reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak to jest.

Tysiek991

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Wybaczcie, Na pewno taki temat już był ale muszę się wyzalić.
Jak to jest, że jednym udaje się szybko zajść w ciążę albo to w ogóle jakaś wpadka(nie mówię, że wpadka jest zła, sama nia jestem) lub kolejna niechciana ciąża. To już kolejny miesiąc kiedy przeszedł ten nieszczęsny okres. Wiem, że są tu dziewczyny, które staraja się już wiele lat ale to takie ciężkie.
Obliczam dni, robię testy owulacyjne. Miałam potwierdzoną owulacje u gina i dalej nic.
Co robimy nie tak? To już chyba 10 miesiąc i nic.

reklama
U

użytkownik 188556

Gość
Na to pytanie chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Jednej się uda juz 1 cyklu starań, drugiej po roku, trzeciej po kilku latach, kolejnej nie uda się w ogóle. Takie niestety jest życie, niesprawiedliwe.
Dlatego trzeba walczyć o swoje i się nie poddawać

Fado123

Fanka BB :)
Rozwiązania
3
Moja droga ,ja starałam się 2 lata ,też miałam nonitoring cyklu , i nigdy nie zaszłam ,dopiero w momencie gdzie odpuściłam ,apke flo ,monitoring , i myślenie czy dziś jest ten dzień ,zaszłam ,wiem wiem , jak to jest słyszeć odpuść ale teraz wiem że tylko to działa ,głowa blokuje jak nic czym bardziej chcesz tym się nie da ,ale przyjdzie i na Ciebie czas

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Wybaczcie, Na pewno taki temat już był ale muszę się wyzalić.
Jak to jest, że jednym udaje się szybko zajść w ciążę albo to w ogóle jakaś wpadka(nie mówię, że wpadka jest zła, sama nia jestem) lub kolejna niechciana ciąża. To już kolejny miesiąc kiedy przeszedł ten nieszczęsny okres. Wiem, że są tu dziewczyny, które staraja się już wiele lat ale to takie ciężkie.
Obliczam dni, robię testy owulacyjne. Miałam potwierdzoną owulacje u gina i dalej nic.
Co robimy nie tak? To już chyba 10 miesiąc i nic.
Spróbuj tak przez 7 lat..

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Kochana już to w innym wątku pisałam jeżeli się czegoś bardzo chce to życie Nam na to nie pozwala a jak człowiek odpuści to od razu ma. Myślę że powinnaś trochę odpuścić i się zdziwisz że tak szybko to się stało ;) ;)

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Chodź Cię rozumiem kilka dni temu była u mnie kuzynka i rozmawiałyśmy na ten sam temat. W pierwszą ciążę zaszła (kuzynka) od razu niestety wpadka a teraz się stara z partnerem 9 lat i niestety nic.

Velvetka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Z mężem dwa lata temu podjeliśmy decyzję o starania się o drugie dziecko, odstawiłam tabletki. Mąż stwierdził, że strzeli gola w pierwszym cyklu, kiedy owulacja będzie z prawego jajnika (nie mam lewego jajowodu). Ja mu na to, że jak się w pół roku uwinie to będzie gość. Nie spinałam się, głowę miałam zajętą czym innym. W drugim cyklu byłam w ciąży. Niestety poroniłam. Od tego czasu zajście w ciążę było priorytetem, najważniejszą rzeczą pod słońcem. Wszyscy zachodzili, tylko nie ja. Wzloty i upadki, monitoringi, testy owulacyjne, mierzenie temperatury, w końcu stymulacja owulacji, bo z tego stresu mi się zatrzymała. I co nic. Depresja. Poradnia niepłodności, już lekarz namawiał do in vitro. Ale stwierdziłam, nic na siłę. Znalazłam lekarza, który zrobił mi hormony, i stwierdził, że jeśli się udało zaraz po odstawieniu tabletek, to może spróbujemy teraz tak. Dostałam receptę na 3 miesiące i po wybraniu ich mieliśmy się intensywnie starać. Wykupiłam receptę. Czekałam na okres. Z mężem wykupiliśmy wycieczkę zagraniczną na wrzesień, bo akurat wtedy mieliśmy się zacząć starać. I tabletek nie zdążyłam użyć. Leci 14tc. Wyluzowałam wiedząc, że się będziemy starać dopiero za jakiś czas i pykło. Głowa czysta to połowa sukcesu. A pierwszy syn, żeby było śmieszniej to wpadka, zaraz po wizycie u ginekologa w sprawie antykoncepcji, też nie zdążyłam użyć.

Mamaona

Rozwiązania
12
Dopiero po półtora roku starań wypada zrobić jakieś badania, czasem tyle to trwa, nie martw się

