reklama

Jak Wy Mamusie dbacie o siebie?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2007' rozpoczęty przez Goździczek, 23 Marzec 2007.

1. Goździczek

Goździczek 18 czerwca 2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nasze umysły pochłoneło zdobywanie informacji i zamartwianie sie o nasze dzidzie :) ale tak własnie ze zbliżającą sie wiosna pomyślałam że chyba my też powinnysmy zadbać bardziej o siebie, bo wiadomo że patrzenie w lusterko czasem psuje nam nastroj ;) ale nie dramatyzujmy :)

Chciałam poruszyc temat nieszczęsnego cellulitu.. nigdy wcześniej go nie miałam bo byłam szczupła, ruchliwa więc nawet nie myślalam o tym, no ale teraz kiedy przybyło mi juz 15 kg , pojawił sie i on we własnej osobie na pośladkach i udach, mam pytanie czy Wy coś juz teraz z nim robicie? Kiedyś wyczytałam że kobiety w ciązy nie powinny stosować preparatów m.in. do zwalczania tej dolegliwości ze względu na składniki jakie maja i które mogą zaszkodzić maleństwu :( no ale to było dawno i nie moge odszukać tego artykułu. Jak to jest u Was ? Czy robicie coś z tym, czy najzupełniej w świecie nie zawracacie na to uwagi ?

I jeszcze chciałam zapytać o jakieś sprawdzone samoopalacze które możemy stosować, nigdy dotąd żadnego nie uzywałam i zupełnie niewiem na co zwracać uwagę, tzn, wiem, ma sie dobrze rozprowadzac, i byc taki żeby nie było sie po nim żółtym :)

Piszcie piszcie piszcie drogie panie !!!

2. asylan

asylan mamy czerwcowe 2007 Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja slyszalam ze 'spray tan' mozna stosowac w ciazy to co Cie spryskuja i ladnie wychodzi. samoopalacze mialam kilka ale albo one sa jakies dziwne albo ja nie mam daru do ich nakladania bo zawsze mi wychodza zacieki i zolte rece i nadgarstki buuu. w kazdym razie w ciazy nie probowalam....

slyszalam ze kremy na celulit nie bardzo w ciazy ale potem jak najbardziej. kiedys slyszalam o domowym przepisie na masaz fusami kawy - bo w koncu wiekszosc tych kremow zawiera kofeine... nie probowalam ale moze teraz.... tzn tez po porodzie! ale mozna stosowac jakiekolwiek masaze z oliwki czy balsamow - liczy sie sam masaz!! a tam w ogole to jest ponoc tzn brazowy tluszcz (nie pamietam gdzie to wyczytalam) tylko na czas ciazy ktory sie latwo spala po porodzie. ostatnio wiekszosc znikla :))))

3. reklama
  4. asylan

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    aha ostatnio mi sie paznokcie strasznie latwo lamia... jak nigdy!!! macie jakies sposoby?? czy to brak jakies witaminy??

5. kachasek

kachasek matka-wariatka :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    asylan nie mam pojęcia, mi się zawsze łamały, albo rozdwajały, szczególnie jak były dłuższe (ponoć skrzyp polny i pokrzywa pomagają, ale nie wiem, jak z nimi jest w ciąży) ja stosuję do włosów biosilk z farouk'a i ponoć on jest dobry też na paznokcie (teściowa testowała-wcierała odrobinę chyba codziennie i chwaliła sobie jako odżywkę do paznokci)
    ja się zastanawiam nad swoimi pazurami, bo robią mi się wgłębienia, coś jak dziurki:eek:

6. niuni

niuni mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mi pomagają odżywki nail tek. kupuję na allegro. jak potrzeba to polecę dobrego sprzedawcę.

7. asylan

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dzieki wielkie za odpowiedz! te skrzypy wlasnie w ciazy odpadaja - po poprzedniej bralam Merz Spezial bo z kolei wlosy wychodzily mi garsciami po skonczeniu karmienia. chyba zapytam o jakas odzywke w aptece bo z allegro tu nie moge zamowic a zanim rodzinka zamowi i mi tu przysle to moze potrwac... dzieki wielkie!!!

kachasek moja kumpela tez ma takie dziurki w paznokciach i jej kosmetyczka powiedziala ze to od wycinania skorek bo naruszyla macierz paznokcia. moze tez tak jest u Ciebie?

baby a Wam nie wychodzi zaden cellulit? czy macie jakies tajemne sposoby??

8. kachasek

kachasek matka-wariatka :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hmmm... nie usuwam skórek:baffled:
    cellulit mam i miałam ale jakoś nie mam siły z nim walczyć, może po porodzie się coś zmieni i wtedy będę, tylko jeszcze nie wiem jak

9. efilo

efilo Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cellulit niestety jest przypisany do okresu ciązy i nie jest on związany z grubnieciem tylko ze zmianami w gospodarce hormonalnej. Wszelkie kremy na cellulit w istocie są zakazane w ciąży. Głównie właśnie z powodu tego że są obarte na kofeinie, więc podejrzewam że sposób z wcieraniem fusów też niekoniecznie :eek:
    Ja doszłam do wniosku że jedyne co mogę zrobić to pić dużo wody niegazowanej, masować pod prysznicem żeby pobudzić limfę do krążenia i przeczekać jeszcze te dwa miesiące ;-)

Co do samoopalaczy - nie znam niestety żadnych sensownych - mam takie same doświadczenia jak asylan. A poza tym niestety w ciąży łatwo o przebarwienia (też z uwagi na hormony) i po prostu boję się kombinować żeby mi na całe życie nie zostało.:sick:

Generalnie dochodzę do wniosku że ciąża nie jest stanem zbytnio sprzyjającym upiększaniu się :baffled: Staram się utrzymywać fryzurkę w ryzach i chodzę na aquaaerobic. Chętnie bym się wybrała do kosmetyczki na manicure i pedicure, ale jestem ostatnio trochę zbyt zalatana. Może jak przestanę chodzić do pracy?

10. reklama
  11. asylan

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zdecydowanie upiekszanie sie w ciazy odpada, co tez powoduje u mnie jakies doly bo zle sie czuje w tym ciele i nic nie moge poradzic buuuu .... ale przeczekam cierpliwie ;)
    efilo wlasnie chcialam Cie zapytac czy jeszcze uczeszczasz na ten aquaaerobic. dajesz rade? dla mnie spacerki codzienne z Cyrylka 1-2 godz to juz wyzwanie ufff. forma mi tak oklapla i strasznie zadyszana jestem i w ogole nogi mnie bola po tych spacerkach - ja nie wiem, jak babcia 70letnia :((((

12. Goździczek

Goździczek 18 czerwca 2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja mam podobne odczucia jak sobie dłuzej pospaceruje, czuje sie jakbym miała na nogach przypiete ciezarki a cała reszta była z ołowiu heh, ale nie narzekam, to moja pierwsza ciąża i uważam ze to niesamowite przeżycie pod kazdym względem :-) a pochwale sie przy okazji że moja waga z dziś do już 18 kg na plusie :cool2:

propo fusów z kawy , przyznam że nie slyszałam ale wypróbuje jak już bedzie można

a przyklejony cellulit do ciązy to pocieszająca wiadomość :-D fajnie by było jakby tak zeszło w miare szybko :-p

Poleć forum