reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak układać noworodka do snu?

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Jak powinno spać kilku dniowe niemowlę? W szpitalu położne układały moją Nikolę tylko na bokach i tak też ja robię, a moja mama twierdzi że powinnam kłaść ją na plecach bo źle jej się główka odkształci, ale ja boję się że mała uleje (często tak ma:-() i się zakrztusi a ja będę np spała i nie dosłyszę:zawstydzona/y: Co mam robić? Słuchać się mamy czy kłaść tylko na bokach?
 
reklama
Ja kładłam tylko na bokach i Maks ma piękną, kształtną główkę :) Przez chwilę miał troszkę bardziej płaską z lewej strony ale już nie ma po tym śladu. Gdyby leżał na pleckach to bym chyba ze stresu umarła bojąc się właśnie ulewania a tak wszystko się na pieluszkę wylewało. Potem jak dziecko zaczęło samo główką kręcić to już leżał na pleckach, karuzelkę wtedy widział ale to chyba miał ze dwa miesiące wtedy.
 
dobrze radzili w spzitalu kladz na bokach i nie odksztalci sie glowka.. mojej corce nic sie kompeltnie nie odksztalcilo.... zmieniaj czesto bok a bedzie dobrze.. wiadomo jak nie spi czy cos mozesz sobie ja ukladac na pleckach.. ale do snu moja malenka zawsze na boczku spala raz jednem raz drugim bo jak w nocy wstala to pozniej juz na drugi ją kładlam.
 
ja kładłam na bokach bo mały ulewał, tak to bym w zyciu nie usneła bo na plecach na pewno by sie udusił... ale tak po 2-3 miesiącach umiał sie przekrecic z boczku na plecki i do tego kierował główke tylko w jedna strone ja go przekrecałam a on dalej i trochę mu sie główka po lewej stronie odkształciła, lekarka kazała bardzo pilnowac, ale wszystko ustapiło jak mały zaczął sam siedzieć, bo główka odpoczęła.
 
ja też kładłam na boku i mały tylko przez chwilę miał z jednej strony główkę bardziej płasko ale trzebabyło się naprawde wpatrywać żeby to zobaczyć i chyba po kilku dniach wszystko wróciło do normy (a może wtedy mi się tylko zdawało że tak jest) i też nie położyłabym takiego malucha na pleckach, no w wózeczku leżał na pleckach ale cały czas na niego patrzyłam.
Natomiast moja koleżanka kładła dziecko na plecach i ono miało główkę jak odwrócona gruszka i z tyłu płaska teraz mu trochę wraca do normy ale on ma już prawie rok i nie chce spać na boku tylko nauczył się na pleckach i dalej tak chce.
A co do rad mamy, ja słuchałam ich tylko jak sama uważałam że są rozsądne, mają sens lub potwierdziłam u lekarza lub w internecie te co do których miałam obawy.
Życzę powodzenia i gratuluję zostania mamusią :-D
 
Misslena gratulacje!a co do twojego pytania to sa rozne wersje do ukladania noworodkow do spania zreszta i nie tylko na ten temat sama sie przekonasz i bedziesz musiala wybierac,bo jasnej odpowiedzi nigdy nie dostaniesz,czy to od lekarza czy od znajomych,tak ja stwierdzilam.Wpisz w internecie pytanie swoje i tak jak pisalam sa odpowiedzi gdzie jest zalecenie ukladania dziecka na boki,ale to moze zle wplywac na bioderka,co gorsza uduszeniem!i tak na wznak jest dobrze,ale to grozi zachlysnieciem,ja mysle ze najlepiej roznie ukladac a i tak pilnujemy swoje dzieciaczki wiec jak cos by sie dzialo.....jestesmy w poblizu.Ja na poczatku ukladalam na wznak ale glowka w bok z tego wzgledu ze miala problem z bioderkami,a jedzenie jej sie nigdy nie ulewalo juz w lozeczku,pozniej kladlam ja na bokach teraz ma ulubiona pozycje na brzuchu,gdzie jak byla noworodkiem nie cierpiala tej pozycji.Wiec moja rada poczytaj w internecie a jak masz jeszcze watpliwosc zapytaj pediatre!Pozdrawiam i zycze milego macierzynstwa!
 
Dziecko powiino spac na plecach.

Cytat:Są one jednak dość skuteczne bo jak pokazują badania dzięki spaniu na pleckach odsetek dzieci umierających z tej przyczyny w USA spadł o 40%.

W Polsce nadal kładzie się dzieci na boku. W USA, UK, Irlandii tylko i wyłącznie na pleckach. To znaczy w ciągi dnia kiedy dziecko jest przy matce pozycja nie ma znaczenia pod warunkiem że dziecko jest pilnowane. W nocu natomiast powinno byc położone płasko na plecach.
Większość dzieci bez problemu radzi sobie samo z ulewaniem w nocy. Po prostu przekręcają główkę na bok. Przy silnym problemie z ulewaniem można podwyższyć nogi łóżeczka tak żeby główka była nieco wyżej.

Moj od poczatku spi na pleckach
 
Ja kupiłam takie wałeczki dla niemowląt i między nimi układałam Natkę. Sprawdziły się do ok. 3 m-ca, ale byłam pewna, że mała nie zmieni pozycji tak sama z siebie :)
 
Ja kładłam na pleckach i głowke miał raz na lewo raz na prawo(sama mu przekrecałam,zeby sie nie przyzwyczail do jednej strony) i jak cos sie ulało to wyplynelo z kaciku ale to zadko.
Podnioslam tez łozeczko o 8cm zeby mial wyzej głowke,nie chcialam go kłasc na boczku bo balam sie o bioderka,a pozatym tak jakos mi krzywo bylo bo to taki maluszek..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć, ja ukłądam Maluszka różnie, głównie na boczkach, ale w nocy przez to że mieliśmy kłopoty z gazami Maluszek wolał spać na brzuszku z główwką na boku, sam potrafił sobie przekręcić główkę na drugi bok. Przez to że nie było poduszki, nie bałam się że braknie mu powietrza, a brzuszek mniej go bolał i łatwiej mógł sobie puścić bączka.
 
Do góry