +/- pare dni
 
Czyli jest prawdopodobieństwo że to mogło stać się
w okolicach 26 albo 28 czerwca??
Chodzi mi o stosunek??

w "1" chodzi mi ile dni po stosunku rodzi sie plud?!

Jak to sie liczy?? 6 miesiąc ciąży, a stosunek 4 tygodnie temu??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziwne to wszystko:baffled:
Ciąża trwa 40 tygodni-po tym czasie rodzi sie DZIECKO!
Jezeli jest to 6 tydzien do do zaplodnienia musiało dojsc raczej 10-15 czerwca-nie ma innej mozliwosci-zakładając ze lekarz sie nie pomylił
 
po 266 dniach po zapłodnieniu rodzi się dziecko , ale to się żadko zdarza żeby tak co do dnia urodzić :-D

jeśli liczymy od miesiączki a lekarze tak liczą to dzidzia została poczęta 4 tyg temu jeśli mówi że to 6 tydz, (jeśli są regularne cykle u dziewczyny )
 
Cykl trwa u niej 28-29 dni. Czyli data 26-28 jest realna data?? Jesli nie to jaka wy dajecie?? W poniedziałek tego tygodnia ginekolog stwierdził 6 tydzień! Powiedziała że powinna mieć okres 5 lipca!
 
reklama
Do góry