reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak Wy Mamusie dbacie o siebie?

Goździczek

18 czerwca 2007
Dołączył(a)
22 Styczeń 2007
Postów
201
Miasto
Tychy
Nasze umysły pochłoneło zdobywanie informacji i zamartwianie sie o nasze dzidzie :) ale tak własnie ze zbliżającą sie wiosna pomyślałam że chyba my też powinnysmy zadbać bardziej o siebie, bo wiadomo że patrzenie w lusterko czasem psuje nam nastroj ;) ale nie dramatyzujmy :)

Chciałam poruszyc temat nieszczęsnego cellulitu.. nigdy wcześniej go nie miałam bo byłam szczupła, ruchliwa więc nawet nie myślalam o tym, no ale teraz kiedy przybyło mi juz 15 kg , pojawił sie i on we własnej osobie na pośladkach i udach, mam pytanie czy Wy coś juz teraz z nim robicie? Kiedyś wyczytałam że kobiety w ciązy nie powinny stosować preparatów m.in. do zwalczania tej dolegliwości ze względu na składniki jakie maja i które mogą zaszkodzić maleństwu :( no ale to było dawno i nie moge odszukać tego artykułu. Jak to jest u Was ? Czy robicie coś z tym, czy najzupełniej w świecie nie zawracacie na to uwagi ?

I jeszcze chciałam zapytać o jakieś sprawdzone samoopalacze które możemy stosować, nigdy dotąd żadnego nie uzywałam i zupełnie niewiem na co zwracać uwagę, tzn, wiem, ma sie dobrze rozprowadzac, i byc taki żeby nie było sie po nim żółtym :)

Piszcie piszcie piszcie drogie panie !!!
 
reklama
ja slyszalam ze 'spray tan' mozna stosowac w ciazy to co Cie spryskuja i ladnie wychodzi. samoopalacze mialam kilka ale albo one sa jakies dziwne albo ja nie mam daru do ich nakladania bo zawsze mi wychodza zacieki i zolte rece i nadgarstki buuu. w kazdym razie w ciazy nie probowalam....

slyszalam ze kremy na celulit nie bardzo w ciazy ale potem jak najbardziej. kiedys slyszalam o domowym przepisie na masaz fusami kawy - bo w koncu wiekszosc tych kremow zawiera kofeine... nie probowalam ale moze teraz.... tzn tez po porodzie! ale mozna stosowac jakiekolwiek masaze z oliwki czy balsamow - liczy sie sam masaz!! a tam w ogole to jest ponoc tzn brazowy tluszcz (nie pamietam gdzie to wyczytalam) tylko na czas ciazy ktory sie latwo spala po porodzie. ostatnio wiekszosc znikla :))))
 
aha ostatnio mi sie paznokcie strasznie latwo lamia... jak nigdy!!! macie jakies sposoby?? czy to brak jakies witaminy??
 
asylan nie mam pojęcia, mi się zawsze łamały, albo rozdwajały, szczególnie jak były dłuższe (ponoć skrzyp polny i pokrzywa pomagają, ale nie wiem, jak z nimi jest w ciąży) ja stosuję do włosów biosilk z farouk'a i ponoć on jest dobry też na paznokcie (teściowa testowała-wcierała odrobinę chyba codziennie i chwaliła sobie jako odżywkę do paznokci)
ja się zastanawiam nad swoimi pazurami, bo robią mi się wgłębienia, coś jak dziurki:eek:
 
mi pomagają odżywki nail tek. kupuję na allegro. jak potrzeba to polecę dobrego sprzedawcę.
 
dzieki wielkie za odpowiedz! te skrzypy wlasnie w ciazy odpadaja - po poprzedniej bralam Merz Spezial bo z kolei wlosy wychodzily mi garsciami po skonczeniu karmienia. chyba zapytam o jakas odzywke w aptece bo z allegro tu nie moge zamowic a zanim rodzinka zamowi i mi tu przysle to moze potrwac... dzieki wielkie!!!

kachasek moja kumpela tez ma takie dziurki w paznokciach i jej kosmetyczka powiedziala ze to od wycinania skorek bo naruszyla macierz paznokcia. moze tez tak jest u Ciebie?

baby a Wam nie wychodzi zaden cellulit? czy macie jakies tajemne sposoby??
 
hmmm... nie usuwam skórek:baffled:
cellulit mam i miałam ale jakoś nie mam siły z nim walczyć, może po porodzie się coś zmieni i wtedy będę, tylko jeszcze nie wiem jak
 
Cellulit niestety jest przypisany do okresu ciązy i nie jest on związany z grubnieciem tylko ze zmianami w gospodarce hormonalnej. Wszelkie kremy na cellulit w istocie są zakazane w ciąży. Głównie właśnie z powodu tego że są obarte na kofeinie, więc podejrzewam że sposób z wcieraniem fusów też niekoniecznie :eek:
Ja doszłam do wniosku że jedyne co mogę zrobić to pić dużo wody niegazowanej, masować pod prysznicem żeby pobudzić limfę do krążenia i przeczekać jeszcze te dwa miesiące ;-)

Co do samoopalaczy - nie znam niestety żadnych sensownych - mam takie same doświadczenia jak asylan. A poza tym niestety w ciąży łatwo o przebarwienia (też z uwagi na hormony) i po prostu boję się kombinować żeby mi na całe życie nie zostało.:sick:

Generalnie dochodzę do wniosku że ciąża nie jest stanem zbytnio sprzyjającym upiększaniu się :baffled: Staram się utrzymywać fryzurkę w ryzach i chodzę na aquaaerobic. Chętnie bym się wybrała do kosmetyczki na manicure i pedicure, ale jestem ostatnio trochę zbyt zalatana. Może jak przestanę chodzić do pracy?
 
zdecydowanie upiekszanie sie w ciazy odpada, co tez powoduje u mnie jakies doly bo zle sie czuje w tym ciele i nic nie moge poradzic buuuu .... ale przeczekam cierpliwie ;)
efilo wlasnie chcialam Cie zapytac czy jeszcze uczeszczasz na ten aquaaerobic. dajesz rade? dla mnie spacerki codzienne z Cyrylka 1-2 godz to juz wyzwanie ufff. forma mi tak oklapla i strasznie zadyszana jestem i w ogole nogi mnie bola po tych spacerkach - ja nie wiem, jak babcia 70letnia :((((
 
reklama
ja mam podobne odczucia jak sobie dłuzej pospaceruje, czuje sie jakbym miała na nogach przypiete ciezarki a cała reszta była z ołowiu heh, ale nie narzekam, to moja pierwsza ciąża i uważam ze to niesamowite przeżycie pod kazdym względem :-) a pochwale sie przy okazji że moja waga z dziś do już 18 kg na plusie :cool2:

propo fusów z kawy , przyznam że nie slyszałam ale wypróbuje jak już bedzie można

a przyklejony cellulit do ciązy to pocieszająca wiadomość :-D fajnie by było jakby tak zeszło w miare szybko :-p
 
Do góry