reklama
reklama

Tanashiri

Rozwiązania
0
Niestety dziewczyny z góry mają rację, że to siedzi w głowie :( niestety bo niby masz na to wpływ a jednocześnie jesteś tak skupiona na zajściu w ciąże, że nie możesz myśleć o niczym innym. Znam to uczucie bo w pierwszą ciąże zaszlam po 5 miesiącach starań. Niby szybko ale uwierz mi, myślałam że oszaleje. Wyobrażałam sobie, że od razu nam się uda a tu nic... co miesiac robiłam testy i byłam u swojego gina ale on mi powtarzał, że u mnie jest wszystko ok a po 2-3 mies starań za wcześnie na szczegółowe badania mnie i męża. Kazał się zająć ogrodem i nie myśleć o ciąży ale dodał, że mam w jajowodzie pecherzyk Graffa i obliczyl kiedy pęknie. W ten dzień biegalam za mężem ale niestety nic z tego nie wyszło bo mąż uznał, że traktuje go jak buhaja i nie było już ani u mnie ani i niego ochoty. Wtedy powiedzialam dość. I powoli przestałam myśleć o zajsciu w ciąże a seks zaczęłam znowu traktować jak przyjemność a nie rozmnażanie. I dwa miesiace później nie dostałam okresu :) w drugą ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań. Bedziesz jeszcze tulic swoje maleństwo tylko wyluzuj i odprez się. To naprawdę blokada w głowie, im bardziej chcesz tym bardziej boleśnie przezywasz rozczarowanie i koło sie zamyka.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Czy jest szansa na ciąże? Staramy się 2
M Czy jest dobrze? Beta Potrzebuję porady 6
Verona26 Imię Kornel. Czy jest dziwne? Ciąża, poród, połóg 13
nowamloda12 Corka 8msc, jest nie do zniesienia Potrzebuję porady 10
domcia2212 Czy test owulacyjny jest pozytywny? Potrzebuję porady 3
R Sześciolatek do szkoły, jakie jest wasze zdanie ? Potrzebuję porady 75
R Czy wynik tedtu jest wiarygodny Staramy się 4
J Czy ciąża jest możliwa w tym przypadku? Ciąża, poród, połóg 30
Harley Czy możliwe jest zajście w ciążę przed @ Ciąża, poród, połóg 44
monika1990000 Czy ten teat jest pozytywny? Potrzebuję porady 9
taka j. Jak to jest naprawdę z tym koronawirusem? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 80
A USG, czy widać różnice i jest szansa? Ciąża, poród, połóg 11
MILUTKA1993 Czy jest mozliwe tak szybkie wystapienie objawow zagniezdzenia zarodka? Potrzebuję porady 3
Aśka 94 Czy jest zagrozenie porodem przedwczesnym Potrzebuję porady 8
gajdowa 2 poronienia ...nadzieja nadal jest Ciąża po poronieniu 35
A Czy jest możliwość ciąży? Brak okresu 11 dni, test negatywny Potrzebuję porady 8
M Czy jest jeszcze nadzieja? Brak akcji serca... Ciąża, poród, połóg 27
Olaska21 Wprowadzenie kaszek z gotowym mlekiem mm dla dziecka które jest na innym mleku mm. Pomóżcie ! Dzieci urodzone w 2019 roku 7
P Plamienia o nieznanej przyczynie- czy jest szansa na ciąże? Ciąża po poronieniu 13
Mythopoeia Co to jest??? Potrzebuję porady 4
J Czy możliwa jest ciąża?? Potrzebuję porady 5
GabrielaNowak85 Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy Potrzebuję porady 789
Majcia1007 Czy to jest wynik wiarygodny? Potrzebuję porady 27
M Tablet, smartfon, telefon, smartwatch - dać czy nie dać o to jest pytanie Przedszkolaki 8
B Co to jest Potrzebuję porady 3
A Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Rozmowy o seksie 6
P Czy przyrost bhcg nie jest za wolny? Ciąża, poród, połóg 14
I Zapis ktg czy jest prawidłowy? Ciąża, poród, połóg 15
D Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna? Potrzebuję porady 26
aniaslu Seksualizacja jest groźna. Jak chronić dzieci? Temat tygodnia 6
S Witam czy beta hcg jest prawidłowa? Potrzebuję porady 6
Sylwia maybe baby Czy jest to wynik pozytywny? Potrzebuję porady 11
aniaslu Czy siusianie na zapas jest zdrowe, a w pozycji na Małysza? Co warto wiedzieć Temat tygodnia 1
Pati1996_2 Jeszcze nie wiem, jaka jest szansa? Potrzebuję porady 10
X Czy to jest ciaza? Potrzebuję porady 10
M Test ciążowy z krwi z Apteki - jest taki! Staramy się 44
A Badanie metodą Fish z amniopunkcji czy jest wiarygodne? Potrzebuję porady 4
G 32dc, 14dpo - test negatywny. Jest nadzieja? Staramy się 7
aniaslu Lans ponad wszystko, czy może świętowanie narodzin dziecka. Jakie jest twoje zdanie? Pytanie tygodnia 7
aniaslu Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie. Czym jest, skąd się bierze i gdzie szukać pomocy? Temat tygodnia 11
A Jaka jest Waszą opinia w tym temacie? Potrzebuję porady 15
aniaslu Kangurowanie. Czym jest i jak buduje więź z dzieckiem? Temat tygodnia 30
D Czy jest szansa na ciąże? Potrzebuję porady 16
Aga1402 Czy tam jest widoczna druga kreska ? Mam zalozona spirale. Staramy się 26
K Trzecia ciąża i ta jest inna czy to na chłopaka ? Ciąża, poród, połóg 42
Jastia Jak to jest z ta owulacja... Potrzebuję porady 2
A Co to jest? - zdjęcia Potrzebuję porady 16
K Czy wynik endometrium jest odpowiedni by zajść w ciążę? Staramy się 14
R Kiedy wiadomo czy dziecko jest prawo czy lewo ręczne ? Potrzebuję porady 24
M Czy jest ryzyko? Potrzebuję porady 5