reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać lekarza prowadzącego

Teraz jak by nie patrzeć to ciąża jest drogim interesem, już nie wyliczam wizyt prywatnych, ale wiele badań jest nierefundowanych tych z krwii na przykład, do tego witaminy i leki ...
Jakie badania w ciąży z krwi nie są refundowane? Ja nie płaciłam za żadne z tego co pamiętam.
 
reklama
Np HIV , cytomegalia , toxoplazmoza, krzywa cukrowa... Z bezpłatnych to ogólna morfologia, glukoza, TSH, jednym słowem te tanie są refundowane
 
Ja bym szukała lekarza który po pierwsze pracuje w szpitalu w którym chcesz rodzić , z własnego doświadczenia wiem, że to pamaga bo miałam sytuację że mogłam zostać odesłana żeby rodzić gdzie indziej , dwa to poszukaj jakie ma rekomendacje lekarz i czy np mimo tego chodzisz prywatnie to wystawia skierowania na badania w razie potrzeby, bo różnie może być
A lekarz który przyjmuje prywatnie może wystawić skierowanie na badania na NFZ ?
 
A lekarz który przyjmuje prywatnie może wystawić skierowanie na badania na NFZ ?
Może, jeżeli pracuje w placówce państwowej. Ja chodzę prywatnie do lekarki, która pracuje w szpitalu . Nieraz na wizycie jak było coś nie tak z moimi badaniami, to umawiała się ze mną u siebie na klinice tam mi założono kartę i wypisywała skierowanie do konkretnej poradni. Na prenatalne też załapałam się na fundusz. Z tego co słyszę od koleżanek, które chodzą prywatnie a lekarza mają z danego szpitala to nie ma problemu ze skierowaniami na różne badania jak są wątpliwości
 
Może, jeżeli pracuje w placówce państwowej. Ja chodzę prywatnie do lekarki, która pracuje w szpitalu . Nieraz na wizycie jak było coś nie tak z moimi badaniami, to umawiała się ze mną u siebie na klinice tam mi założono kartę i wypisywała skierowanie do konkretnej poradni. Na prenatalne też załapałam się na fundusz. Z tego co słyszę od koleżanek, które chodzą prywatnie a lekarza mają z danego szpitala to nie ma problemu ze skierowaniami na różne badania jak są wątpliwości
Z tego co wiem mój lekarz pracuje w szpitalu.. muszę dopytać na następnej wizycie
 
reklama
Może, jeżeli pracuje w placówce państwowej. Ja chodzę prywatnie do lekarki, która pracuje w szpitalu . Nieraz na wizycie jak było coś nie tak z moimi badaniami, to umawiała się ze mną u siebie na klinice tam mi założono kartę i wypisywała skierowanie do konkretnej poradni. Na prenatalne też załapałam się na fundusz. Z tego co słyszę od koleżanek, które chodzą prywatnie a lekarza mają z danego szpitala to nie ma problemu ze skierowaniami na różne badania jak są wątpliwości
Chodziłam do lekarza prywatnie który przyjmował w szpitalu. Nic nie wypisała mi na nfz, aby mieć taką receptę musiałam być umówiona w gabinecie NFZ i tam była też zarejestrowana ta recepta czy skierowanie.

Przeczytałam teraz, że jeśli mają podpisana umowę z funduszem mogą to robić, ale nie muszą. Więc pytaj.
 
reklama
Do góry