reklama

jak wrócic do formy?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2005' rozpoczęty przez Joko, 13 Lipiec 2005.

1. Joko

Joko Początkująca w BB

Cześć wszystkim szczęśliwym i zakochanym w swoich pociechach mamom!
    Moje maleństwo urodziło sie 2 lipca tego roku.
    Każdy dzień wiruje teraz wokół tej małej osóbki. Jednak czas pomyśleć równiez o sobie.

Połóg trwa 6 tygodni ale od kiedy tak naprawdę można zabrać się za resztki brzuszka i pójśc na siłownie lub aerobik aby wzmocnic mięśnie i poprawic kondycję?

Jeśłi macie jakieś doświadczenia prosze o rady!

2. Doxa

Doxa Fanka BB :)

Ja słyszałam, że jeśli poród był naturalny i wszystko przebiega bez komplikacji to ćwiczenia można już zacząć po połogu czyli w 7-8 tygodniu! Po cesarce później!

3. reklama
  4. elwis_m

elwis_m IV/V 2005, II 2009

Po cesarce mięśnie brzucha można ćwiczyć po 3 m-cach. myślę, że lżejsze ćwiczenia na inne partie ciała można wcześniej. Poza tym polecam pas poporodowy lub pooperacyjny (po cc) do obciskania brzuszka. w nim to ma się dopiero talię!!! można kupić pas w aptece, kosztuje ok 30-40 zł.
    pozdrawiam

5. kolorowa_kredka

kolorowa_kredka Fan(ka)

elvisku a nie wiesz czy te pasy produkują w takich troszkę ;) większych rozmiarach ??? bo ja to pewnie będę miała ładny zwis ;)

6. Doxa

Doxa Fanka BB :)

Dziewczyny, a co z majtkami obciskającymi na brzuch? Od kiedy można je nosić po porodzie naturalnym? Nosice je? Są jakieś efekty? Polecacie jakieś konkretne majtki?

7. Asiołek

Asiołek Mama Mai i Oliwki :)

pas powinno sie nosić po cesarce co do porodu naturalnego to nie wiem bo nikt z moich znajomych ani rodziny nie zdecydował sie na naturalny poród...
    ćwiczenia silniejsze na brzuch lekarz zalecał mi dopiero po 6 miesiacach ale lekka gimnastyka już po 3

8. ania i..

ania i.. Fanka BB :)

wiecie moze jak sie taki pas nazywa? czy w kazdej aptece mozna takie cudo kupic - to y mnie chyba uratowało:)) tylko boje sie że w takim pasie w te upały to nie bedzie najwygodniej:((

9. Sylwia79

Sylwia79 Fanka BB :)

... dco do pasow to sa rozne szkoly, na szkole rodzenia polozna mowila zeby nie naduzywac bo wtedy pas wszytsko trzyma i miesnie sie rozleniwiaja, zwolnione z obowiazku... a to one powinny pracowac zeby dojsc do formy... ale to bylo apropo naturaklnego porodu...jak jest przy cesarce to nie wiem..

10. reklama
  11. kaśka k

kaśka k Fanka BB :)

ja to już jestem prawie 4 tydzień po porodzie i prawie wogóle brzuszka nie mam
    rodziłam naturalnie ;)
    więc żadnych pasów używać nie muszę ale na jakieś ćwiczonka napewno się niedługo zapiszę bo jakaś sflaczała się czuję

12. mania

mania Fanka BB :)

Kasiu ja mam to somo brzucholek wchlonol sie prawie caly (tez porod naturalny i to rok po roku ;D ;) ) ;) ale nie zaniedbam moich miesni i zaraz po pologu cwicze ;D

Poleć forum