reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak wrócic do formy?

Dołączył(a)
13 Lipiec 2005
Postów
1

Cześć wszystkim szczęśliwym i zakochanym w swoich pociechach mamom!
Moje maleństwo urodziło sie 2 lipca tego roku.
Każdy dzień wiruje teraz wokół tej małej osóbki. Jednak czas pomyśleć równiez o sobie.

Połóg trwa 6 tygodni ale od kiedy tak naprawdę można zabrać się za resztki brzuszka i pójśc na siłownie lub aerobik aby wzmocnic mięśnie i poprawic kondycję?

Jeśłi macie jakieś doświadczenia prosze o rady!
 
reklama
Ja słyszałam, że jeśli poród był naturalny i wszystko przebiega bez komplikacji to ćwiczenia można już zacząć po połogu czyli w 7-8 tygodniu! Po cesarce później!
 
Po cesarce mięśnie brzucha można ćwiczyć po 3 m-cach. myślę, że lżejsze ćwiczenia na inne partie ciała można wcześniej. Poza tym polecam pas poporodowy lub pooperacyjny (po cc) do obciskania brzuszka. w nim to ma się dopiero talię!!! można kupić pas w aptece, kosztuje ok 30-40 zł.
pozdrawiam
 
elvisku a nie wiesz czy te pasy produkują w takich troszkę ;) większych rozmiarach ??? bo ja to pewnie będę miała ładny zwis ;)
 
Dziewczyny, a co z majtkami obciskającymi na brzuch? Od kiedy można je nosić po porodzie naturalnym? Nosice je? Są jakieś efekty? Polecacie jakieś konkretne majtki?
 
pas powinno sie nosić po cesarce co do porodu naturalnego to nie wiem bo nikt z moich znajomych ani rodziny nie zdecydował sie na naturalny poród...
ćwiczenia silniejsze na brzuch lekarz zalecał mi dopiero po 6 miesiacach ale lekka gimnastyka już po 3
 
wiecie moze jak sie taki pas nazywa? czy w kazdej aptece mozna takie cudo kupic - to y mnie chyba uratowało:)) tylko boje sie że w takim pasie w te upały to nie bedzie najwygodniej:((
 
... dco do pasow to sa rozne szkoly, na szkole rodzenia polozna mowila zeby nie naduzywac bo wtedy pas wszytsko trzyma i miesnie sie rozleniwiaja, zwolnione z obowiazku... a to one powinny pracowac zeby dojsc do formy... ale to bylo apropo naturaklnego porodu...jak jest przy cesarce to nie wiem..
 
ja to już jestem prawie 4 tydzień po porodzie i prawie wogóle brzuszka nie mam
rodziłam naturalnie ;)
więc żadnych pasów używać nie muszę ale na jakieś ćwiczonka napewno się niedługo zapiszę bo jakaś sflaczała się czuję
 
reklama
Kasiu ja mam to somo brzucholek wchlonol sie prawie caly (tez porod naturalny i to rok po roku ;D ;) ) ;) ale nie zaniedbam moich miesni i zaraz po pologu cwicze ;D
 
Do góry