reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak usunąć katar u niemowlaka?

reklama
MajeczkaPL ma rację. Katar musi potrwać. ja odciągam wydzielinę z noska gruszką. Robię tak za radą mojej mamy, która używała gruszki gdy ja byłam mała.
 
Najlepiej popsikać dziecku wodą morską i odciągnąć aspiratorkiem. Kupiłam ostatnio w sklepie u siebie w Szczecinie aspirator kin i okazał się super. Ma miękką silikonową końcówkę no i cena bardzo niska :)
 
ja stosuję jak większość na forum woda morska+aspirator,ważne żeby systematycznie wyciągać z nosa,bo inaczej katar pójdzie na oskrzela
 
macie racje nie ma złotego środka na to żeby katarek znikł ale można maluszkowi ulżyć różnymi sposobami, ja kupiłam aspirator kin a aptece i pomaga maluszkowi przejść przez katar. Dzieciaczek tak się nie męczy :)
 
Dobrze jest właśnie jak najszybciej walczyć z katarem bo to łatwo może przejść na drogi oddechowe. Ja mojemu synkowi zawsze psikam wodą morską i daje mu owoce żeby witaminami wzmocnić organizm. Czasem po katarze pojawia się kaszel. Jestem zwolenniczką naturalnego leczenia więc podaje wtedy tylko Dicotuss z prawoślazu bo nie ma żadnej chemii. Do tego ważne jest też wietrzenie mieszkania
 
Ja używam elektronicznego aspiratora MesMed PingwiNosek, sprawnie i szybko pomaga pozbyć się wydzieliny. Ma fajny kształt, łatwy w utrzymaniu czystości. W zestawie wymienne końcówki dostosowane do wieku dziecka. Naprawdę przydatne urządzenie.
 
reklama
Jeśli rano masz tylko takie wrażenie to ja bym woda morska (mariner baby izotoniczny roztwór ) nawilżyla nos bez odciągania bo możesz mieć suche powietrze w domu/pokoju
Jeśli maluch wyjatkowo często łapie katar, dobrze jest skonsultować się z pediatrą: Link do: Pediatra Kielce - pulmonolog dzięciecy Katarzyna Wójcicka Daję tutaj namiar na pediatrę z doświadczeniem z Kielc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry