reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wstawić suwaczek, zdjęcie, avatar...

Ewunia22

VI 2008 VI 2009
Dołączył(a)
18 Styczeń 2009
Postów
3 230
Miasto
Kielce
INSTRUKCJA WSTAWIANIA AVATARA, ZDJĘCIA I SUWACZKÓW​

TUTAJ JEST PRZYKŁAD jak prawidłowo powinien wyglądać odnośnik.
Ja mam tą stronkę w ulubionych i jak chcę dać linka to ją otwieram w innym okienku, kopiuję sobie przykład i edytuję na swoje potrzeby :happy: Na samej górze stronki która Wam się otworzy, w ramce URL Hyperlinking w "Przykładowe Użytkowanie" są podane dwa sposoby na zrobienie linka, ale polecam zdecydowanie ten drugi.



Na pozór wydaje się bardziej skomplikowany, ale przy tym pierwszym sposobie czasem zdarza się, że link tez się rozwala, sprawdzałam (to już zależy od konstrukcji strony do której się daje linka).

W tym drugim sposobie trzeba tylko podmienić (podkreślony na niebiesko) adres http:// na właściwy i zamiast "Forum BabyBoom" (podkreślone na zielono) pomiędzy kwadratowymi nawiasami wpisać co tam chcecie (tak ja wpisałam sobie właśnie to "TUTAJ JEST PRZYKŁAD").

2. ZMNIEJSZANIE ZDJĘĆ
Przed dodaniem można zmniejszyć zdjęcie żeby nie rozciągało forum do gigantycznych rozmiarów.Można do tego użyć dowolnego programu graficznego, wystarczy Paint, ktory jest instalowany razem z Windowsem. Znajdziesz go klikając na Start/Progarmy/Akcesoria/Paint. Potem otwierasz plik, który chcesz pomniejszyć i wybierasz w menu Obraz/Rozciągnij-Pochyl i w części Rozciąganie wpisujesz np 50 (w poziomie i w pionie) - co zmniejszy obraz o 50% czyli połowę. Takie przeskalowane zdjęcie lepiej jest zapisać pod nową nazwą, bo ten w oryginalnym rozmiarze może Ci będzie jeszcze potrzebny, a z małego nie bardzo mozna zrobić większy bez straty jego jakości.

3. DODAWANIE ZDJĘĆ
Sposób 1 - Poprzez upload na serwer forum:
Pod okienkiem w którym piszesz wiadomość jest szary przycisk "Zarządzaj załącznikami"



Wchodząc w "Zarządzanie załącznikami" możesz dodać zdjęcia poprzez przycisk "Przeglądaj" wskazując plik na Twoim komputerze. Po wskazaniu dwóch zdjęć naciśnij "Wyślij", możesz teraz dodawać następne zdjęcia w ten sam sposób - wszystkie dodane zdjęcia zobaczysz zaraz poniżej wymienione jako "Aktualne załączniki".


Można dodać na raz 5 zdjęć do jednej wiadomości. Na koniec wciśnij przycisk "Zamknij to okno" - pliki które wskazałaś zostaną dołączone do Twojego posta i wyświetlone jako miniaturki.

Sposób 2 - Poprzez serwisy oferujące Hosting zdjęć, np. Imageshack albo Tinypic

Jak to zrobić poprzez Imageshack :
1. Poprzez przycisk "Przeglądaj" wskaż plik znajdujący się na Twoim komputerze
2. Naciśnij "Host it!"



Zobaczysz kilka adresów do skopiowania, wybierz oznaczony na czerwono (drugi od góry) jeśli Twoje zdjęcie jest duże i chcesz je wyświetlić jako miniaturkę, która powiększy się w osobnym okienku po kliknięciu na nią. Musisz skopiować ten adres i wkleić go do treści wiadomości.

Jeśli Twoja fotka jest mała i nie trzeba robić z niej miniaturki, skopiuj link oznaczony na zielono i wklej go w treść swojego posta.



UWAGA! Dobrym pomysłem jest skorzystanie z przycisku "Podgląd wiadomości" zanim naciśniesz "Zatwierdź odpowiedź" - jeśli coś źle wygląda to możesz to jeszcze poprawić przed zaakceptowaniem posta :tak:



4. DODAWANIE AVATARÓW
Jak dodać swój indywidualny Avatarek, czyli mały obrazek wyświetlający się pod nickiem:
Wejdź w "Panel użytkownika"


a następnie w "Edytuj Avatar".



Przy pomocy guzika "Przeglądaj" wskaż obrazek znajdujący się na twoim dysku. Zapisz zmiany.


Pamiętaj: Maksymalna wiekość obrazka może mieć 80 na 80 pixeli lub 19,5 KB (lub mniejsze).

5. DODAWANIE SUWACZKÓW
Jak zrobić suwaczek odliczający wiek naszego dziecka korzystając z najpopularniejszego chyba serwisu z suwaczkami - Lilypie.com

Krok 1: Wybierz tło swojego suwaczka. Do wyboru masz różne tła - kwiatowe, rysunkowe, pastelowe itp. Następnie kliknij na "Step 2"

Krok 2: Na tej samej zasadzie wybierz wskaźnik (dzidziusia) i przejdź do "Step 3"
Krok 3: Tutaj wpisujemy wszystkie dane które będą na suwaczku:
1). Wybieramy datę urodzenia dziecka
2). Wybieramy przeźroczyste tło
3). Wpisujemy tekst po którym wyświetlać się będzie wiek dziecka (np. "Nasza corcia ma juz") (bez polskich znaków!)
4). Możemy wpisać też tekst który wyświetli się NAD suwakiem (np. "NASZE KOCHANE SLONECZKO :)" ) (bez polskich znaków!)
5). Możemy dodać zdjęcie dziecka wskazując plik na naszym komputerze (maksymalnie 100kb i 600pikseli wielkości)
6). Zatwierdzamy tworząc nasz suwaczek, albo cofamy się jeśli chcemy coś poprawić.


i już możemy podziwiać efekt :-D


Następnie kopiujemy tekst z ramki zaznaczonej na czerwono.
Wchodzimy w "Panel użytkownika" (patrz: DODAWANIE AVATARÓW), dalej w "Edytuj Podpis" i tam go wklejamy w okienko wiadomości.



Gotowe! :-D

Inne serwisy oferujące suwaczki:
Youngnutrition
Suwaczek
Babysfirstsite
Tik-tak
 
reklama
Do góry